файно

Спорт

Проблема з долею сімох спортивних шкіл Кіровограда вирішується?

. 2727

«Гречка» свідомо не піднімала тему реформування спортивної галузі, яка останнім часом набула широкого розголосу в засобах масової інформації. І не тому, що вона нам не цікава, а щоб почути фахову оцінку від людей, які працюють у цій сфері і мають безпосереднє відношення до процесу реформування. Допоки ця проблема була на початковій стадії вирішення, коментувати було нічого. І ось сьогодні, 27 січня, офіційний коментар «Гречці» надала заступник начальника управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Ул’яна Соколенко.

Для наших читачів розповімо коротко суть проблеми.
Міністерством молоді та спорту України було розпочало реформу, про яку говорили декілька останніх місяців. Лише у січні на собі її відчули тренери та спортивні функціонери на місцях, які працюють у дитячо-юнацьких спортивних школах при фізкультурно-спортивних товариствах. Ці ДЮСШ раніше фінансувалися з фонду соціального страхування. З 2015 року цей орган вже не здійснює оплату їхньої діяльності, оскільки за словами першого заступника Міністра молоді та спорту України, нашого земляка Ігоря Гоцула, фонд виконував нетипові для нього функції. Шукати кошти на утримання спортивних шкіл і ФСТ відтепер повинні органи влади на місцях.
Із 40 спортивних шкіл, що діють у нашій області, 16 підпорядковуються ФСТ. Виникає питання – де взяти кошти на фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, що діяли при фізкультурно-спортивних товариствах?
В районах області питання з фінансуванням ДЮСШ майже вирішене, а от у Кіровограді, де діє сім дитячо-юнацьких спортивних шкіл при ФСТ «Колос», «Спартак» і «Україна»  воно на стадії вирішення.

«У зв’язку з тим, що з 1 січня 2015 року з Фонду соціального страхування виключені видатки на фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, обласною державною адміністрацією на сьогодні всебічно вивчається питання щодо подальшого функціонування і фінансування відповідних закладів. Та, оскільки на сьогодні гостро стоїть питання виникнення заборгованості із заробітної плати працівникам цих шкіл, прийнято рішення щодо виділення коштів з обласного бюджету на січень-квітень на утримання зазначених закладів. Дане питання було внесено на сесію обласної ради та в рамках рішення “Про обласний бюджет на 2015 рік” 27 січня 2015 року підтримано депутатами обласної ради. Протягом січня-квітня 2015 року управлінням молоді та спорту обласної державної адміністрації будуть вжиті заходи по вивченню безпосередньої діяльності шкіл, проведенню їх оптимізації за умови збереження учнівського контингенту. Основне завдання - збереження учнівського контингенту шкіл та раціональне використання бюджетних коштів задля досягнення максимально високого спортивного результату», - зазначила Ул’яна Соколенко.

Вчора на одному з місцевих телеканалів своє бачення вирішення ситуації надала заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук і перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул. Із ними ми ознайомимо читачів «Гречки» найближчим часом.


Євген Савранський

Поширюйте

Коментуйте


Реклама