Політика

На Кіровоградщині голова ТВК намагався втекти разом з печаткою

 Автор: Анастасія Дзюбак. 6851

Голова Великосеверинівської територіальної виборчої комісії Тарас Лизогуб намагався винести з дільниці печатку. Чоловіка зупинили громадяни та поліція біля автомобіля, в який він збирався сісти.

siv

Надзвичайна ситуація сталась у Великій Северинці Кропивницького району на Кіровоградщині. Про спробу викрадення печатки "Гречці" повідомив кандидат на посаду голови Великосеверинівської ОТГ Сергій Левченко.
- Я був присутнім на засіданні ТВК і бачив як голова встав повідомивши, що їхатиме додому і вийшов. Проте його затримали і повернули. Зрештою поклали печатку до сейфу, опломбували його, - говорить Левченко.

Надворі все, що відбувалось, бачили місцеві жителі, які звечора почали збиратися біля будівлі сільради, в якій розміщено ТВК.

- Ми залишились на ніч біля ТВК, щоб запобігти подібним провокаціям, - говорить Олександр Жабокрицький, житель с. Оситняжка, що входить до Великосеверинівської ОТГ.

Сергій Левченко вважає такі дії голови підозрілими і припускає, що це може бути спробою зірвати вибори в Великосеверинівській ОТГ.

- Вчора увечері відбувся розгляд заяв про перерахунок голосів. Їм не вдалося запустити процес розгляду цих скарг, після чого голова намагався піти з дільниці з печаткою. Закрадається думка, що не вдалося в один спосіб, то "є печатка, ми намалюємо протокол", - говорить кандидат на посаду голови ОТГ. - Після цього передзвонили заступнику голови ТВК і сказали, що буде перерахунок голосів о 9 годині. Для цього може бути дві підстави: рішення ТВК або суду. Ні того ні іншого, за моєю інформацією, немає. Адже ні ТВК ні я, як кандидат не були повідомлені про жодне судове засідання.

Загалом на розгляд ТВК представили три заяви з вимогою про перерахунок результатів голосування по Созонівці та Високих Байраках.

- Заяви по Байраках подали з порушенням п. 67 та п. 254 виборчого кодексу. До них мають додаватися акти про порушення. У цьому випадку їх не було. Одна з заяв навіть не містила анкетних даних заявника і після відмови в її задоволенні, ТВК не мала змоги відіслати відповідь заявнику, адже його по суті немає? - сказав Левченко.

siv01

Факт спроби винесення печатки з території ТВК "Гречці" підтвердили і представники Громадянської мережі ОПОРА, які були присутні на засіданні.

- Близько 23.00 ми приїхали до Северинки. Голова ТВК намагався залишити приміщення комісії разом з печаткою і вже сів до машини. Ми разом з поліцією зробили йому зауваження. Голова поклав печатку в сейф і знову намагався зникнути з ТВК. Зробили йому зауваження повторно. Проте вже за півгодини всі члени комісії і голова розійшлись. Засідання комісії має бути безперервним до встановлення остаточних результатів голосування, - повідомив громадський омбудсмен ОПОРИ в Кіровоградській області Євген Гурницький.

За інформацією помічника одного з кандидатів, наразі у виборах на посаду голови Великосеверинівської ОТГ з відривом у 97 голосів перемагає діючий голова Северинівської сільради Сергій Левченко, на другому місці Дмитро Пузаков, син екс-мера Кропивницького Володимира Пузакова(з 2007 по 2010 роки).

 

Поширюйте

Коментуйте