Розслідування

Академія медичних наук хворіє на корупцію і сепаратизм (ВІДЕО)

. 39027


Симптоми хвороби Академії стали особливо яскраво проявлятися останніми роками – за часів президентства Андрія Сердюка, впевнені журналісти "Слідство.інфо".


Серед останніх прикладів – історія з Інститутом епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського. Тоді через переселення зі старого приміщення у Києво-Печерській лаврі у нове, недобудоване, хворі на ВІЛ-СНІД пацієнти фактично лишилися без допомоги.

Черговий корупційний скандал спалахнув у 2015-му. Президента академії медичних наук Андрія Сердюка підозрюють у зловживанні службовим становищем та розкраданні коштів, проти нього порушили кримінальне провадження.

Про те, що в останні кілька років структура не працювала, кажуть і самі члени Академії. Прогрес медичної науки в Україні фактично зупинився.

15 січня 2016 року у Національній академії медичних наук відбулися загальні збори, на яких було обрано нового Президента. Фахівці запевняють – зміна керівництва навряд чи зможе зламати вкорінену корупційну систему.

Симптоматично, що підозрюваний у корупційних схемах Андрій Сердюк лишився членом президії академії. Тому шанси на здійснення реальних реформ і початок боротьби з хабарництвом мізерні, кажуть експерти.

Та корупція – це лише одне з хронічних захворювань Академії медичних наук. Останнім часом туди проникнув ще й вірус сепаратизму. Структури Академії в окремих районах на сході України опинилися в руках сепаратистів, а її члени перекинулися на бік бойовиків. Тим не менше, вони не гребують грошима з українського бюджету, які отримують за лінією медакадемії.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама