«Забуті» кіровоградські податківці повертаються?(ФОТО)
Після того, як сотні тисяч українців вивела на майдани корумпована влада, силові структури показово почали боротись з корупцією. Проте поки що правоохоронцям в нашій області попадаються дрібні сошки, а от тих, хто крав і вимагав серйозні суми, піймати не вдається. А вчорашні корупціонери подекуди вже бачать себе в новій владі та на високих посадах.
Так, екс-очільники Кіровоградської податкової Ігор Вірієнко, Олександр Підлісний і Віталій Гордієнко, які раптово зникли з поля зору після низки скандалів, за чутками, можуть повернутися до податкової.
Нагадаємо, перший скандал за участі Вірієнка, який за даними опитування медіа-групи «Весь Кіровоград» входив до десятки найвпливовіших людей області, стався у 2012. Тоді один з місцевих бізнесменів заявив про тиск податкової і необґрунтовані перевірки, які призвели до банкрутства однієї з його фірм. Тоді Вірієнко скликав брифінг, де спростовував звинувачення підприємця.
Вже у липні 2013 в мережу потрапило розслідування, де Вірієнко з заступниками фігурували у низці сумнівних справ: від відмивання коштів на неправомірному відшкодуванні ПДВ, розкрадання державного майна, перевищення службових повноважень до причетності до вбивства. У розслідуванні були і посилання на конкретні кримінальні провадження, і підтвердження причетності до конвертаційного центру, та як доказ, аж надто великі як для держслужбовців статки. Наприклад те, що, за відгуками співробітників, за рік Вірієнко придбав донці кабріолет за 60000$, дружині БМВ за 80000$, а також авто собі і будинок у Ялті за 1000000$. Не зовсім скромним з вигляду є і будинок у якому мешкав Вірієнко (на фото зліва – Кіровоград, вул. Курганна) та і відпочивати родина їздила не у Крим чи Туреччину.
Якщо вважати, у 2011 році офіційно задекларовано Вірієнком 16625 грн., оскільки на посаді знаходився всього один місяць, а доходи дружини – 344074 грн. (ще у власності подружжя дві земельні ділянки площею 1000 кв. метрів і 14000 кв. метрів та квартира площею 62 «квадрата»), то за рік вони непогано збагатились.
Також, нібито за підтримки Вірієнка в області активно функціонують, ймовірно, підконтрольні А.Суржку суб’єкти господарської діяльності, задіяні в мінімізації податкових зобов’язань підприємств реального сектора економіки ( ТОВ «Созидатель», ПП «АІС», ПП «Кіровоград-Алексстройпром» Сервіс », ПП «Агропромстойресурс», ПП «ДімбулПлюс», ПП «Маркетексперт-системмма», ПП «Алексстрой-Торг», ПП «Дімбула-Плюс-С», ПП «Алекс-Строй-Торг-2010», ПП «Аналітікстройторг», ТОВ «Строй цемторг», ПП «СтройСВ», ПП «Етера ВК», ПП «Онікс-СГ»).
Не святими виявились і його колеги. Відомо, що ряд земельних ділянок, що зареєстровані на сторонніх осіб, використовуються начальником відділу внутрішньої безпеки при ДПС у області Гордієнко В.В. і заступником голови ДПС Підлісним О.І. Тут також знаходяться зовсім не дешеві споруди. Підлісний (на фото ліворуч) є власником кількох авто бізнес-класу.
До речі, Гордієнку вдалося відзначитися ще в низці кримінальних проваджень, відкритих за фактами зловживань та перевищення службових повноважень на попередніх посадах. Зокрема в травні 2008-го першим заступником прокурора Кіровоградської області було відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання паном Гордієнком на посаді начальника Маловисківського територіального відділення Податкової міліції ГВПМ Кіровоградської МДПІ. Згідно з матеріалами кримінальної справи № 4-11/09, він протиправно «експропріював» чуже майно в інтересах третіх осіб.
Саме Гордієнка місцеві жителі називають власником СПА-салону на вулиці Тимірязева. Кажуть, окрім стандартних саун, масажів і тренажерів, там працював і будинок розпусти, куди частенько заходили працівники МВС та СБУ, чим пізніше їх і могли шантажувати, про що писали у ЗМІ.
Також Гордієнку належав готель “Джон Вокер”, де велося відеоспостереження за клієнтами закладу.
Проте, в той час матеріали не зацікавили відділ по боротьбі з корупцією Міндоходів чи правоохоронців. І ніхто з фігурантів журналістських розслідувань не звернувся зі спростуванням інформації.
У серпні 2013 Прокуратурою Кіровоградської області були проведені перевірки діяльності Головного управління Міністерства доходів і зборів Кіровоградщини, в ході яких виявлені численні систематичні порушення податкового законодавства. Причиною цього стало неналежне виконання своїх службових обов’язків начальником управління Ігорем Вірієнко.
Проте, все що отримав Вірієнко – дисциплінарну відповідальність.
Але у той же час колеги та знаючі люди були впевнені, що головному податківцю області світить кримінальна відповідальність. З огляду на вилучену техніку і документацію з кабінету Вірієнка, допити співробітників і навіть візити правоохоронців «в гості» до рядових інспекторів, шукали вони щось значно цікавіше.
В результаті, Вірієнка нібито звільнили за те, що він був відсутній кілька днів поспіль на робочому місці.
Кажуть, «удружили» йому саме товариші Гордієнко і Підлісний. У якийсь момент, начальник, який устиг завести міцну дружбу з тодішнім головою Кіровоградської ОДА Сергієм Ларіним та нардепом, засновником корпорації «Креатив-груп» Станіславом Березіним (міцна співпраця між останніми, кажуть, розпочалась, коли підприємства нардепа почали отримувати з держбюджету понад 100 мільйонів штучного ПДВ щомісяця. До складу комісії, яка приймає рішення про відшкодування ПДВ, входили Підлісний і Гордієнко, а довідки підтвердження відшкодування ПДВ затверджував особисто Вірієнко), перестав ділитись з колишніми друзями. Нібито, коли Вірієнко вирушив у відпустку, написавши заяву на ім’я міністра і відпочиваючи звісно не в Україні, заява «випадково» загубилась, а колеги-начальники стали бити в набат: мовляв, п’ятий день не ходить на роботу.
Тоді «Гречка» намагалась дізнатись у правоохоронців, чи порушено кримінальне провадження, чи затриманий Вірієнко, але конкретної відповіді ми так і не отримали. В неофіційних розмовах звучало, що провадження відкрито, а от про арешт всі мовчали.
Де сьогодні Ігор Вірієнко та його колеги і чи не планують повернути собі втрачені посади? Питання відкрите.
“Гречка” нагадує правоохоронцям, що відповідно до ст.94 КПК приводами для порушення кримінальної справи є повідомлення, опубліковані в пресі. Сайт готовий опублікувати спростування викладених даних, якщо герої публікації мають підтверджуючі факти.
Матеріал підготовлено з використанням матеріалів сайту «Політіко»