Кропивницька важкоатлетка завоювала три медалі на юніорському Чемпіонаті Європи (ФОТО)

Кількість переглядів - 872

З 4 по 11 грудня в Ейлаті (Ізраїль) проходив Чемпіонат Європи серед юніорів до 20 років та молоді до 23 років. Володаркою трьох нагород серед юніорок стала кропивничанка Валентина Кисіль.

В абсолютній ваговій категорії понад 75 кг підопічна В’ячеслава Жукова в двоборстві набрала суму 238 кг і стала віце-чемпіонкою континенту, проступившись лише представниці Грузії.

Ще дві нагороди наша важкоатлетка завоювала в окремих видах, піднявши 110 кг у ривку та 128 кг у поштовху. У першому виді вона здобула «мале» срібло, а в другому «малу» бронзу.
2016 12 Kisil1

«Нинішнього року Валентина Кисіль виграла Кубок України, Чемпіонат України і Чемпіонат України серед юніорок. Валентина є членом основного складу збірної України. Моя вихованка реальна претендентка на участь у Олімпійських іграх 2020 року в Токіо. Вона є першим номером жіночої збірної в абсолютній ваговій категорії, незважаючи на те, що їй лише 18 років, але є велика імовірність, що ми можемо втратити цю спортсменку. Треба фінансова підтримка інакше їй запропонують вигідні умови в будь-якій іншій області України і ми залишимося без потенційної учасниці Олімпіади», - розповів «Гречці» заслужений тренер України, тренер спортсменки В’ячеслав Жуков.

З 2017 року Міністерство молоді та спорту планує скасувати консолідований залік, згідно якого спортсмен міг представляти декілька областей одночасно. В цих умовах, вважає тренер, утримати нашу талановиту важкоатлетку ми просто зобов’язані, адже невідомо хто ще за чотири роки матиме шанси представляти Кіровоградщину на Олімпійських іграх.
2016 12 Kisil2

«Валентина Кисіль зараз проводить у спортзалі більшу частину свого життя, але вона теж людина, повинна себе забезпечувати, мати кошти на відновлюючі після тренувань препарати. Їй потрібна підтримка», - переконаний тренер.

За словами В’ячеслава Жукова, нинішній рік був загалом успішним для його важкоатлеток, які представляють Кропивницький. Вони вдало виступали на чемпіонатах, кубках України в усіх вікових групах, де ставали медалістками.
Анастасія Келар була призеркою Чемпіонату України серед жінок, посіла сьоме місце на Чемпіонаті Європи. Вагомий результат показала Ольга Пікаш. Вона - чемпіонка України серед кадеток, срібна призерка серед молоді, була бронзовою призеркою Кубку України, посіла четверте місце на Чемпіонаті Європи серед кадеток. З’явилася і нова зірочка – Катерина Бугай, яка у 2016 році стала чемпіонкою України серед молодших дівчат до 15 років.

За підсумками континентальної першості жіноча та чоловіча юніорські збірні стали кращими в Європі. Жіноча команда виборола 14 медалей, з яких 6 золотих, 2 срібних та 6 бронзових. Чоловіча команда виборола 10 медалей, з яких 6 золотих, 1 срібна та 3 бронзових.
Загалом українські юніори та молодь завоювали на турнірі 45 медалей, 19 з яких найвищого гатунку.