За що проголосував Станіслав Березкін?(ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1095
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua   За що проголосував Станіслав Березкін?5 червня ц.р. під час розгляду в першому читанні законопроекту «Про засади державної мовної політики» народний депутат Станіслав Березкін – колишній бютівець, а потім «перебіжчик» до Партії регіонів – проголосував «За». Не знаю, чи читав Березкін цей антиконституційний законопроект і чи свідомий він своєї політичної відповідальності за ті, катастрофічні для України, наслідки, які можуть настати, якщо юридично нікчемний витвір Колісниченка-Ківалова буде прийнятий Верховною Радою. Тому хочу оприлюднити основні позиції свого ескпертного висновку стосовно законопроекту.

Станіслав Берьозкін і іже з ним мають відати, ЩО вони творять. Отже – “Вісім аргументів: Чому не можна голосувати за законопроект «Про засади державної мовної політики»?

1. Законопроект суперечить Конституції України. У ст.4 законопроекту зазначено, що «основи державної мовної політики визначаються Конституцією України», - проте сам законопроект претендує на те, щоб «засади державної мовної політики», визначалися не Конституцією, а його нормами. Це означає, що законопроект покликаний підмінити Конституцію.

2. Законопроект кардинально ревізує засади державної мовної політики в Україні, вводячи у правове поле такі не передбачені Конституцією поняття, як «регіональна мова», «мовна група», «мовна меншина», «регіональна мовна група».Запровадження в Україні статусу мов, не передбачених ст.10 Конституції України, є порушенням Основного закону, яке слід кваліфікувати як зазіхання на засади конституційного ладу в Україні.

3. Законопроект спотворює суть Європейської хартії регіональних або мов меншин: вона покликана захищати загрожені мови, а не встановлювати статус мов і порядок їх застосування.

4. Довільним, таким, що не має прецедентів у міжнародно-правових актах, є кількісний критерій, зафіксований у ч.3 ст.7:  він визначає мінімальну кількість «носіїв регіональної мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова», достатню для того, щоб ця мова була визнана регіональною. Ідеться про «10 відсотків і більше».

5. Застосування такого нічим не обгрунтованого критерію означає, що автори законопроекту заклали передумови для максимального поширення в Україні російської мови як регіональної на рівні села, селища, міста, району, області, Автономної Республіки Крим (див. ст.1). Саме в цьому вбачається ідеологія законопроекту: він повинен фактично прирівняти російську мову до державної.  У разі його прийняття державна мова (українська) ставатиме непотрібною, вона витіснятиметься з органів місцевого самоврядування, судів, освітніх закладів, а національні меншини, яким пропонуються утопічні перспективи, виявляться обманутими. Адже чимало норм законопроекту виписано так, що їх можна реалізувати лише на користь російської мови.

6. Жодна з норм законопроекту не спрямована на утвердження української мови як державної. Навіть більше: в громадян зникатиме мотивація до вивчення максимально знівельованої державної мови. Усі ж обіцянки написати спеціальний закон, який би підтримував українську мову, не варто сприймати всерйоз. Тим паче, що законопроект Ківалова-Колісниченка є базовим.

7. Законопроект не містить фінансового обгрунтування. Тим часом, за розрахунками Мінфіну, в разі прийняття закону для його виконання  знадобиться близько 17 млрд. грн.

8. Законопроект «Про засади державної мовної політики» є політтехнологічним інструментом у ситуації чергових парламентських виборів. У разі схвалення законопроекту Верховною Радою, він матиме катастрофічні для України політичні наслідки. У країні з'являться регіони, практично цілком вільні від української мови, на яку в перспективі може чекати така ж доля, як на білоруську – в Білорусії. Країна буде остаточно розколота за мовною ознакою, що є загрозою українській державності та національній безпеці.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info   За що проголосував Станіслав Березкін?

Все сказане адресую і народним депутатам Ігорю Воротнюку та Олександру Єдіну, які також проголосували за законопроект Колісниченка-Ківалова під час його розгляду в першому читанні.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info   За що проголосував Станіслав Березкін?

Станіслав Березкін та Олександр Єдін - ймовірні учасники найближчих виборів по мажоритарним округам на Кіровоградщині.

Володимир Панченко,

народний депутат України першого скликання (від м. Кіровограда),

професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити