Які повноваження отримав Петік на Кіровоградщині(ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 2861

Після вчорашнього представлення нового голови Кіровоградської ОДА Олександра Петіка у багатьох присутніх виникло питання: а  які саме повноваження матиме новий голова після рішення обласної ради про відкликання повноважень, делегованих ОДА?

23 лютого 2014 року Кіровоградська обласна рада, наслідуючи приклад багатьох обласних рад України, своїм рішенням № 598 відкликала повноваження, делеговані Кіровоградській обласній державній адміністрації. Відповідно до  ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування» обласна рада делегувала  ОДА аж  24 пункти повноважень. Але формулювання в цьому законі дуже розмиті та не точні. Тож начебто  це й великий список, а насправді… всі їх можна звести до декількох пунктів: ОДА не може готувати та вносити на розгляд сесії тексти нормативно – правових актів, змін до них, здійснювати певну фінансову діяльність, обмежується право на розпорядження землею та не може організовувати ліквідацію наслідків природних та техногенних катастроф.

Одночасно, відповідно  до ст. 13  ЗУ «Про місцеві державні адміністрації», обласна державна адміністрація вирішує 10 питань, а саме:  розпорядження бюджетом, фінансами,  управління   майном,   приватизації,  сприяння  розвитку підприємництва  та  здійснення  державної регуляторної політики, використання землі, природних ресурсів, зовнішньоекономічної діяльності.

Тож рішення про позбавлення повноважень обласних державних адміністрації в основному лежить в політичній площині.

Скоріше за все з новим губернатором вертикаль влади запрацює як і працювала.

Для того, щоб  дійсно території стали більш незалежними та підзвітними громаді, з одного боку потрібна суттєва децентралізація органів влади та самостійність бюджетів.  Саме тоді керівники всіх рівнів і сама громада будуть зацікавлені в розвитку своєї території, залучення інвестицій і недопущення фінансового розбалансування території, як це відбувається зараз. Потрібно, щоб підприємства сплачувати податки за місцем фактичного його розміщення, а не за розміщенням центральних офісів, як це відбувається зараз. Такими чином ми забезпечимо фінансову незалежність території.
 
А з іншого боку, громада має бути готовою контролювати діяльність органів влади всіх рівнів, чиновників та депутатів, вимагати систематичного звітування, проведення відкритих торгів та тендерів.

Дуднік Інга, ГО «Територія успіху»
Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити