Кіровоградщина: що залишилося від місцевих рад зразка 2015

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 970

У результаті виборів до місцевих рад у 2015 році 8 партій отримали представників у Кіровоградській обласній раді та 9 партій – у міськраді обласного центру. І якщо на початку депутатської каденції розклад політичних сих в двох радах був практично ідентичним, то у 2020 році у міській раді міста Кропивницького змінилася не тільки назва органу самоврядування, а й політична конфігурація. Натомість в обласній раді, як свідчить аналіз ОПОРИ, депутатська більшість, порівняно з 2015 роком, практично не змінилася.

 

krop

Як повідомили на сайті Громадянської мережі «ОПОРА», за підсумками місцевих виборів 2015 року, у міську раду міста Кропивницького (на той момент – Кіровоградську міську раду) увійшли представники 9 партій. Найбільше мандатів – 9, отримали представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність», на другому місці з 7 депутатами опинилася партія «Наш край», наступною за кількістю представників у міській раді з шести депутатами стала партія ВО «Батьківщина».

Також депутатські мандати отримали представники партії «Опозиційний блок» - 5 осіб, «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» - 4 осіб. По три депутати обрали від «Об’єднання «Самопоміч», партії «Рідне місто» та Радикальної партії Олега Ляшка і два - ВО «Свобода».

До Кіровоградської обласної ради у 2015 році увійшли представники практично тих самих партій, що і до міської ради (окрім партії «Рідне місто»). Це по 14 представників партії Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина», 13 – представників партії «Опозиційний блок», 6 – Радикальної Партії Олега Ляшка, 5 – Українського об’єднання патріотів «УКРОП» та по 4 – від ВО «Свобода», партії «Наш край» та «Об’єднання «Самопоміч».

Проте на цьому схожість між двома найбільшими місцевими радами регіону закінчилася. Адже якщо у Кіровоградській обласній раді голова, представник партії ВО «Батьківщина» Олександр Чорноіваненко працює від початку і до сьогодні, то в міській раді Кропивницького секретар, а з ним і депутатська більшість, змінювалися тричі.

15 грудня 2015 року секретарем міської ради був обраний представник «Об’єднання «Самопоміч» Володимир Смірнов, 29 березня 2016 року – представник Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Бойко, а вже через пів року, 29 вересня, депутат від партії «Наш край» Андрій Табалов. Цікаво, що за кожного з секретарів міської ради було віддано по 24 голоси «за».

Але подібності у формуванні більшості у цих двох радах таки є. Наприклад, у 2015 році депутати фракції «Опозиційний блок» в обласній і в міській радах входили у більшість. У 2019 році ці ж депутати (вже у фракції і групі «Опозиційна платформа – За життя») – частіше голосують з більшістю обох місцевих рад.

У Кіровоградській обласній раді взагалі важко визначити якусь групу депутатів як опозиційну. Тут депутати, окрім представників ВО «Свобода», в основному голосують синхронно. До речі, єдині кадрові зміни у цій раді – дострокове припинення повноважень заступника голови обласної ради, депутата від ВО «Свобода» Ігоря Степури. Заступника голови обласної ради звільнили таємним голосуванням після заяви депутатів з формулюванням «недосконале виконання службових обов’язків». Ігор Степура оскаржив рішення у Кіровоградському окружному адміністративному суді, суд визнав протиправним та скасував рішення облради від 17 вересня 2019 року, але на посаді представник ВО «Свобода» поновлений так і не був.

У міській раді Кропивницького у 2015-2016 роках зміни у «більшості-опозиції» відбувалися щоразу, коли справа стосувалася обрання секретаря міської ради. Після обрання секретарем Андрія Табалова фракції і групи партій «Наш край», «Європейська солідарність» (колишня фракція БПП «Солідарність»), «Рідне місто», «Опозиційна платформа – За життя» (колишня фракція «Опозиційний блок»), «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» та частина позафракційних депутатів стали в основному голосувати синхронно. Натомість фракції ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» час від часу виступають в опозиції до більшості депутатів.

Також суттєвою різницею в роботі Кіровоградської обласної і міської ради міста Кропивницького є зміни у складі фракцій та груп. Як в обласній так і міській раді депутати від партії «Опозиційний блок» вийшли з фракції і у повному складі увійшли в новостворену групу «Опозиційна платформа – За життя». Депутати Блоку Петра Порошенка «Солідарність» перейменували фракцію у «Європейська солідарність». Тільки в обласній раді ця фракція зменшилась на одного, а в міській – на 6 депутатів. Усі депутати, які вийшли з цієї фракції в обох радах, на сьогодні є позафракційними.

Інших змін у фракціях Кіровоградської обласної ради не відбувалося. Натомість у міській раді Кропивницького на депутата менше стало у фракціях «Об’єднання «Самопоміч», Радикальної партії Олега Ляшка та «Українського об’єднання патріотів – УКРОП». При цьому і ті депутати, які залишилися у цих трьох фракціях, неодностайні у своїх голосуваннях.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити