Розслідування

Центр Кропивницького може залишитись без сміттєвих контейнерів через нову піцерію?

. 48859

Наприкінці липня цього року за квартал від міськвиконкому на вулиці Карпи на проїжджій частині з’явились сміттєві контейнери. Опинились вони там тому, що на земельній ділянці, на якій вони раніше стояли, почались підготовчі будівельні роботи.

Що і хто будуватиме у центрі Кропивницького досліджував активіст Максим Сінченко. Інформацію він оприлюднив у Фейсбуці.

Першим активісту надало відповідь управління держархбудінспекції. Дозвільні документи на проведення будівельних робіт по вул.Карпи між будинком 59 та готелем «Україна» не надавались.

На початку вересня активіст отримав відповідь від заступника міського голови Олександра Грабенка.
«На питання прав на земельну ділянку автомобільної стоянки між будинком 59 та готелем «Україна» Грабенко відповів про земельну ділянку під будинком 59, хоча між прийменниками «між» та «під» велика відмінність.
З приводу точної дислокації сміттєвих контейнерів у 2016 році та у 2006 до укладання договору оренди земельної ділянки, яка містить контейнерний майданчик, Грабенко написав, що контейнери встановлені… по вулиці Карпи на проїжджій частині… А де були встановлені раніше? Амнезія?

З приводу містобудівних умов на будівництво на земельній ділянці між будинком 59 та готелем «Україна» Грабенко написав, що такі не надавались. Написав та збрехав, адже містобудівні умови все ж були видані 11.06.2013 за номером 1477. Копію містобудівних умов вдалося роздобути Ігорю Погасію.» - пише Сінченко.

Містобудівні умови видані за адресою Чміленка 82, адже земельна ділянка, яка виходить і на Чміленка, і на Карпи має саме таку адресу. Земельна ділянка з кадастровим номером 3510100000:29:254:0003 була надана в оренду в часи мера Чигрина для розміщення адміністративно-торгівельного центру ПП «Автопром».

Співвласником підприємства є колишній депутат міськради та екс-очільник ДАІ Сергійчук Андрій Вікторович. В 2013 ПП «Автопром» передає землю в суборенду Сергійчуку Андрію Андрійовичу, ймовірно сину екс-очільника ДАІ. В тому ж році Андрію Андрійовичу були надані містобудівні умови та обмеження.

Найефективніше спрацювала спецінспекція, яка склала протокол за зпил дерева на Сергійчука Андрія Андрійовича.

Як вдалося зясувати, приблизно 18 липня почались підготовчі роботи на земельній ділянці Сергійчука. Були перенесені контейнери з майданчика на проїжджу частину, перенесений паркан та прорита траншея для переносу комунікацій. А 24 липня 2016 року, у вихідний день – неділю, була спиляна поросль біля паркана та одне доросле здорове дерево, яке знаходиться на земельній ділянці сусідів - ТОВ НВФ «Екоцентр». Робітники з ділянки Сергійчука перелізли через паркан на ділянку сусідів та спиляли дерево лишивши пеньок висотою близько метра.

Наступного дня працівники Сергійчука хотіли демонтувати паркан між ділянками, однак на заваді став підприємець, який проводить реконструкцію будинку №59 по вулиці Карпи. Обурення підприємця викликав намір будівельників Сергійчука рити траншеї на земельній ділянці ТОВ НВФ «Екоцентр» та викорчувати пеньок, що лишився від дерева.

На цьому вся будівельна діяльність зупинилась.

«Нещодавно на згаданих сміттєвих контейнерах з’явились фотографії депутата міськради Розгачова з підписом, що начебто він переставив сміттєві контейнери на дорогу. Насправді Роман Розгачов жодним чином не має відношення ані до земельної ділянки на автостоянці, де стояли контейнери, ані до переносу контейнерів, ані до зпилу дерева» -переконує активіст – «Але у міськраді ходять чутки, що депутат Розгачов причетний до будинку 59 по вулиці Карпи. Говорять, що там він планує влаштувати піцерію. Хоча документально реконструкцію у цьому старовинному будинку №59 проводить ФОП Сагун А.О., який нещодавно отримав право викупити перший поверх будинку. Рішення №469 було прийнято 30.07.2016. Також прізвище ФОП Сагун А.О. фігурує в іншому рішенні про викуп приміщення (№3016 від 24.04.2014) поряд з прізвищем… ФОП Розгачов Р.О. На жаль, Роман Розгачов не відгукнувся на моє прохання прокоментувати це питання, тож лишається припускати...»

Виявилось, що управління ЖКГ не має документа, де був би зазначений цей контейнерний майданчик.
Як припускає активіст, це було зроблено, щоб віддати ділянку майданчика в оренду. Також виявилось, що у серпні цього року до контейнерів двічі виходила комісія ЖКГ на чолі з тодішнім очільником управління Олександром Хачатуряном. Тоді комісія констатувала, що в зазначеному районі в іншому місці контейнери неможливо встановити з дотриманням санітарних норм, адже таке місце відсутнє… Тому у разі припису санстанції контейнери можуть просто демонтувати. Тоді центр міста залишиться зовсім без контейнерів…

Поширюйте

Коментуйте


Реклама