Нардеп Святослав Ханенко розповів, що зробив за минулий рік для Кіровоградщини

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1115

У 2013 році моя депутатська діяльність в якості голови підкомітету з питань законодавчого забезпечення реформування системи охорони здоров'я, медичної освіти та науки була спрямована на здійснення аналізу причин нинішнього незадовільного стану галузі охорони здоров'я, оцінку наслідків реформування медицини та розробку комплексу системних заходів для ефективної трансформації галузі та втілення свободівської Програми захисту українців. З цією метою я активно працював у Комітеті ВРУ з питань охорони здоров'я; провів десятки зустрічей та нарад із медичними працівниками, науковцями та посадовцями Києва, Донецька, Кіровограда, Черкас, Харкова, Львова, Рівного; скерував низку депутатських запитів, звернень, листів до органів влади різних рівнів; виступав із доповідями на вказану тематику на численних публічних заходах і з коментарями в засобах масової інформації.
Особливу увагу я приділив питанням організації парламентських слухань на тему: "Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров'я України", які відбулися 5 червня 2013 року. Багато зусиль було присвячено підготовці Рекомендацій слухань належного змісту та якості.
За моєї ініціативи 17 вересня 2013 року створено міжфракційне депутатське об’єднання Верховної Ради України з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями (цукровим діабетом, раком, серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями легень). Його метою є розробка та внесення на розгляд парламенту законодавчих пропозицій, які сприятимуть зменшенню поширення в Україні вказаних захворювань, а також консолідація зусиль всіх гілок влади та громадськості задля вирішення цієї комплексної проблеми.

22 жовтня 2013 року мною подано на розгляд парламенту законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» (№ 3467). Ним пропонується законодавчо встановити основні засади внутрішньої політики в галузі охорони здоров’я, оскільки на сьогодні в цьому питанні існує прогалина. Стоїть мій підпис також під законопроектом «Про внесення змін до статті 215 Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного збору на слабоалкогольні напої)» (2385а від 21.06.2013). Метою його прийняття є скорочення споживання слабоалкогольних напоїв, у першу чергу серед молоді, та залучення додаткових надходжень до державного бюджету України. Ці законопроекти у сесійній залі ще не розглядалися.

26 грудня відбулося засідання робочої групи з проблеми забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет, створеної на моєї ініціативи. Група готує до розгляду Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я питання про виконання Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009-2013 роки та реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну.

З 1 грудня я очолюю медичну службу Штабу національного спротиву. До моєї компетенції належить забезпечення цілодобового надання медичної допомоги учасникам Євромайдану (робота медичних пунктів, мобільних бригад, постачання ліків), а також забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя у місцях перебування учасників мирного спротиву. Налагоджена чітка робота, кожного дня від 1 500 до 2 000 осіб отримують першу медичну допомогу, а у разі необхідності, госпіталізуються. Спалахів шлунково-кишкових інфекцій не було не зважаючи на всім відому умови.
Як уповноважений парламентської фракції ВО "Свобода" у Кіровоградській області я регулярно відвідую регіон з робочими поїздками, зустрічаюсь з громадянами, партійним активом, місцевим керівництвом. На Кіровоградщині активно працюють мої громадські приймальні та помічники-консультанти. Свободівці оперативно реагують на соціально-економічні проблеми області пікетуваннями, позовами до суду. Беруть дієву участь у громадсько-політичному житті краю, просвітницьких акціях.
Для вирішення як загальних проблем, так і питань, болючих для окремих мешканців регіону, я скеровував депутатські звернення в різні органи влади. Зокрема звертався у різні інстанції в інтересах релігійної громади УПЦ Київського патріархату в стм. Новоархангельськ; до міського голови Кіровограда з приводу теплопостачання, водозабезпечення та транспортного сполучення селища Нове; до міністра інфраструктури України щодо поновлення руху електропоїзда "Олександрія – Вознесенськ – Олександрія" та інше. Відповіді чиновників за своєю суттю є звичайними формальними відписками. Влада відмахується від конкретних людських проблем, і, щоб виправдати свою бездіяльність, запевняє, що ніяких порушень чи звуження прав немає.
Водночас зазначу, що у райцентрі Новомиргород завдяки зусиллям активістів кіровоградської "Свободи" було встановлено пам'ятник жертвам Голодомору. Урочисте відкриття відбулося 15 жовтня, а 31 жовтня 2013 року свободівці впорядкували територію навколо монумента та висадили молоді дерева. Також наполегливість свободівців дозволила вирішити проблему із підвезенням шкільним автобусом 23 дітей із села Лісного Кіровоградського району до Володимирівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів.
Для кіровоградської громади мною за рік зроблено далеко не все із запланованого. Можливість позитивного вирішення багатьох економічних, транспортних, житлово-комунальних проблем ускладнюється байдужою позицією місцевих чиновників. Попереду багато роботи. Необхідно докласти максимум зусиль для активізації роботи та ефективної діяльності міжфракційної депутатської групи «Кіровоградщина». Я переконаний, що разом з активною громадою ми в силах змінити ситуацію в області. Споглядання і очікування блага не може принести результату. Працювати для майбутнього потрібно всім разом – кожному на своєму місці.

Народний депутат від ВО «Свобода»,
уповноважений парламентської фракції
у Кіровоградській області Святослав ХАНЕНКО

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Віктор 07.01.2014, 11:04
Звіт довгий.
Але для Кіровоградщини нічого депутат не зробив.
Свободівцям варто замінити куратора Кіровоградщини на іншого народного депутата, не такого аморфного.
Передвиборчі обіцянки треба якщо не виконувати, то хоча б намагатися виконати.
Цитата
 
 
-1 # мурзилка 06.01.2014, 16:54
звіт довгий, тому може я недогледів - що пан депутат думає з приводу звільнення головлікаря облікарні Шевчука - Царство йому Небесне. та призначення замість нього нової особи. за дорученням ПР.
Цитата
 
 
0 # мурзилка 06.01.2014, 17:41
до речі, а де звіт - що зробив для Кіровоградщини пан Кальченко?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити