Кіровоградщина: дерева пиляють – сільська громада позивається до суду(ФОТО)
«29 листопада ми почули гуркіт бензопил на околиці села. Коли підійшли ближче – побачили, що якісь люди пиляють сад. Хто, чому і на яких підставах вирішив випиляти садок, що належить сільській громаді, ніхто не зміг пояснити», -розповідають жителі Єлизаветградки Олександірвського району на Кіровоградщині.
Коли почали розбиратися, з’ясували, що ще 25 травня 2012 року сільський голова Юрій Голуб надав довідку в ДПА про те, що сад на околиці села – безхозний.
«Ніхто з нас не знав, що сільський сад хтось купив, для всіх це була новина. Про продаж дерев місцевому фермеру нас не повідомили. І коли на рахунок сільської ради прийшли гроші невідомого походження у сумі 62 тисячі гривень, ми почали розбиратися і лише тоді довідалися, що кошти надійшли після біржових торгів» – розповів сільський голова.
Всього за «нічийний» садок новий власник сплатив 92510 гривень.
Самі ж торги пройшли вкрай демократично за наявності лише одного покупця, який придбав державне майно за стартову ціну.
Як припустив пан Юрій, продаж їх садка, вочевидь, частина обласної програми «Розвитку садівництва». Подібні «оборудки» відбулися одночасно ще в трьох населених пунктах району. Сільський голова стверджує, що неодноразово намагався запросити керівника сільськогосподарського підприємства «Стожари» Олександра Пісного, який придбав дерева, на зустріч з місцевим населенням, проте, той з’явився після третього запрошення.
«Люди просили залишити хоча б частину садка, яка розташована безпосередньо в житловому секторі, але їм відмовили. Більше того, Пісний трактував дії сільської влади як перешкоджання веденню бізнесу і мав намір звернутися до суду», – додав Юрій Голуб.
Ніхто не чув і про оголошення конкурсу чи то тендеру. Чому торги відбувалися напівпідпільно, не розуміють і місцеві мешканці:
«Садок – це єдине, що лишилося від колгоспу. Коли нам давали паї, то говорили, що частина земель лісосмуг, доріг, саду то також наші паї, а зараз виходить, що це все тільки на словах».
Як вдалося з’ясувати журналістам «Гречки», дерева продано місцевому фермеру під спил, проте вже й землю під садом орендовано. 63 гектари на яких розташовано садок, згідно умов оренди, невдовзі можуть засадити молодими деревами.
Чи з’явиться у Єлизаветградці молодий сад чи землю просто розорють, думки місцевих жителів розділилися. Якщо одні вважають, що саду більше не буде, інші ж переконані – новий власник начебто вже має договір з якоюсь фірмою на закупку сортових саджанців фруктових дерев. Отримати коментар нового власника саду не вдалося.
Жителі Єлизаветградки розуміть, що з документами у нового власника саду все гаразд, проте їх не влаштовують «підпільні» маневри податкової та влади, тож мають намір позиватися до суду.
Валерій Лебідь
Фото автора