Чемпіонат у Кропивницькому визначив кращих гімнастів України (ФОТО, ВІДЕО)

Кількість переглядів - 1214

Впродовж п’яти днів у Кропивницькому змагалися кращі гімнасти України, виборюючи нагороди та путівки на змагання європейського рівня.

21-25 березня у спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву «Надія» 100 спортсменів, представники 13 областей і міста Києва боролися за нагороди чемпіонату України серед чоловіків і жінок та всеукраїнських змагань серед вікових груп (юнаки, дівчата до 16 років).
IMG 20170325 112423

Для учасників чемпіонату він був відбірковим до чемпіонату Європи, що 15-25 квітня проходитиме в Румунії. У чоловічій команді окрім визнаних лідерів Олега Верняєва та Ігоря Радивілова решта місць лишалися вакантними. Склад жіночої збірної формуватимуть за результатами змагань у Кропивницькому.
За підсумками чемпіонату України місцеві гімнасти зі СДЮСШОР «Надія» та обласної школи вищої спортивної майстерності стали володарями чотирьох нагород – однієї командної та трьох особистих.
Катерина Шумейко, Вероніка Буката, Катерина Жосан і Руслана Чорна у складі жіночої збірної Кіровоградської області стали бронзовими призерками. Перше і друге місця посіли відповідно гімнастки з Києва та Івано-Франківської області.
Чоловічі командні виступи збірна нашої області у складі Віталія Арсеньєва, Андрія Красноженова, Василя Ляшенка та Миколи Синюхіна завершила з четвертим результатом. Виграла командний залік друга збірна міста Києва. Столичні гімнасти з команди «Київ-1» - другі. Випередила кропивничан і збірна Луганської області.
Дворазовою призеркою чемпіонату в особистих виступах стала член збірної України, кропивничанка Катерина Шумейко. У передостанній змагальний день вона «взяла» першу особисту «бронзу» на опорному стрибку, а в останній день чемпіонату її вільні вправи судді оцінили також бронзовою медаллю

IMG 20170325 120003У багатоборстві Катерина Шумейко зупинилася впритул до призового подіуму, на четвертому місці. Виграла багатоборство киянка Яна Федорова.
«Нажаль, ми виступили не дуже вдало в команді: нас підвела перекладина і виступи на вільних вправах. Якби в нас було падіння лише на одному з них, ми б могли стати срібними призерками. Загалом виступом команди наші тренери задоволені. В окремих видах я пробилася до фіналів на трьох снарядах – брусах, опорному стрибку та вільних вправах. Бруси, нажаль, у мене не пішли через травму ноги, яку я отримала у перший день чемпіонату, тому було складно. В опорному стрибку я посіла третє місце, а другу медаль виборола на вільних вправах. Я виступала не в повну силу через травму, але це не завадило мені піднятися на бронзовий щабель пєдесталу пошани», - прокоментувала свій виступ Катерина Шумейко.

ldFxDQMUb I

Єдину нагороду в чоловіків господарям приніс Віталій Арсеньєв, який став срібним призером у вправах на брусах.

IMG 20170325 115816

Його на 0,3 бала випередив киянин Петро Пахнюк, для якого виступи на чемпіонаті України були першими за останні два роки. У 2013-му році він у складі збірної України був срібним призером Всесвітньої Універсіади в Казані, а в 2014-му році українець перебрався до Азербайджана, кольори якого представляв останні два роки. Виступаючи за Азербайджан, він завойовував «бронзу» І Європейських ігор-2015 в Баку, був учасником Олімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро. В листопаді 2016-го спортивний емігрант повернувся до України, знову отримав громадянство і одразу заявив про свої високі амбіції. Петро Пахнюк окрім золота на брусах, виграв багатоборство, а у вправі на перекладині виборов «срібло», де висока складність елементів допомогла йому, незважаючи на падіння стати другим.

Близьким до подіуму на перекладині був кропивничанин Василь Ляшенко, однак його оцінки дозволили піднятися лише на четверте місце.

Претендував на потрапляння до призової трійки Віталій Арсеньєв і на кільцях, та під час виконання вправи у нього порвалася накладка, він зірвався і перемістився на передостаннє місце у фінальній вісімці. У багатоборстві наш гімнаст був п’ятим.

Паралельно чемпіонату України більш юні гімнасти віком до 16 років змагалися за нагороди всеукраїнських змагань серед вікових груп та доводили своє право в травні нинішнього року поїхати на Європейський молодіжний фестиваль до Берліна.
На них відмінно себе проявив вихованець СДЮСШОР «Надія» Микола Попов. Він загалом став володарем п’яти нагород, з яких три – найвищого гатунку. У багатоборстві наш юний талановитий гімнаст фінішував другим. У вільних вправах, на кільцях і брусах йому не було рівних, а виступ на перекладині він виконав на «срібло». Лише помилка позбавила нагороди Миколу Попова на коні, де він також претендував на перемогу.
IMG 20170325 120548«Своїми результатами я дуже задоволений: все зробив добре окрім коня, не все вийшло. Для мене це лише щаблі до головної мети – взяти участь в Олімпійських іграх. Після виступів у Кропивницькому, готуватимуся до поїздки у Берлін, це, так би мовити, чемпіонат Європи серед спортсменів мого віку. Зараз під керівництвом свого тренера Юрія Михайловича Давидова будемо посилено готуватися до Європейського фестивалю. Гімнастикою я займаюся вісім років, вже маю нагороди юнацьких чемпіонатів України, але вірю, що мої головні перемоги ще попереду», - оцінив свої виступи Микола Попов.

У багатоборстві серед спортсменок 2002-2003 р.н. наші дівчата зупинилися в кроці від п'єдесталу: Софія Шаповалова була четвертою, а Юлія Козлик - п'ятою. Перемогла тут тернополянка Анастасія Бачинська. На окремих видах у наших дівчат три призових місця. Юлія Козлик була найкращою на колоді. Софія Шаповалова - другою на брусах і третьою на вільних вправах.
IMG 20170325 121106

Рівень змагань оцінила та підсумувала результати головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії Світлана Куценко: «Загалом чемпіонат пройшов на високому рівні. Не приїхали лише лідери чоловічої збірної - олімпійський чемпіон Олег Верняєв та Ігор Радівілов, які зараз виступають на етапах кубків світу і в яких є свої задачі. Команда гімнастів з Кропивницького виступила успішно. Загалом у наших гімнастів – чотири медалі чемпіонату. Високий рівень підготовленості продемонстрували і наші спортсмени у змаганнях вікових груп серед юнаків і дівчат до 16 років. Вважаю, що ми виступили відмінно. Тепер у нас молодь їде на базу олімпійської підготовки збірної України у Конча-Заспу для підготовки до Європейського молодіжного фестивалю. Вдома ми розпочинаємо підготовку на турнір «Олімпійські надії», що пройде в Івано-Франківську. Там ми виставимо дві команди і, сподіваюся, наша молодь не підведе. Через травму спини пропускала чемпіонат одна з лідерок нашої команди Яна Горохова. Зараз у жіночій збірній України гімнастки з Кропивницького мають найбільше представництво серед усіх областей. В резерві, кандидатському та основному складах у нас перебуває загалом дев’ять гімнасток. До основи жіночої збірної України входять Катерина Шумейко, Вероніка Буката та Яна Горохова. Підтягується до основи Микола Попов, перспективи є і в Миколи Синюхіна. Більше року не виступав через травму Віталій Арсеньєв, але я радію, що він нарешті відновився і, можливо, набере форму, адже потенціал у нього великий».