Політика

Голова «Перспективи міста» Стрижаков: Кропивницькому потрібні сучасні технології і якісний менеджмент

. 3279

Кропивницький має відійти від відсталих методів управління міським господарством 90-х років минулого століття і перейти на сучасні технології та якісний менеджмент XXI століття. На цьому наголосив 24 серпня лідер партії «Перспективи міста» Артем Стрижаков на першому громадському муніципальному форумі «Перспектива міста», який відбувся просто неба на Набережній.

 

1 copy

– Наше місто чекає системних змін. Проблема у тому, що воно живе по методу латання дір та ручного управління. А нам потрібні системні сучасні технології і якісний менеджмент, – каже Артем Стрижаков. – Кожен заслуговує жити у принципово іншому Кропивницькому, де є перспективи у наших дітей, де справедливо розподіляються кошти з бюджету, а не йде «дерибан» мільйонів, де міська влада думає про простих людей, а не тільки про обраних.

photo 2020 08 25 16 34 27

За його словами, команда «Перспективи міста» знає, як зробити обласний центр містом XXI століття – некорумпованим, безпечним і просто гарним.

Ми давно розробили проєкт з відновлення Набережної і центральної площі міста у яких чітко прописали, як провести реконструкцію і звідки взяти кошти, щоб для міста це було необтяжливо. Очевидно, що у Кропивницькому треба повністю змінити підходи до організації міського життя, ключовим принципом повинна стати справедливість, – каже лідер партії.

Як повідомив Артем Стрижаков, за п’ять років команда відвідала низку міст України і Європи і весь досвід виклала у загальноміських комплексних програмах, які проігнорувала міська влада, не запропонувавши альтернативи.

– Це програма з децентралізації системи опалення, по зручній транспортній інфраструктурі, по гуманному вирішенню проблем з безпритульними тваринами, реконструкції Набережної, боротьбі з рослинами-алергенами сучасними методами, тощо. Це конкретна сучасна стратегія, яку міська влада могла брати і покроково реалізувати за ці роки, – додав Артем Стрижаков. 

photo 2020 08 25 16 34 42

За словами лідера «Перспективи», великою перешкодою на шляху розвитку є несправедливий розподіл бюджетних коштів. Про це свідчать ремонти однієї дороги по кілька разів на рік, перетікання коштів міста в казну інших міст та тендери, які виграють наближені до міської влади люди попри низьку якість виконання робіт. Ці проблеми не можуть перекрити ані придбані тролейбуси, ані новий ЦНАП.

За словами Артема Стрижакова, в Кропивницькому потрібно повністю змінити підходи до організації міського життя. І ключовим принципом повинна стати справедливість:

– Ми створили і продовжуємо удосконалювати програму «Справедливе місто». Вона включає вирішення гострих проблем і націлена на справедливий підхід щодо розподілу коштів міського бюджету на пряме вирішення проблем жителів нашого міста.

Загалом форум відвідали близько сотні кропивничан: молодь, військові, громадські діячі. Експерти різних галузей назвали головні проблеми міста:

Стратегія розвитку

Голова ГО «UrbanKrop», урбаніст Дмитро Бабак зазначає: головна відмінність найкомфортніших український міст – наявність стратегії інтегрованого розвитку. Цього, на жаль, немає у Кропивницькому.

– У місті все відбувається стихійно і неконтрольовано, на клумбах та тротуарах ставлять кіоски і білборди, а самі тротуари ремонтуються за залишковим принципом. Очевидно, міська влада взагалі не знає слова урбаністика, - зазначив Бабак.

Житлово-комунальне господарство і тарифи

Голова ГО «Муніципальний спецнагляд Кропивницького», будівельник за фахом Олександр Ткаченко звернув увагу присутніх на проблеми комунального господарства Кропивницького – побиті тротуари та облуплені зупинки, непрацюючі світлофори та відсутня нормальна дорожня розмітка, «безхазяйні» понівечені дитячі майданчики, над якими нависають аварійні дерева, непрацюючі фонтани та і загалом стан центральної площі. Каже, все це міська влада поклала на плечі простих жителів.

Окрема тема – це необхідність справедливого впливу на формування тарифів, які влада тільки підвищує. У нас одні з найвищих тарифів на воду і тепло в країні. Це спонукало мене створити та очолити громадську організацію «Муніципальний спецнагляд Кропивницького» у рамках якого ми виявили та висвітлили численні проблеми у комунальній сфері міста. А також запропонували шляхи вирішення, – каже Олександр Ткаченко.

Нещодавно команда «Перспективи міста» запустила масштабний проєкт загальноміської інвентаризації, що дозволить взяти під контроль все, що належить місту.

Ми зустрічаємось з містянами та отримуємо інформацію щодо проблем житлового фонду, які систематизуємо та вносимо до інтерактивної карти, – розповів активіст. – Наша мета зробити місто комфортним для всіх, застосовуючи прозорі та справедливі механізми розподілу коштів. І наша команда зробить усе, щоб втілити це в життя, - додав експерт.

Екологія

Член робочої групи з реконструкції Набережної річки Інгул Ігор Саєнко розповів про екологічні проблеми у Кропивницькому та як їх планують вирішувати.

Дерева у місті лише варварськи вирубують і знищують. Влітку немає жодного санкціонованого пляжу, більше того, жодна водойма в місті не відповідає санітарним вимогам. Хоча прогресивні міста вже давно справились з цією проблемою. Також відома всім проблема з радоном, радіацією, – каже Саєнко – Востаннє русло річки Інгулу чистили у 2015 році. Річка на межі екологічної катастрофи: замуленість центральної частини, низький рівень руху води у центральній частині набережної, несанкціоноване скидання відходів підприємств, а як наслідок цвітіння води і знищення екосистеми Інгулу.

За його словами, мають чіткий план дій, починаючи від встановлення очисних споруд на дамбі і закінчуючи системою аерації, що має бути на центральній частині Набережної.

photo 2020 08 25 16 34 31

Культура

Як зауважила Олександра Ткаченко, виконавча директорка культурно-мистецького фонду, «Перспектива міста» приділяє багато уваги розвитку мистецтва, дитячому та молодіжному змістовному дозвіллю, естетиці та зовнішній красі міста. Попри потужність дитячих та молодіжних колективів Кропивницький не має Будинку чи палацу культури.

Ще нещодавно на Балашівці був районний будинок культури на балансі райдержадміністрації, але зараз він зачинений і не фінансується. Ми неодноразово звертались до міської ради з проханням взяти цей будинок культури на баланс нашого міста, адже всі ми розуміємо, що він дуже потрібний для дітей і молоді. Це гостре і нагальне питання про яке ми маємо говорити, – каже Ткаченко.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама