Спорт

У Кіровограді зупинився велосипедист-аматор, який поїде в Москву закликати до миру в Україні (ФОТО)

. 2602

Ще вчора ввечері кіровоградські спортсмени зустріли велосипедиста, який вирішив об’їхати Україну й хоча б якось посприяти тому, аби війна закінчилась і нарешті настав мир. Нодар Берідзе - грузин, Посол Миру, він не розуміє української, як- то кажуть, раз в сезон сідав на велосипеда, але щось його підштовхнуло здійснити план найкращого друга Джумбера Лежави - відомого грузинського спортсмена-велосипедиста, який останні свої дні прожив в Україні й важко переживав усі революційні події, що вже ось рік тривають у нашій державі. Саме Джумберу Лежаві належить ідея цього велопроекту, який не вдалося реалізувати через смертельну хворобу. Реалізувати проект вирішив велосипедист-аматор Нодар Берідзе.

"Я не велосипедист, у меня есть работа, семья, но я хочу вызвать своим примером какие-то действия со стороны украинцев. Если каждый человек что-то сделает, пусть даже прочитает молитву, то мы вместе сможем остановить эту коммерцию под названием война"- вважає Нодар.

44-річний Нодар їздить містами України і закликає всіх будь-яким чином не говорити, а кричати про те, що вони хочуть миру. Виражати своє бажання флешмобами, днями миру, спілкуванням і т.п. У містах він зупиняється ненадовго – лише для перепочинку, а не для розваг і відвідувань театрів чи виставок. Своїм же прикладом Нодар Берідзе хоче також закликати світові організації підтримати Україну.

"Люди в тапочках на Востоке воюют, а другие копейки собирают, что бы их одеть на зиму. Больше цинизма в ХХІ веке я еще не встречал. Где мировые сообщества?" -дивується Нодар.

Велосипедист вже проїхав Україною більше 2,5 тис. км. Запевняє, у кожному місті його зустрічали привітно і всі в один голос говорили, що хочуть миру в країні. Попереду ще стільки ж і навіть більше. З Кіровограда Нодар Берідзе поїде до Кривого Рогу, Одеси, Дніпропетровська, Донецька, Маріуполя, Луганська, Харкова, потім збирається відправитися до Мінська, далі в Москву, в Тбілісі і знову повернутись до Києва. Велотур триватиме 10 місяців, якщо цьому не завадить зима.

Наразі Нодар має велике бажання потрапити на Схід України. Він не впевнений чи пропустять його, втім він прагне поїхати в зону АТО. Говорить, що не просто проїдеться містами, а буде спілкуватися з усіма, до кого приведе доля.

"Я даже и не думаю одеть каску. Я хочу чтобы для меня сделали коридор, чтоб я мог пообщаться с людьми. Я планирую учавствовать в обмене пленных"- говорить Нодар.

Велосипедист впевнений, що усі українці, живучи у себе в регіонах можуть посприяти закінченню війни. Наприклад, пропонує Нодар, кожен день робити Днем миру або протягнути руку дружби російським містам-побратимам. А ще Нодар запропонував замість традиційних гасел "Слава Україні! Героям слава!" вигукувати "Мир Украине! Героев в гробу хватит!»

Світлана Дубина
Фото Євгена Савранського

Поширюйте

Коментуйте


Реклама