Махінації з медикаментами як підстава для проплачених мітингів

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1089

Розпочну з офіціозу, що його видруковано прес-службою ВО «Свобода».
Під час закупівлі ліків є не просто багато порушень, а фактично відбувається розграбування державного бюджету, оскільки зараз є кілька сталих груп, які беруть активну участь у постачанні ліків для МОЗ не тільки за значно завищеними цінами, а іноді й сумнівної якості. Про це 18 жовтня 2013 року заявив народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Гелевей на слуханнях Комітету з питань охорони здоров'я щодо запобігання поширенню епідемії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів.
Як повідомив націоналіст, метою заходу була організація широкого обговорення проблемних питань у царині протидії соціально небезпечним інфекційним хворобам в Україні – ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам. Окрім цього, завданням слухань стало визначення шляхів підвищення ефективності національної відповіді на пов'язані з цими захворюваннями загрози та активізація зусиль з їхнього подолання в Україні. Участь у заході взяли народні депутати, керівники Міністерства охорони здоров'я, Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, наукових установ Національної академії медичних наук України, представники міжнародних і національних громадських організацій.

Свободівець Олег Гелевей, коментуючи слухання, зазначив: "В Україні нині прогресує пандемія захворювань на ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам і рівень захворюваности на них вище 20%. У боротьбі з цими захворюваннями, крім МОЗу, діє багато організацій, зокрема Глобальний фонд, який постачає до 48 % ліків, необхідних для лікування цих інфекцій. Я як заступник голови ТСК із питань розслідування фактів порушень законодавства під час здійснення державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України, інших державних підприємств, установ та організацій у царині охорони здоров'я та фармацевтичної галузі наголошую, що під час закупівлі ліків є не просто багато порушень, а розграбовується державний бюджет, оскільки є велика різниця в ціні. Варто зазначити, що кількість щеплень проти туберкульозу й гепатиту в Україні – менше, ніж 50 %, що є недопустимим у будь-якій розвинутій країні світу. Зважаючи на таку ситуацію, фракція ВО "Свобода" у парламенті ініціюватиме, щоби в бюджеті на 2014 рік було закладено достатньо коштів для профілактики й лікування цих захворювань".

Підсумовуючи, учасники зазначили, що комітетські слухання стали одним із важливих механізмів аналізу реальної ситуації та формування пропозицій, спрямованих на об'єднання зусиль всіх соціальних партнерів у розв'язанні проблем поширення епідемії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів в Україні».

Сьогодні, тобто наступного дня після комітетських слухань, відому багатьом киянам будівлю міністерства охорони здоров’я можна було пікетувати будь-кому з моїх земляків. Якщо читачі «Гречки» вже уявили таких собі альтруїстів, ладних безкоштовно скласти компанію прихильникам відомої парламентської партії, мушу внести у хід їхніх думок певні корективи. Задля цього наведу невеличку репліку, що переслав на мою сторінку в одній із соціальних мереж колишній колега по газеті «Киевские ведомости»: «О митинге СВОБОДЫ или как евреи вытягивают деньги.

Сегодня мой Папа гулял с собакой в Мариинском парке. Возле здания Минздрава стояли митингующие. Оказалось, ВО СВОБОДА пикетировала Минздрав против поддельных лекарств. Так как мой Папа, как и всякий нормальный человек, тоже против этого, то он выгуливал Масика (наглый и хорошенький йорк) неподалеку. Через 10 минут всем раздали по 50 гривен, и, неразобраМшись,... Папе тоже)
Вот так Розенфельд - старший нажился на ВО СВОБОДА».

Додам від себе: якби відповідальні за зв’язки із ЗМІ хлопці зі «Свободи» заздалегідь запросили кореспондента «Гречки» узяти участь у пікетуванні, я б без вагань прибув до Маріїнського парку. Але щось десь у тих комунікаторів «не спрацювало». Довелося ділитися грошима і з джоггерами (тобто тими, хто неквапно бігають парковими алеями у спортивних костюмах), і з вигулювачами домашніх улюбленців…

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Олена 21.10.2013, 21:45
Ну і що, що пікетувальникам платили, що тут такого? Я також за гроші стояла на мітингу!
Головне, як було написано Валерією, була порушена проблема медикаментів у МОЗ! У лікарнях взагалі відсутні ліки! Навіть важкохворим держава по достоїнсву не може допомогти! Таке от пакращення у сфері здоров*я!!
Цитата
 
 
+2 # Валерія 21.10.2013, 20:17
А те що люди стояли і пікетували цю проблему! Впринципі зараз практично всі мітинги проплачуються, головне що пднімаються такі проблеми! Я б пішла б і безкоштовно, за таку проблему!
Цитата
 
 
+1 # Валерія 21.10.2013, 20:16
Сьогодні реально проблема у МОЗ та із закупівлею ліків, вірніше їх фактично немає, людям усе потрібно купляти за власний кошт, а навіть якщо який відсоток і закупається, то так щоб подешевше, та в тіньових працівників! Потрібно же економтит бютжетніі кошти, на людях, наприклад можна!
Цитата
 
 
+3 # Ольга 21.10.2013, 17:42
Так, зараз люди не можуть без стимулу приймати участь у певних мітингах. А щодо медикаментів., то ціни дуже високі і потрібно, щось робити з цим підвищенням ! Людям же потрібно лікуватись, здоров'я - це наше ВСЕ!!!
Цитата
 
 
-3 # Каталина 21.10.2013, 12:43
МОЗ всегда работал положительно, а вот работа оппозиции давно уже не представляет собой никакой конкретики и поддержки народу. В партии - один беспредел. А порплаченные митинги говорят о том, что пали они "ниже плинтуса".
Цитата
 
 
-4 # Тучина 21.10.2013, 12:42
БЮт снова облажалась - пенсов пригнали, как скотину на поле, бабло раздали, но вот облом - не научили,что орать) Вся Украина поржала с оппозиции) В такие проплаченные митинги верят только идиоты!
Цитата
 
 
+6 # ирина 20.10.2013, 12:00
Желаю что бы наши властьимущие применяли эти преппараты на себе и своих близких.
Цитата
 
 
+7 # snaiper 20.10.2013, 15:35
Цены на медикаменты у нас на 60% выше чем в Беларусии и России...Непоср едственно в епархии Богатырёвой возбуждено больше сотни уголовных дел!
Цитата
 
 
+3 # Ivan 20.10.2013, 22:18
А виновной в итоге, как всегда, окажется санитарка
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити