Розслідування

Кіровоградщина: на державному підприємстві спалили три комбайни та продовжують вивозити врожай (ФОТО)

. 10038

В історії з державним підприємством Дослідне господарство «Червоний землероб», що в селі Чарівне Бобринецького району Кіровоградщини з’являються нові обставини та факти.

Як «Гречка» вже розповідала, 8 вересня, на полях господарства счинилося справжнє протистояння між його керівництвом та фермерами. Все це відбувалось за втручання правоохоронців, прокуратури та судовиконавців. Допомагати держпідприємству відстояти свій врожай взялись «атошики» з Черкас.

Ще раніше, виконавчою службою на все майно «Червоного землероба» наклали арешт, а того дня на полях господарстварозпочався збір врожаю. Зокрема, соняшника. Жнива розпочали фермера сусідніх господарств, які запевняли, що саме їм належить це насіння. Тоді на заваді стала виконавча служба. Пізніше, діючий директор державного підприємства Віктор Кравченко звинуватив судовиконавців у зловживанні. За його заявою за фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 статті. 364.

Сам Кравченко в усіх проблемах підприємства звинуватив попереднє керівництво ДП «Червоний землероб». Мовляв, ті понабирали позик, а тепер всі рахунки підприємства заблоковано. Заяви про те, що зерно належить фермерам, директор спростовував, зазначаючи, що все належить державі. Кравченко наголошує, що все збіжжя, що росте на полях господарства, належить державному підприємству «Дослідне господарство «Червоний землероб»».

«Попередній директор вчинив протизаконні дії, а вони (фермера, - авт.) співучасники злочину. У мене є договір з державним елеватором . Ми повинні цей врожай зібрати та здати на саме туди», - зазначив Віктор Кравченко.

На сьогодні, згідно рішеннь декількох судів ДП «Червоний землероб» винне кредиторам понад 20 мільйонів гривень, однак зібравши ранні зернові, керівництво підприємства ні з ким не розрахувалось. Про це «Гречці» повідомили представники фірм і приватних осіб, що надавали держпідприємству кошти у вигляді позик і як передоплату за сільгосппродукцію.

Директор ТОВ «Інформаційно–торговий дім–ЛС» Сергій Руденко переконує, що зерна, зібраного ще влітку, на складах підприємства немає, а кому воно продано і чому коштами за його реалізацію не погашено борги перед кредиторами, відомо тільки директору Кравченко В.В.

За заявою з приводу розкрадання державного майна відкрито кримінальне провадження. Цей факт підтвердили в правоохоронних органах та прокуратурі.
«До ЄРДП внесено відомості щодо вчинення злочинів у сфері службової діяльності як колишнім так і теперішнім керівництвом господарства. Досудове розслідування вказаних кримінальних проваджень доручено органам внутрішніх справ», - повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

В свою чергу, директор держпідприємства Кравченко переконує, що все зерно на місці.
В розпорядженні «Гречки» є документи, які спростовують слова діючого директора ДП «Червоний землероб» стосовно того, що врожай належить державі, а договори на його поставку підписано з державними елеваторами.

Існує договір, укладений директором Кравченко В.В. ще 11.07.2015року (на другий день після його призначення на посаду) між ДП ДГ "ЧЕРВОНИЙ ЗЕМЛЕРОБ" як Постачальником з ТОВ «ВЕЛ-АВТО-ТРАНС» як Покупцем, згідно якого весь врожай соняшника 2015року з площи 1528га. з моменту укладання договору вже належить цій приватній фірмі з Черкащині.

Як стверджує Руденко, аналіз змісту Договору купівлі-продажу сільськогосподарської продукції від 11.07.2015року показує, що він є фіктивним і оформлений лише для безкарного привласнення соняшника, який був вирощений працівниками ДП ДГ "ЧЕРВОНИЙ ЗЕМЛЕРОБ" КДСГДС НААН за рахунок фінансування, отриманого держпідприємством від ТОВ «Інформаційно–торговий дім–ЛС» та інших кредиторів.

«Так, з пунктів 1.1. та 1.2. договору взнаємо, що Постачальник продає Покупцю сільськогосподарську продукцію якою є насіння соняшнику на полях Постачальника з переліком номерів полів загальною площею 1528,4га. Якщо оцінити вартість продукції, право власності на яку 11.07.2015року перейшло до ТОВ «ВЕЛ-АВТО-ТРАНС», то при середній урожайності соняшника 2тони з гектару і ринковій ціні 8000грн/тн. сума поставки склала 2т/га*1528,4га * 8000 = 24млн.454тисячі 400гривень, в тому числі ПДВ 4075733грн.

В пункті 3.8. договору вказано що право власності на Продукцію Покупець набуває в момент підписання цього договору. Отже соняшник на полях господарства вже 11 липня перейшов у власність ТОВ «ВЕЛ-АВТО-ТРАНС».

В статті 5 «Порядок розрахунків» в пункті 5.2. написано, що оплата поставленої продукції здійснюється на умовах відстрочення платежу терміни якого визначаються в додатках до договору. І очевидно, що виносити строки розрахунку в окремий додаток можливо лише для їх приховування, щоб основний текст договору пред’являти державним виконавцям для пояснення чому соняшник вивозиться машинами ТОВ «ВЕЛ-АВТО-ТРАНС».

І те що ні директор ДП ДГ «Червоний Землероб» Кравченко В.В. ні його безпосередній керівник Семеняка Ігор Миколайович(в.о. директора Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції, якій підпорядковане ДП ДГ "ЧЕРВОНИЙ ЗЕМЛЕРОБ" КДСГДС НААН), які знають про існування у господарства кредиторської заборгованості минулих років і по договорам цього року, нічого не зробили для добровільного погашення боргів держпідприємства вже влітку, підказує, що строк розрахунку за соняшник для ТОВ «ВЕЛ-АВТО-ТРАНС», може бути будь-скільки довгий і не настане аж поки держпідприємство не збанкрутує. Адже цим керівникам державних підприємств начхати, що по поставці соняшника у ДП ДГ "ЧЕРВОНИЙ ЗЕМЛЕРОБ" є невиконані зобов’язання ще з минулого року, і є зобов’язання вже цього року, по яким господарство отримало на початку літа передоплату».

Як стверджує Сергій Руденко, не дивлячись на те, що весь врожай сільгосппродукції 2015 року фактично або знаходиться під арештом або законтрактований і за нього господарство вже отримало передоплату від декількох підприємств, фактично весь соняшник після збирання цілодобово вивозиться в Черкаську область і зникає на невідомих складах, обраних підприємством ТОВ «ВЕЛ-АВТО-ТРАНС» під прикриттям договору без номеру купівлі продажу сільськогосподарської продукції від 11.07.2015року.

На сьогодні «битва за врожай» триває. Протягом останніх тижнів невідомі спалили три комбайни, що належать ДП «Червоний землероб», кредитори ж звернулись до Премьер-міністра України, міністра аграрної політики та до президента Національної академії аграрних наук з заявою.

Підприємці припускають, що поки триває вирішення проблеми в правовій площині, теперішнє керівництво державного підприємства може вивезти весь врожай та довести ДП «Червоний землероб» до банкрутства. В такому разі по боргах підприємства ніхто не розрахується.

«Гречка» слідкуватиме за подальшим розвитком подій.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама