Розслідування

Кадрова політика у стилі «ПР» у Кіровоградській міській раді(ФОТО)

. 35287

Не дивлячись на передвиборні обіцянки Кіровоградського міського голови Андрія Райковича про прозорість та відкритість, реальність різко відрізняється від очікувань. Деякі заступники міського голови ховаються від журналістів,а начальників управлінь та їх замів звільняють та призначають без конкурсів.

www.gre4ka.info

Минулого тижня в Кіровоградській міській раді виник конфлікт, який дав змогу зрозуміти деякі принципи роботи керівництва міста.

Віктор Танцюра, радник міського голови з питань АТО розповів «Гречці» про суперечку, що сталася між ним і вже колишнім заступником начальника управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Анною Гавриленко.

«Я спілкувався в управлінні з питання виділення земель учасникам АТО.Однак у розмову втрутилась заступник начальника управління Аанна Гавриленко зі словами: "Ви думаєте місто знайде стільки земельних ділянок для військових? Я вас благаю!"

Я почав пояснювати, що очікується розширення меж міста і усі військові заслужено отримають землю. Після моїх слів вона заявила, що має інше ставлення до цієї війни. Я поцікавився її думкою, нагадав, що вона є державним службовцем, перебуває на робочому місці, однак Гавриленко відмовилась мені щось пояснювати.

Після цього я спустився до заступника міського голови Олександра Грабенка, де в присутності Володимира Пидорича розповів про свою розмову з держслужбовцем», - розповідає Танцюра.

Пізніше Віктору передзвонили та повідомили, що Анну Гавриленко звільнено за власним бажанням.


Начальник управління Володимир Пидорич підтвердив «Гречці» інформацію про звільнення заступника, проте наголосив, що це жодним чином не пов’язано з конфліктом між нею та Віктором Танцюрою.

«Гречка» поцікавилася думкою про інцидент та причиною звільнення у Анни Гавриленко. Жінка заперечує, що розмова стосувалася іншого погляду на війну і що Віктор не правильно її зрозумів. А керівництво міської ради використало ситуацію в своїх інтересах:

«Дійсно, Віктор був у нас в управлінні і мова зайшла про журнали і списки учасників АТО на землю. Оскільки від початку я займалася цими питаннями, я в курсі всієї роботи. І вважаю, щоб не було плутанини, потрібен один журнал, а не кілька. Про це ми і говорили з ним в присутності колег. Я сказала, що маю власну думку щодо передачі землі учасникам АТО. А про війну на Донбасі мова взагалі не йшла. Оскільки я знала, що працювати тут вже не буду, і цими питаннями займатимуться інші люди, я попросила не брати мою думку до уваги і вирішила не озвучувати її. На той час мені вже сказали, що потрібно писати заяву на звільнення.

Те, що потім з цього роздулося, похід до Грабенка і все інше, було використане лише для того щоб звільнити мене з роботи», - розповідає Анна.

За день до «земельного конфлікту», розповідає жінка, її викликали до відділу кадрів та повідомили, що вона має звільнити посаду заступника для нинішнього начальника управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Володимира Пидорича.

«Мені сказали, що я маю написати заяву про переведення мене на посаду спеціаліста першої категорії нашого управління, оскільки посаду треба залишити для Пидорича - адже на його місце прийде зовсім інша людина», -запевняє Анна Гавриленко.


Після цього її разом з заступником начальника відділу кадрів запросили до Олександра Грабенка.

«Давайте ми вас простажируємо на посаду головного спеціаліста управління державного архітектурно-будівельного контролю, - заявив мені зам міського голови. Це при тому, що я не відповідаю вимогам цієї посади оскільки не маю відповідної освіти. Я попросила перевести мене на посаду головного спеціаліста в моєму ж управлінні. З 10 березня наш спеціаліст йде в декрет, але отримала відмову. Грабенко заявив, що місяць чекати ми не можемо. А протягом кількох діб має бути звільнена моя посада, щоб перевести туди Пидорича і поставити нового начальника управління, - говорить Анна Гавриленко.- «Я не маю до вас жодних претензій ні по роботі ні як до людини, але ви маєте звільнити цю посаду – це політика», - це в точності його слова».

Зрештою жінка написала заяву про звільнення як того вимагало її керівництво. До 9 лютого Анна Гавриленко перебуватиме у відпустці, а вже після того офіційно звільниться.

www.gre4ka.info

Кілька років тому аналогічним чином тодішнє керівництво області від «Партії Регіонів» через подібну мотивацію звільнило головного лікаря Кіровоградської обласної лікарні. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Гречці» розповів головний лікар Микола Шевчук:

- Була розмова з Ларіним. Він сказав: «Уходь!», а я спитав - яка причина? Сергій Миколайович відповів: «До вашей роботы претензий нет, но вы засиделись». На запитання "Чому я засидівся?", відказав: «Так карта лягла, ви думайте.

Пізніше суд визнав звільнення головного лікаря незаконним.

Щоб з`ясувати всі обставини нового конфлікту, «Гречка» спробувала поспілкуватися з заступником Кіровоградського міського голови Олександром Грабенком, однак три дні той уникав контактів з пресою, посилаючись на зайнятість. Зрештою він приділив кілька хвилин журналістам.

За словами Грабенка, жодного конфлікту не було, Анна Гавриленко звільнилася сама, а призначення начальників управлінь взагалі загадка.

«Не було ніякого конфлікту, - заявив Олександр Грабенко. - Я не можу змусити звільнити людину, якщо немає для цього підстав. Вона сама написала заяву. Щодо призначення Пидорича, всьому свій час. Якщо я буду вважати, або колегіально буде вирішено, що він захоче піти на іншу посаду або в інше управління, будемо вирішувати. Я його не звільняю і не заставляю. Скоро самі все побачите».

За даними «Гречки», на момент спілкування з Грабенком відповідне рішення було вже вирішено. І з 9 лютого посаду начальника управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища буде звільнено.

Як ці кадрові маніпуляції допоможуть вирішувати проблеми містян, в тому числі отримання учасниками АТО земельних ділянок невідомо. Проте чому в Кіровоградській міській раді досі не налагоджено систему прозорого вирішення кадрових питань і для кого звільняють місця начальників управлінь, кіровоградці довідаються вже найближчим часом.

Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама