Питання Тимошенко мають вирішити не пізніше четверга?

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1079

Весь вчорашній робочий день Верховної Ради ряснів якимись не зовсім зрозумілими виступами, груповими демаршами і вже зовсім загадковими рухами тіла окремих депутатів. Порядок денний на середу, четвер і п'ятницю депутати так і не узгодили. Провівши вісім безрезультатних голосувань, спікер Володимир Рибак закрив її пленарне засідання о 17 годині. Сигнал відбою, втім, пролунав не для всіх. Лідер фракції УДАР Віталій Кличко зажадав негайно провести нараду керівників інших фракцій у кабінеті Володимира Васильовича.
«Каменем спотикання», на який наразилися наші Слуги Народу, стала новоутворена «гірка» законопроектів. Вони з'явилися невдовзі після сенсаційної заяви Президента Віктора Януковича щодо його принципової готовності дозволити Юлії Тимошенко виїзд за кордон.

Напередодні початку пленарного тижня у ВР найбільш радикальні політики диктували опозиційним депутатам «єдино правильну», на їх думку, тактику поведінки: блокувати всіма можливими способами роботу ВР, допоки парламент повністю не задовольнить вимогу випустити Тимошенко за кордон з подальшим припиненням її кримінального переслідування.

Замість цього, як ущипливо зауважив політолог Костянтин Бондаренко, сьогоднішній парламентський день пройшов у стилі останнього бою між Володимиром Кличком і Олександром Повєткіним, коли спортсмени щосили намагалися потягнути час, заздалегідь викуплений рекламодавцями. «Такі собі холості баталії», - додав глава правління Інституту української політики.

На думку голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, опозиціонери прагнули відвернути увагу від розгляду законопроекту, що передбачає для Юлії Тимошенко «тюремні канікули», тобто відправку хворої жінки з Харкова до Берліна та її подальше перепровадження, після операції в університетській клініці Charite, до Качанівської жіночої виправної колонії. «Цей варіант на сьогодні не вигідний опозиції, тому вони перемикають увагу на інші моменти, щоб не дати розглянути питання, які не в їхніх інтересах», - стверджує В. Фесенко.

У директора ж Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова версія наступна: опозиція вважає, що ніякий закон взагалі не потрібен, потрібен тільки акт помилування Тимошенко з боку Президента. " Янукович вважає, що опозиція піде на поступки, опозиція вважає, що Президентові нікуди діватися, тому що ближче до саміту, то більш імовірно, що він зможе помилувати Тимошенко на тих умовах, які вважаються прийнятними для самої Тимошенко та її соратників. Тому зараз всі грають на межі фолу, блефують і чекають, хто перший здригнеться, хто перший піде на поступки щодо вирішення проблеми Тимошенко", - уточнив Вадим Юрійович.
Нагадаю читачам «Гречки»: перебуваючи з робочою поїздкою на рідному Донбасі, глава України 18 жовтня пообіцяв негайно підписати будь-який (!) Закон, який набере у сесійній залі необхідний мінімум у 226 депутатських голосів. У передбачуваному законодавчому акті має бути, серед іншого, детально роз'яснене нове для українського правосуддя словосполучення - «часткове помилування».

Взагалі-то для більшості українських законодавців куди звичніше словосполучення «умовно-дострокове звільнення». УДЗ. «Часткове» ж помилування - ребус, над розгадкою якого, за твердженням одного з ключових депутатів-опозиціонерів Олександри Кужель, фракція «Батьківщина» напружено пропрацювала всі минулі вихідні. Вчора Олександра Володимирівна консультувалася з цієї проблематики з президентом Чехії Мілошем Земаном. Після чого обіцяла переговорити з Патріком Коксом і Олександром Кваснєвським - впливовими уповноваженими Європарламенту.

/Обидва саме в ці хвилини зустрічаються з Юлією Тимошенко на 9-му поверсі комфортабельної харківської клініки «Укрзалізниці»/

Те, що минулого тижня озвучив інший депутат Європарламенту Марек Сівець, ні для пані Кужель, ні для решти депутатів-опозиціонерів не є прийнятним. А повідав пан Сівець наступне: Тимошенко буцімто може відправлятися на всі чотири сторони, якщо, по-перше, погодиться сплатити за своє звільнення штраф у розмірі півтора мільярдів гривень, а, по-друге, добровільно погодиться на найближчі 3 роки із призабутим зі сталінських часів статусом «позбавленця». Тобто буде «уражена в правах», що автоматично зробить неможливою її участь у чергових президентських виборах-2015.

«Батьківщина» на минулому тижні категорично відкидала такий варіант вирішення «проблеми Тимошенко».
Та сьогодні екс-спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк оголосив на повен голос: Юлія Володимирівна «заради усунення штучних перепон на шляху України до Євросоюзу» таки погодилася на часткове помилування. При цьому Арсеній Петрович уточнив: «часткове» аж ніяк не означає, за аналогією з Польщею чи іншими європейськими державами, відтермінування відбуття засудженою повного строку покарання. «Навіть якби сама Тимошенко погодилася на такий варіант, то на це не згоден Європейський Союз. Ключова вимога Європейського Союзу - це припинення політичних переслідувань, а не перерва, не відстрочка політичних переслідувань, а повна їх зупинка», - сказав журналістам лідер об’єднаної опозиції «Батьківщина».
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт (з ним Арсеній Яценюк тривалий час спілкувався напередодні виходу до парламентських кореспондентів) у свою чергу заявив: українська влада повинна не тільки звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, а й гарантувати, що вона не буде знову ув’язнена після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Дипломат назвав очевидним те, що на сьогоднішній день українська влада не виконала висунутих умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі наприкінці листопада. Більдт сказав, що оцінка спецпредставників Європарламенту Олександра Кваснєвського і Пета Кокса матиме ключове значення для вирішення Євросоюзу: підписувати чи ні Угоду про асоціацію з Україною.

Обговорення законопроектів, присвячених подальшій долі екс-глави українського уряду, обіцяє бути вельми бурхливим. До післязавтрашнього засідання, крім законопроектів нещодавно обраного лідером Соцпартії України Миколи Рудьковського, позафракційного депутата Сергія Міщенка та позафракційної ж Анжеліки Лабунської, цілком може бути доданий ще один документ, розроблений у надрах самої опозиції.
З уже зареєстрованих законопроектів про можливість лікування ув'язнених за межами України, як заявив «Гречці» глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, найбільш прийнятним для найчисленнішої парламентської фракції наразі бачиться проект С. Міщенка. Олександр Сергійович наполягатиме у четвер на ухваленні його в якості базового.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Валерія 24.10.2013, 01:16
При нашому авторитарному режимі олігархічного владарювання, безправ'я, з політичними переслідуванням и йти в Європу! Ми для Європи будемо справжнім тягарем внутрішніх проблем, найголовнішою з яких є політичні репресії, утиски головного опозиційного лідера Юлії Тимошенко, без звільнення якої Європина взагалі не бачити!
Цитата
 
 
0 # snaiper 24.10.2013, 08:10
Валерія.Звичайн о звільнити ЮВТ необхідно,але знаючи вдачу її,маємо вірогідність знову побачити в її свиті одіозних фігурантів всякого роду неприємних справ...Тому.ви борцю будуть необхідні гарантіїї, напр.не побачити на вищих щаблях влади того ж Кал-ко,затянувш ого в "Б-ну" Бер-на,який зразу ж побіг в ПР.І таких випадків(а чи випадки це?) достатньо....То му тут є питання.
Цитата
 
 
+3 # Ольга 23.10.2013, 20:30
так можуть бути різні думки щодо того, але мені здається. що з нашим потенціалом ми точно будемо однією з провідних держав,головне притримуватись європейського курсу. Хояа кожен вибирає свою дорогу.
Цитата
 
 
+4 # Саша 23.10.2013, 20:24
А ще ми одна з найбільших європейських. держав, якщо не брати до уваги Російю точніше європейську її частину.
Цитата
 
 
+3 # Саша 23.10.2013, 20:22
Мені здається, що розпаду не буде, бо у нас досить стійкий менталітет держави.Та ще досить великий ресурний базис, тому, то що до розпаду -це спірне питання.
Цитата
 
 
+2 # snaiper 23.10.2013, 20:36
Коли здається...Ви забули,що робили регіонали,після поразки Януковича від Ющенко?Уже й з"їзд зварганили,для відокремлення Донбасу від України, під соусом введення федерального устрою України.Для того,щоб поставити мінус мойому коментарію-бага то розуму не треба.Але рекомендую подумати,ставит и цей мінус,чи подивитись що далі буде.Це стосується не тільки мене,до речі.
Цитата
 
 
+3 # Саша 23.10.2013, 20:12
НУ самі затягнули вирішння цього питання, теперь просто ситуація вже вимагає прийнятя рішення. Але мені здається, що партія Влади щось ще вигадає, тільки , щоб призупинити процес прийнятя рішення.
Цитата
 
 
-1 # snaiper 23.10.2013, 20:18
Если не будет подписано соглашение,суще ствует риск развала Украины...
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити