Політика

5 депутатів за 5 років: чому складали повноваження депутати на Кіровоградщині

. 2600

Громадянська мережа "Опора" дослідила, з яких умов депутати міськради Кропивницького та обласної ради складали свої повноваження. Виявилось, що піти депутати можуть лише добровільно.

За підсумками місцевих виборів 2015 року, у міську раду міста Кропивницького (на той момент – Кіровоградську міську раду) увійшли 42 депутати. До Кіровоградської обласної ради обрали 64 депутати.

Достроково склали свої повноваження п’ять депутатів. Усі – за власним бажанням. Єдина спроба відкликання депутата за народною ініціативою була невдалою. 

Спроби відкликання та виключення з фракції

У 2016 серед депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» міської ради Кропивницького виник конфлікт, який завершився спробою відкликання депутата Олександра Артюха. На початку вересня 2016 цього депутата «за систематичне порушення фракційної дисципліни» виключили з фракції «Об’єднання «Самопоміч». З партії народного обранця виключили 13 лютого 2017 року. Також не без конфліктів відбулися збори виборців з відкликання Олександра Артюха. Було зібрано 1875 підписів «за», вже 25 квітня підписні листи були передані до територіальної виборчої комісії (ТВК). Однак, 27 квітня на Кропивницька ТВК прийняла рішення «Про припинення ініціативи щодо відкликання депутата Кіровоградської міської ради Артюха О.І». Причиною названі неточності в документах: «12 з 60 поданих заяв членів ініціативної групи не містять необхідних відомостей, передбачених ч. 5 ст. 38 Закону «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема не вказано посаду і місце роботи».

19 травня 2017 року рішенням фракції «Європейська солідарність» Кіровоградської обласної ради було виключено її голову, депутата Ярослава Бублика. У жовтні 2017 року Служба безпеки України оголосила розшук політика за рішенням суду. Пізніше Ярослава Бублика арештували за підозрою в шахрайстві в особливо великих розмірах, в тому числі й щодо іншого депутата обласної ради – Костянтина Каспрова («Опозиційна платформа - За життя»). Загальна сума завданих збитків за версією слідства складає 19 мільйонів гривень. Після 2 років у СІЗО, 10 січня 2020 року, Кропивницький апеляційний суд змінив Ярославу Бублику запобіжний захід на домашній арешт у нічний час. Депутат Ярослав Бублик востаннє був зареєстрований на пленарному засіданні сесії обласної ради 19 травня 2017 року.

Добровільно йдуть з депутатів

П’ять депутатів міської та обласної рад склали повноваження достроково і добровільно.

Депутат політичної партії «Європейська солідарність» міської ради міста Кропивницького ( на той момент - БПП «Солідарність») Федір Згривець повідомив, що склав мандат у зв’язку зі зміною місця проживання. 3 червня 2016 року депутатом став наступний за списком партії – Андрій Кролевець. Депутат від ВО «Свобода» Геннадій Маламен почав служити у Збройних силах України і склав повноваження у травні 2019 року. Депутатом стала наступна у партійному списку - Олена Капітонова.

Три депутати трьох фракцій Кіровоградської обласної ради теж достроково склали свої повноваження. 8 червня 2016 року заяву про припинення повноважень склав депутат від політичної партії «Опозиційний блок» Вартан Абрамян. 11 грудня 2018 року у зв’язку з сімейними обставинами залишила депутатство представниця фракції «Об’єднання Самопоміч» Любов Мороз. 28 березня 2019 року склала мандат депутатка фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Тетяна Гуменюк. За списками партій в обласну раду потрапили Володимир Кириченко, Леонід Пащенко та Андрій Кісіль.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама