Політика

Андрій Табалов: треба збільшити зарплати медикам в рази не тільки під час коронавірусу

. 2314

В ефірі каналу UA:Кропивницький у програмі “Тема дня” секретар міської ради Андрій Табалов розповів про перебіг та підсумки «карантинної» сесії, на якій було прийнято низку важливих для функціонування міста в умовах епідемії рішень.

 

94377479 2723502011239547 2393412667915108352 n

24 квітня позачергове засідання сесії міської ради відбулось відповідно до чинного законодавства із застосуванням обмежувальних протиепідеміологічних заходів.

Як пояснив Андрій Табалов, таку форму проведення сесійного засідання було обрано задля уникнення ризиків для здоров’я учасників заходу.

В ефірі також обговорили звіт управління охорони здоров’я щодо стану готовності наших медзакладів до боротьби з коронавірусом, який ініціював посадовець.

-У нас є хронічне недофінансування з боку держави і в першому кварталі з міського бюджету було профінансовано 13,5 мільйонів гривень заробітної плати медиків. Це ті кошти, які повинні були б надійти нам з держбюджету. Фактично, міський бюджет взяв на себе відповідальність і цей тягар фінансування медичної галузі – це доплати, зарплати, дезінфекційні засоби, засоби захисту. Закупили три апарати штучної вентиляції легень, - розповів Андій Табалов.

За його словами, наразі ті кошти, які надходять з держбюджету потрібні і йдуть на ті статті, які недофінансовані з міського бюджету. 

-Виконком керує містом в період між сесіями. Профільний заступник, начальник управління профільного, міський голова вирішують в оперативному режимі скільки коштів треба на засоби захисту, зарплати, обладнання, тощо. Сесія вирішує більш глобальні питання серйозних асигнувань, те що ми і зробили. Я вважаю, спеціалісти профільні на своєму місці, вони працюють. Є певні проблеми, тому що наша галузь постійно реформується з боку держави. Реформи, можливо, корисні, але дуже часто вони заводять не туди медичну галузь. Треба зробити дуже просте, що зараз намагається зробити держава. Треба нормально платити медикам. Збільшити ці заплати в рази і не тільки під час коронавірусу. Щоб було бажання у молодих людей ставати медиками, стимул працювати у досвідчених спеціалістів,- додав посадовець.

І повідомив, що в цілому ситуація контрольована і стабільна. Важливо виконувати рекомендації, сидіти вдова, дезінфікувати руки та носити маски.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама