"Бандерівець без біографії" зібрався у президенти

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 7870

На вчорашньому з'їзді праворадикальних українських організацій вже знайомий відомий «майданівець» Андрій Денисенко оголосив про створення партії «Правий сектор». «Це сталося на юридичній та кадровій базі партії "Українська національна асамблея "(УНА), яка була перейменована на партію "Правий сектор". Керівником політичної партії "Правий сектор" обрано Дмитра Яроша», - пояснив Андрій Денисенко. До новоствореної політичної сили увійшли УНА-УНСО, «Тризуб» та інші націоналістичні організації.
На з'їзді було прийнято статут партії та схвалено рішення про висунення Дмитра Яроша на пост президента України. Процес перереєстрації будь-якої з партій у зв'язку з перейменуванням зазвичай займає чимало часу. Поряд з цим, 30 березня - останній термін прийому документів від кандидатів на найвищий державний пост. Тож Ярош, якщо не передумає, буде змушений позиціонувати себе в якості позапартійного кандидата. Або самовисуванця.
Станом на вечір 22 березня Центрвиборчком України зареєстрував лишень одного кандидата у президенти - колишнього першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна. З чим пов'язана така неспішність, легко здогадатися. Україна у стані війни, частина її території тимчасово окупована. Вибори в такій драматичній ситуації не на часі...

Як бачить процес повернення незаконно відчуженої території Криму свіжоспечений претендент у кандидати Ярош, неважко здогадатися.

Засновник і тривалий час одноосібний лідер «базової» для «Правого сектору» Української Національної Асамблеї Дмитро Корчинський на початку 90-х повторював наче мантру: «Крим буде або українським, - або безлюдним!». Кореспондента «Гречки» пан Корчинський 20 років тому запевняв, мовляв, аби придушити на півострові сепаратизм у зародку, тодішньому Президентові України Леоніду Кравчуку нема чого було навіть віддавати наказ дислокованому у Криму 32-му армійському корпусу під командуванням генерала Олександра Кузьмука. Цю роботу без особливого напруження виконала б пара дільничних інспекторів міліції.

Аналогічне незнання настроїв кримчан київськими політиками простежується і в ці дні. Одні стверджують, ніби, крім оголошених у розшук голови Верховної ради Криму Володимира Константинова та керівника уряду Сергія Аксьонова, для наведення конституційного ладу досить зловити й вивезти до Києва ще три десятки сепаратистів. Інші, як екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, на всю країну оголошують справжнє число тих, хто голосували на так званому кримському референдумі 16 березня за возз'єднання з Росією. Таких, за твердженням Юлії Володимирівни, не більш ніж 34 відсотки.

Дмитро Ярош, як і личить «людині без біографії», не поспішає відкривати шановній публіці свій рецепт «вигнання окупантів». Деталі, треба думати, посиплються безпосередньо в ході агітаційної кампанії, під час зустрічей з виборцями 25 українських регіонів.

Нічого хорошого простолюду від Яроша очікувати не доводиться. Досвід вуличних боїв з правоохоронцями, звезеними до Києва з кількох регіонів, безумовно , зарахується націоналісту в актив. Жодного вбитого і лише двоє легкопоранених! На тлі «Свободи», представники якої один за іншим скеровуються до кращого зі світів, «Правий сектор» виглядає як ідеально навчена бойова одиниця. Вміє наносити разючі удари - і вчасно вислизати з-під шквального ворожого вогню.

Де і хто навчав «правосеків» таким премудростям, достовірно ніхто не знає. Якщо «базову» УНА у 90-х фінансували кілька російських товстосумів, - спонсори найпопулярніших нині бойовиків залишаються строго засекреченими. Існують, щоправда, здогадки щодо деяких персон з «далекого оточення» лідера УДАРу Віталія Кличка; їм начебто «правосеків» посватав не хто інший як лідер «Братства» Дмитро Корчинський.

Зате про зв'язки самого Яроша з українськими спецслужбами таки дещо відомо.

У необачно оприлюдненому депутатом Верховної Ради Геннадієм Москалем секретному документі з викладенням плану «антитерористичної операції» МВС і СБУ проти Майдану рясніють оперативні псевдоніми впроваджених до середовища учасників Майдану «правосеків» та «свободівців». Від цього достатку «перевертнів» мимоволі виникає обгрунтована підозра на адресу й самого Яроша.
Після того як мої колеги відшукали цікавий запис у журналі Управління державної охорони, що вказує на півторагодинну бесіду Яроша з Віктором Януковичем віч-на-віч, питань до «агресивного бандерівця» побільшало. Навіть дилетантові зрозуміло: діючий Президент нізащо не призначив би аудієнцію ватажкові бойовиків, які закидали «коктейлями Молотова» військовослужбовців внутрішніх військ та «Беркута», які нещадно били металевими прутами незахищених солдат-строковиків. Іншими словами, якщо серед підлеглих Яроша кишіли позаштатні агенти спецслужби, - сам він міг мати вихід якщо не на голову СБУ генерал-майора Олександра Якименка, то принаймні на одного з його заступників.

Що робити з цим персонажем, котрий вигулькнув на широкій публіці подібно до «чортика з табакерки», не знають ні найбільш рейтинговий з нині наявних потенційних кандидатів у президенти Петро Порошенко, ні екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Нагадаю: після першого «бойового хрещення» бійців «Правого сектору» на вулиці Банковій 1 грудня минулого року Порошенко передав до Генпрокуратури силу-силенну документів й телесюжетів, що вказують на безсумнівний зв'язок із силовиками тих, хто штурмували Адміністрацію Президента України. Результатів розслідування безпрецедентних подій у центрі Києва, як неважко здогадатися, немає донині

Чи «передали» Дмитра Яроша якійсь із російських спецслужб - з урахуванням теперішнього перебування у Першопрестольній колишнього президента України та голови СБУ - дізнаємося за темпами перереєстрації у Мін'юсті «Правого сектору» та власне реєстрації «позапартійного» бойовика в якості кандидата у президенти.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+4 # 007 24.03.2014, 08:06
СБУ - хорошая организация, при условии, что ее возглавляет патриот и профессионал.
Цитата
 
 
+3 # Ярослав Безменов 24.03.2014, 05:55
P.S. мені тут кажуть що це не заказуха і людина знає про що пише....
проте, я ж пам’ятаю що за статі були раніше, теж про ПС, і теж не дуже добре.
http://gre4ka.info/polityka/8365-pravyi-sektor-odnodumtsi-chy-provokatory-vid-vlady
http://gre4ka.info/polityka/8383-novoiavlennia-teper-chervonyi-sektor
де автор явно виступає провокатором... сплівши брехню і правду, приплітаючи до ПС вирвані з контексту фрази, які до ПС не мають ніякого відношення, наприклад: «Не випадково лідер «Спільної справи» Олександр Данилюк, емігрувавши днями з України, на повний голос заявив: до керівництва Євромайдану «втерлася» контрреволюція. ..», при цьому Данилюк постійно співпрацював та проводив акції з ПС, і якщо говорив таке, то тільки на опозицію, яка хотіла його завалити (фізично), ані як не на ПС.
Можна багато критикувати його статті, розбираючи цей бруд по реченням, але воно того не варто.
Так що з приводу проф. журналіста в мене великі сумніви.
Цитата
 
 
+1 # Ярослав Безменов 23.03.2014, 23:43
Омг, чергова заказуха під цим псевдо...
Цитата
 
 
+1 # Михайло Мицюк 23.03.2014, 16:08
матеріал по пахує чорнухою. Ніби написано для якоїсь "жовтої газетки".
Відповідно до матеріалу маю ряд питань до атора:
1) Чи перевіряли Ви біографію Яроша, яка є в цілому у доступі, де не одноразово зазначалося, що Ярош і його друзі проходили масу військово-спорт ивних таборів (подібні проводились тим же "Тризубом")?!
2) Щодо вбитих і поранених. Візьму всього одну сотню для прикладу. Тридцять четверту, яка мала назву "Волинська Січ". Ініціатором її створення був Павло Данильчук, який у Луцьку неодноразово заявляв, чо він є представником саме "Правого сектору". Так от, ця сотня у відсотковому співвідношенні понесла найбільше жертв - 6 вбитих, і близько двох десятків поранених. Тому чи можна говорити, що не було жертв зі сторони ПС?
3) Ярош і СБУ. Зустріч із януковичем була. Знайти суть зустрічі також реально. На питання чому фізично не знищили Яроша - відповідь проста - його смерть не поклала б кінець, а навпаки, ще більшерозпалила боротьбу, і як на мене - це Януковичу пояснили.
4) Якби Ярош працював на СБУ - то він би не брав на себе жодної політичної відповідальност і. А ми всі пам'ятаємо що вони були перші хто це зробив?!
5) Автор, у Вас багато ваших здогадок підведених, як факт, і дані оцінки на подію без констатації фактів.
6) Те що я не один здивовоний та обурений даним метеріалом тільки й доказує, що його потрібно, або зняти, або доповнить, або спростувати. Що обирете ВИ?
Цитата
 
 
+2 # Дмитро Сінченко 23.03.2014, 15:50
Не скажу, що я фанат Правого Сектору, та і питань ця структура викликає багато, особливо Кіровоградський осередок і кадрова політика в регіонах загалом... але тут написано відверто упереджено і брудно.
По-перше, автор пише, що з ПС на революції ніхто не загинув, лише "двоє легкопоранених" . При цьому автор свідомо замовчує, що один з перших загиблих - білорус Михайло Жизневський - був унсовцем (УНСО стала основою ПС). При цьому досі не відомо повного переліку загиблих і їх організаційної належності. Та і взагалі, ставити в провину комусь те, що він не загинув - це дикість.
По-друге, в матеріалі автор намагається прив'язати ПС до Корчинського, хоча останній був виключений з лав УНСО ще наприкінці 90-х, і в ряди ПС жодного дня не входив.
По-третє, "де і хто навчив правосеків" - відомо будь-якій політично підкованій людині. Активісти УНА-УНСО брали участь у військових конфліктах в Абхазії (на боці Грузії), в Придністров'ї (на боці ПМР, на запрошення української громади), та в Чечні (на боці чеченців). За підготовкою вони можуть поступатись хіба що афганцям.
По-четверте, автор чомусь натякає нам, що у разі швидкої реєстрації змін у Мінюсті, ми отримаємо свідчення, що ПС працює на російські спецслужби, чомусь забуваючи, що нинішній міністр юстиції - представник колишньої опозиції. Виходячи з його логіки, ми дійдемо до того, що вся нинішня влада працює на Путіна... останнього я не заперечую, але до чого тоді тут Правий сектор?...

Висновок - матеріал - відверта заказуха з боку ВО "Свобода" (якій тут за дивним збігом обставин декілька раз було зроблено реверанси).
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити