Чи встоїть Кличко після "підсічки" Януковича?

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1402

Президент Віктор Янукович підписав закон №2054-а про внесення змін до Податкового кодексу, згідно з якими, зокрема, особи, які мають посвідку на проживання в іншій країні, не вважаються такими, хто проживають в Україні. Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави. Українська опозиція угледіла в нововведенні підступи пропрезидентських політтехнологів, які прагнуть посварити між собою Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока. Якщо Кличко «відсічуть від обозу», в суперники Януковичу «просунуть» не Яценюка, а Тягнибока. А Олег Ярославович наразі не користується симпатіями густонаселених регіонів Півдня та Сходу країни, від яких в основному й залежить, хто саме очолюватиме нашу державу впродовж 2015-2020 років.

Підписаний Януковичем закон передбачає внесення низки змін до Податкового кодексу: скорочення терміну повідомлення банками податкових органів про відкриття рахунків платників податків з трьох робочих днів до не пізніше ніж на наступний робочий день; скасування необхідності отримання свідоцтв про реєстрацію платника ПДВ; звільнення платників податків від обов'язкового повідомлення контролюючих органів про зміну їхніх даних, якщо такі дані внесені до єдиного держреєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців.

Згідно зі ст. 103 Конституції України, проживання у країні протягом 10 років поспіль до дня президентських виборів є однією з вимог до кандидата на пост глави держави. Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко визнав, що у нього є вид на проживання в Німеччині, проте заявив, що все одно балотуватиметься в президенти України.

Про таємничу історію із внесенням поправки до Податкового кодексу, що може виключити Кличко зі списку претендентів на займане Віктором Януковичем крісло, «Гречка» 2 тижні тому вже розповідала. Ту саму поправку нібито вніс ... депутат від опозиції Ігор Бриченко.

24 жовтня цей член «Батьківщини» заявив: його підпис підроблений, документ сфальсифікований політконкурентами з Партії регіонів з метою внести «розбрід і хитання» в табір української опозиції. Глава фракції «Батьківщини» Арсеній Яценюк швидко розібрався з непорозумінням і переконав Віталія Кличка в невинності члена своєї фракції. Через чотири дні депутат від УДАРу Оксана Продан скерувала до Генеральної прокуратури заяву, в якій попросила розібратися: хто ж насправді поставив «підніжку» її босові?

ГП переадресувала депутатську заяву до прокуратури Києва. Там, у свою чергу, доручили провести всю «технічну роботу» міліції.

Вітчизняні НДІ судових експертиз, як відомо, знаходяться у веденні міністерства юстиції. Виходить, що експертиза програмної техніки та програмних продуктів (якщо фальсифікація відбулася на етапі підготовки поправки до ПК перед винесенням на голосування), або почеркознавчо-судова експертиза (якщо підроблений один лише підпис І. Бриченка), напевно затягнеться.

У зв'язку зі скандалом було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 351 КК України («створення штучних перешкод у роботі народних депутатів, надання їм завідомо неправдивої інформації») та за ч. 3 ст.358 КК України («підробка офіційного документа»).

Чи були насправді факти порушення законодавства при внесенні поправок до законопроекту № 2054-а "Про внесення змін до Податкового кодексу з обліку та реєстрації платників податків" і можливої підробки порівняльних таблиць?

З точки зору Партії регіонів, таких не було. Як доказ, фігурує проведена із завидною оперативністю «міліцейська» судово-почеркознавча експертиза за допомогою листа з поправками, його копії, а також заяви самого Бриченка. Згідно з висновками експертизи, підпис, залишений на документі, був зроблений рукою без використання якої-небудь техніки, якоїсь попередньої підготовки. Авторство підпису належить самому Бриченку, зазначається у висновку.

У партії «Батьківщина» судово-почеркознавчу експертизу, що встановила, ніби підпис під листом із змінами до Податкового кодексу, які можуть перешкодити Віталію Кличку балотуватися на виборах президента України у 2015 році, зроблений народним депутатом з фракції «Батьківщина» Ігорем Бриченком, оголосили недійсною. "Так звана судово-почеркознавча експертиза підпису народного депутата Ігоря Бриченка здійснена з грубим порушенням нормативних документів, зокрема, науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Міністерством юстиції. Отже, вона не стала кроком до встановлення істини, а тільки поповнила архів сфальсифікованих матеріалів, пов'язаних з поправками до Податкового кодексу", - йдеться у повідомленні прес-служби політичної сили. В опозиційній партії зазначили, що у Бриченка взяли зразок підпису, хоча депутат, за твердженням прес-служби, з власної ініціативи відвідав Головне слідче управління МВС.

Крім автора заяви, Оксани Продан, і самого Ігоря Бриченка, слідчі міліції викликали на допит як свідків ще одного депутата-опозиціонера Юрія Дерев'янка. Всі троє дуже неохоче співпрацюють зі слідством (очевидно, не вірячи в його «незацікавленість»).

Перший заступник глави Центральної виборчої комісії України Андрій Магера не вбачає ніякого зв'язку між внесенням до Податкового кодексу «антикличковської» поправки і законом України «Про вибори Президента України». Іншими словами, Віталій Кличко, як і раніше, може розглядатися одним із суперників чинного глави держави, оскільки підстав для відмови його в реєстрації кандидатом у президенти немає.

Те ж твердження міститься і у відповіді голови ЦВК Михайла Охендовського в ході недавньої Інтернет-конференції в редакції «АіФ України»: "Вибори Президента України у 2015 році будуть проходити на підставі чинного закону "Про вибори Президента України. Цей закон вже отримав високі оцінки у 2010 році і в цілому був позитивно сприйнятий міжнародною спільнотою. Швидше за все, він і залишиться в незмінному вигляді; навряд чи основні гравці й учасники майбутнього процесу виборів Президента України зможуть піти на те, щоб затівати дискусію про зміни в цьому законі".
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # пінокіо 12.11.2013, 16:55
заголовок: Чи встоїть Кличко після "підсічки" Януковича?
правильно было написать так: чи встоить Янукович писля пидсички Януковича? детский сад - онные регионалы: они же не против Кличко принял свой закончик, а против демократии. а значит, против народа, что несомненно потом отобьется на них самих - креативно-долуг их.
Цитата
 
 
0 # Poison 12.11.2013, 16:33
Вполне согласен с мнением Ольги, Яценюк - хороший кандидат, он розвалил свою партию, скоро не станет БЮТ, вот такого президента нам только не хватало...
Цитата
 
 
0 # Маша 12.11.2013, 16:07
И правильно....а то привыкли все действовать вне закона((((Кличк о вообще уже охринел, хочет одной жопой на 2 базара и за границой иметь гражданство и в Украине быть...не много ли это ему?
Цитата
 
 
0 # Олег 12.11.2013, 16:03
Не вижу тут никакой проблемы???? Янукович действует по закону..
Цитата
 
 
0 # Квітка 12.11.2013, 14:57
Здається, що Кличко і без цих "прешкод" добряче влип із своєю заборгованістю перед людьми. Це політичне самогубство з його боку. Дивно, та іноді мені здається, що сама опозиція робить такі провокації, щоб створити міраж запеклої боротьби із владою. Політика, ще ніколи не була такою брудною, як сьогодні.
Цитата
 
 
0 # Олександр 12.11.2013, 10:12
Вітаю з новим хостингом)
Цитата
 
 
0 # Валерій Лебідь 12.11.2013, 07:05
Ми переїхали на новий хостинг. Частина коментів, що додавалися в момент переходи втрачена. Перепрошуємо
Цитата
 
 
0 # Олександр 11.11.2013, 23:14
КОли останнього разу заходив тут коментарыв наче було быльше. Що це? Невже цензура? А де коментары Дмитра Васильєва?
Цитата
 
 
0 # Валерія 11.11.2013, 22:25
Все робиться, щоб не пустити Кличка, найреальнішого кандидата в Президенти, але ПР забула про народ і про їх вибір, і що для нього на сьогодні є актуальним, а що скоро забудеться
Цитата
 
 
0 # Borgia 11.11.2013, 21:38
и это ещё цветочки от регионов. ягодки пойдут дальше. так что народ держись, всё в твоих руках!
Цитата
 
 
0 # Borgia 11.11.2013, 21:37
Цитую Игорь:
Тягнибок зараз найбільш реальний противник!Його підтримають на заході країни, де живуть справжні патріоти! Ость тоді буде всім сюрприз!От побачите!

тягнибок, как отвлекающий манёвр от Кличко для Якубовича, который будет принимать законы что бы не допустить жо выборов обоих! Шавка, а не президент!
Цитата
 
 
0 # Borgia 11.11.2013, 21:34
Янык уже ведёт президенсткую кампанию, не реальными действиями, а на уничтожение конкурентов! Ещё просрёт и асоциацию з ЕС!
Цитата
 
 
0 # Игорь 11.11.2013, 21:07
Тягнибок зараз найбільш реальний противник!Його підтримають на заході країни, де живуть справжні патріоти! Ость тоді буде всім сюрприз!От побачите!
Цитата
 
 
+1 # Оля 11.11.2013, 16:50
Да какая подсечка?От оппозиции должен быть один кандидат-Яценюк !Он, ведь, последователь Тимошенко!И он должен представить интересы тех людей, которые учавствовали в оранжевой революции и ещё верят! Какой Кличко? Какой Тягнибок?????
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити