Лідери опозиції засудили політичне кіллерство провладних ЗМІ

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1150

Голова парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, очільник партії "УДАР" Віталій Кличко та голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок підписали заяву щодо неприпустимости порушення журналістських стандартів, Етичного кодексу українського журналіста, Резолюції 1003 (1993) "Про етичні принципи журналістики" Парламентської асамблеї Ради Європи з боку власників та редакцій деяких ЗМІ.
Подаємо повний текст заяви, що її кореспондентові «Гречки» передала прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода»:

"Останні події у Верховній Раді ілюструють, що режим Януковича став на шлях спотворення результатів майбутнього народного волевиявлення, бо розуміє, що виграти вибори 2015 року по-чесному не зможе. Саме тому він намагається всіма силами, в тому числі шляхом маніпуляцій із законодавством, уникнути чесної конкуренції. Він шукає способів унеможливити участь у виборах своїх головних опонентів. Проти Юлії Тимошенко, Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока ведуться потужні інформаційні війни з метою їхньої дискредитації та підриву довіри до них з боку громадян.

За таких умов особливої ваги набувають позиція засобів масової інформації, дотримання ними високих принципів і стандартів неупередженої журналістики.

Аналіз інформаційного поля спонукає нас звернутися до ЗМІ із наполегливим закликом дотримуватися засад професійної етики, незаангажованості, об'єктивності та неупередженості. Декларуючи прагнення інтегруватися до європейської спільноти, варто дотримуватися стандартів, викладених у резолюції ПАРЄ "Про етичні принципи журналістики".

Ми як опозиція заслуговуємо й потребуємо критики, шануємо відповідне право журналістів на гостру оцінку нашої діяльності, але закликаємо не переходити межу, за якою висока місія журналістського служіння людям перетворюється у явне зловживання тими колосальними повноваженнями, якими глядачі, слухачі та читачі наділяють телебачення, радіо та газети. Бити нижче пояса не прийнято ані в боксі, ані в політиці, ані тим більше в журналістиці.

Не справа політиків судити четверту владу. Тим не менше, мусимо констатувати, що бездоказові звинувачення у причетності політика до смерті сотень людей, в тому числі і дуже йому близьких, до яких днями вдалася газета "Експрес", є неприйнятними як з точки зору журналістських стандартів, так і з огляду на загальнопоширені морально-етичні норми.

Заявляємо, що "Свобода", "УДАР" та "Батьківщина" інформаційну війну проти однієї з опозиційних сил розглядають як війну проти всієї опозиції, і що така війна лише зміцнює режим Януковича, укріплює його диктатуру".

Лідери опозиційних сил засудили медіякілерство олігархічних ЗМІ, зокрема газети "Експрес"

На випадок, якщо у будь-кого з читачів «Гречки» виникло запитання, чому саме «Свобода» виявила бажання донести до відома співгромадян позицію «наших незгодних у парламенті», роблю «підказку». Доволі популярний часопис, що має пристойний наклад, надто по п’ятницях, останнім часом захопився друкуванням компромату на Олега Ярославовича Тягнибока. Аналізувати зміст цього бруду – справа марна.

Чи справить належне враження на керівництво «Експреса» цитований вище документ? Наврядчи. Не цікавитиме провінційних журналістів й думка пересічних читачів щодо вибору «тримача» (так у нашому журналістському середовищі зветься ключовий матеріал номеру, який немовби «тримає» на собі решту дрібніших за розміром та суспільною важливістю).

Поряд із цим, підривати авторитет будь-якого друкованого видання під час передплатної кампанії – то не є ознакою фаховості журналіста. Тому утримаюся від розлогих коментарів щодо головного героя скандальних публікацій. Нехай кожен з читачів «Гречки» сформує ставлення до Олега Тягнибока особисто, без найменшого тиску «ззовні».

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Elenka 08.11.2013, 15:29
Нехай кожен з читачів «Гречки» сформує ставлення до Олега Тягнибока будь-якого політика особисто, без найменшого тиску «ззовні». Нехай статті про будь-яку політичну силу будуть неупередженими. Слабо?
Цитата
 
 
+2 # пінокіо 07.11.2013, 16:11
лидеры Удара, Свободы и БЮТа продемонстриров али единство. и это прекрасно. посему регионалы уже должны вывешивать белый фпаг и сами добровольно идти с повинной в прокуратуру.
Цитата
 
 
0 # Олександр 07.11.2013, 13:16
Интересно, вот за что Свобода клеймит Львовский "Экспресс"?
А Мустафу Наема тоже они теперь будут называть врагом "правильных" СМИ?
Цитата
 
 
+1 # Сергей 07.11.2013, 13:08
Ларин политический киллер , дал команду закрыть Акулу, потому что боиться ее.
Очень слабый человек, мстительный , злопамятный.
Цитата
 
 
0 # Elenka 08.11.2013, 15:21
По вашому "Акула" є незаангажованим , об'єктивним та неупередженим інформаційним ресурсом? Чому такий "афігенний" ресурс постійно тре коменти читачів?
Цитата
 
 
+3 # пінокіо 07.11.2013, 11:35
в ки-ки-ки ситуация с масс-медиа не лучше. все под контролем нач управления дезинформации ОДА пани Шустер. даже государственное КДТОРК им. Мурованого Богдановича во всех своих новостях посылается на непонятно кому принадлежащие "Новыны Кировоградщины. " типа а мы - шо? а мы ни шо! а что это за орган такой отыскался? и чей? -Новыны Кировоградщины? кто-нибудь знает? а как Вам закрытие Акулы? одна Гречка еще держится.
Цитата
 
 
-2 # Олександр 07.11.2013, 11:26
Цікаво. що Тягнибок і ко уже клеймлять Українську правду і громтв.
Цитата
 
 
+4 # Oleg 07.11.2013, 10:58
Так вже збіглись обставини... Олег Ярославович Тягнибок якраз сьогодні іменинник. 44 роки. Щиро вітаю перспективного українського політика!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити