Розслідування

Хто годує "Олександрівське Межигір'я"? (ФОТО)

. 7769

Днями «Гречка» розповідала про «Олександрівське Межигір’я», яке розташоване неподалік смт. Олександрівка Кіровоградської області та перебуває на балансі обласного Управління внутрішніх справ. Нам вдалося дізнатися за чий рахунок живе цей спортивно-оздоровчий комплекс для працівників МВС.

 

"Якби не Іван Березенко, який там вважається комендантом, який з першої цеглинки піднімав цей комплекс, якби не його хазяйновитість протягом 18 років свого життя, що він присвятив цьому комплексу, то нічого б того не було. Якби комплекс був не такий доглянутий, то він би впадав в око лише через висоту своїх стін та площу земель", - розповідає начальник управління кадрового забезпечення УМВС в Кіровоградській області Володимир Ярошенко.

За його словами, сьогодні прозвані Межигір'ям місцеві об'єкти вже навіть не вважаються спортивно-оздоровчим комплексом.

"До 2013 року це був спортивно-оздоровчий комплекс. З квітня 2013 року його фактично ліквідували, але земля залишилась. Зараз він вважається комплексом споруд, який стоїть на балансі УМВС області, і використовується для відпочинку пенсіонерів і працівників органів МВС області", - говорить Володимир Ярошенко.

Приміщення почали поступово будувати ще в 1995 році, вже у 2012-2013 році встигли зробити косметичні ремонти, говорить управлінець. Загальна територія, на якій знаходиться комплекс, має площу 7,2 га, плюс ставок. Сам комплекс має 6 двохмісних кімнат, сектори для відпочинку та ряд господарчих споруд.

У поточному році в комплексі вже оздоровились 48 пенсіонерів. Заїзди відбуваються щомісяця, відпочивальники можуть пробути у комплексі лише один тиждень. Вартість відпочинку, розповідає Володимир Ярошенко, становить 300 гривень. У пансіон входить 4-разове харчування.

"Харчують відпочивальників лише за рахунок власного господарства. Вони мають кролів, корови, кури, коней. Самі заготовляють запаси на зиму, роблять консервацію, оскільки мають землю, що використовують у сільськогосподарських цілях" - говорить Володимир Ярошенко.

У штаті комплексу працює 11 чоловік. Усі вони офіційно працевлаштовані як робітники центру обслуговування підрозділів при МВС. Управлінець запевняє, що зарплата працівників мінімальна.
Оскільки комплекс має власне господарство, це дає можливість не витрачати великі суми бюджетних коштів на його утримання. Гроші з бюджету йдуть лише на оплату комунальних послуг.

"Кошти на утримання йдуть з бюджету УДАІ при УМВС в Кіровоградській області, бо комплекс стоїть у них на балансі. Гроші йдуть на оплату світла та газу. У минулому році за газ було сплачено 10 586 гривень, за світло - 14 733 гривень. Цього року буде сума більше, бо у попередній рік там ніхто не відпочивав. Поки що сплачено лише за використану у цьому році електроенергію - 36 тисяч" - розкриває усі карти начальник управління.

Ремонти, обладнання, нові приміщення - усе це, запевняє Володимир Ярошенко, було набуте лише завдяки спонсорам, меценатам та місцевим фермерам, з якими в Івана Березенка за довгі роки склалися хороші стосунки.

В Олександрівці можуть відпочивати не лише міліціянти - пенсіонери, а й нинішні працівники МВС. Першочергово обіцяють брати на відпочинок і міліціонерів, які повернулись з АТО, зауважують в обласному УМВС. Найближчий заїзд до "Олександрівського Межигір'я" має відбутися 25 листопада.

Світлана Дубина

Фото зі сторінки Фейсбук Андрія Лавруся

Поширюйте

Коментуйте


Реклама