Політика

Як на Кіровоградщині працюють громадські приймальні політичних партій

. 2187

У 10 з 14 обласних партійних осередків працюють громадські приймальні. При цьому адреси і телефони цих приймалень не завжди є у вільному доступі, а дізнатись графік роботи часто можна лише відвідавши партійний офіс.

officemap image src.5df4d8a9da0f

У контексті наближення місцевих виборів, які мають відбутися у жовтні 2020 року, Громадянська мережа ОПОРА дослідила сталість партійних структур в області та місті Кропивницький.

Вивчали роботу 14 партійних осередків: 11 організацій партій, які за результатами виборів до Верховної Ради набрали не менше 2% голосів виборців ("Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Європейська Солідарність", "Голос", Радикальна партія Олега Ляшка, "Сила і честь", "Опозиційний блок", "Українська стратегія Гройсмана", "Партія Шарія" і Всеукраїнське об'єднання "Свобода"). А також трьох, які широко представлені в місцевих радах області (Аграрна партія України, «Наш край» та Рідне місто).

З 14 партій 11 зареєстровані в Єдиному державному реєстрі. Інформація щодо керівників 10 обласних партійних організацій та організацій обласного центру, які містяться в ЄДР, співпадають з фактичним керівництвом партійних осередків. Із представниками партії “Опозиційний блок” за жодними контактами, розміщеними в реєстрі, зв’язатися не вдалося. Територіальні організації Радикальної партії Олега Ляшка та партії “Слуга народу” діють, але юридично (відсутні в ЄДР) в регіоні не зареєстровані. Партія “Українська стратегія Гройсмана” в регіоні не зареєстрована і не діє.

Під час дослідження виявилось, що фактичні адреси партійних організацій у 50% відповідають тим, які вказані в Єдиному державному реєстрі. А, наприклад, у партії “Сила і честь” із квітня 2019 року офіс не працює взагалі і здійснюється лише дистанційний прийом громадян телефоном.

Десять партій, які мають діючі обласні приймальні, по-різному ставляться до інформування громадян про їх існування.

Наприклад, знайти адреси приймалень Радикальної партії Олега Ляшка (знаходиться в м. Олександрія) чи осередку партії “Слуга народу” можна лише як у “домережеві часи” - розпитавши у тих, хто їх вже відвідав або партійців. Адреса приймальні партії "Опозиційна платформа - За життя" є лише в Єдиному державному реєстрі, а відвідати приймальню Аграрної партії України можна лише після листа електронною поштою чи дзвінка голові обласної організації (його телефон вказаний в ЄДР).

Приймальні обласних організацій партій ВО "Батьківщина", "Європейська Солідарність", "Голос", ВО “Свобода”, “Наш край”, Рідне місто знайти простіше (на сторінках у соціальних мережах, в новинах, на сайтах партій, також є зручні онлайн-приймальні). Приймальні міських організацій цих партій у Кропивницькому приймають в основному в тих же приміщеннях, що і обласні організації партій. Виключення – окремі приміщення приймалень партії “Наш край”.

Даних, які підтверджували б роботу в регіоні партій “Опозиційний блок” та “Українська стратегія Гройсмана” не виявлено. Як зазначено на сайті партії, приймальні “Партії Шарія” діють у двох містах обласного значення.

Під час карантину більшість приймалень партій працювали онлайн і вели дистанційний прийом громадян. Хоча приймальні партій “Європейська Солідарність”, Рідне місто та “Наш край” діяли і під час карантину.

Ілюстрація: chesno

Поширюйте

Коментуйте


Реклама