Кропивницький БК "Золотой вєк" вибув із боротьби за медалі чемпіонату України

Кількість переглядів - 931

У заключному турі регулярного чемпіонату України у Вищій лізі 6-7 травня наші баскетболісти на домашньому майданчику двічі програли івано-франківській "Говерлі" та вибули з боротьби за нагороди вищолігового чемпіонату України.

Два останні поєдинки чемпіонату визначили володарів останньої путівки до фіналу чотирьох, де кращі команди розіграють медалі сезону 2016-2017 в цьому дивізіоні. Якщо івано-франківська "Говерла", "Львівська Політехніка" та южненський "Хімік-2" напередодні вже гарантували собі місця в фінальній четвірці, то кропивницький "Золотой вєк" і криворізький КДПУ вели відчайдушну боротьбу до останнього поєдинку.
Команді Андрія Бєлозерського на домашній арені факультету фізичного виховання 6-7 травня треба було здобути бодай одну перемогу над лідером регулярного чемпіонату "Говерлою". Завдання нелегке, зважаючи на не надто впевнену гру команди з Кропивницького на другому груповому етапі. Однак івано-франківці на даному проміжку свої цілі вже досягли, а господарі були надзвичайно мотивовані. За можливої підсумкової рівності очок з криворіжцями кропивничани мали в запасі дві перемоги над конкурентом у очних поєдинках.

У першій грі заключного туру баскетболісти «Золотого Века» були близькими до звитяги, однак коротка лавка запасних зіграла злий жарт із господарями, які, утримуючи перевагу протягом трьох чвертей, не зуміли на високому рівні зіграти вирішальну десятихвилинку та поступилися франківчанам із рахунком 92:102.
Поєдинок господарі почали активно. Висока реалізація трьохочкових Євгена Ворніка, а також влучні дальні постріли Владислава Рижова та Олексія Масальського забезпечили «Золотому Веку» шестиочкову перевагу над суперниками за підсумками першої чверті (33:27). За схожим сценарієм пролетіла й друга десятихвилинка. Це дозволило гравцям Андрія Бєлозерського закінчити першу половину гри з десятиочковою перевагою – 62:52.
Після перерви у кропивничан все більше давалася взнаки відсутність якісної лавки запасних: в той час, як франківчани постійно змінювали склад на рівноцінний, підтримуючи високий темп, нашу команду "тягнули" лідери Богдан Сосой, Андрій Куліш, Євген Ворнік, Олександр Дробязко, Владислав Рижов та три відносно рівноцінні гравці з резерву - Олексій Масальський, Гліб Бузько та Андрій Горбатюк. Гості поступово наздогнали "золотих". Вони раз-по-раз проводили результативні атаки як з ближньої, так і дальньої дистанції, краще діяли у захисті, що дуже швидко відбилося на рахунку: вже в середині заключної чверті франківчани вели – 82:77. Всі спроби гравців «Золотого Века» повернути втрачену перевагу не мали успіху - гравці «Говерли» фінальний відрізок гри провели тактично безпомилково, буши результативними під кільцем кропивничан і довели гру до закономірної перемоги.

БК "Золотой вєк" (Кропивницький) - БК "Говерла" (Івано-Франківськ) – 92:102 (33:27, 29:25, 14:18, 16:32).

Найрезультативнішими гравцями у складі «Золотого Века» сьогодні були Євген Ворнік (20 очок, 4 підбирання), Богдан Сосой (16 очок, 8 результативні передачі, 3 підбирання), Владислав Рижов (12 очок, 3 підбирання, 4 результативні передачі), Гліб Бузько і Олексій Масальський (по 10 очок).

Навіть незважаючи на поразку, підопічні Андрія Бєлозерського все ще зберігали шанси на входження до топ-4 і продовження боротьби за золоті медалі у Вищій лізі. Для цього кропивничанам необхідно було будь-що перегравати «Говерлу» у другому матчі домашнього туру 7 травня.

Нажаль, і в другій грі наші баскетболісти програли лідеру чемпіонату, головоному претенденту на перемогу в турнірі. Гості на класі переграли "Золотой вєк", врахувавши помилки першої зустрічі - внесли необхідні кокорективи, пепередусім закривши власний щит високим центровим Романом Гуменюком (220 см), який ефективно діяв і під щитом "золотих".
Суперники у стартові хвилини вирвалися стрімко вперед (11:2), але до завершення десятихвилинки "золоті" скоротили відставання до чотирьох очок.
Певна надія зажевріла, коли на початку другої чверті команда Андрія Бєлозерського випередила суперників на два пункти, однак це був єдиний випадок у зустрічі, коли франківчани дозволили себе випередити. Надалі на всі спроби наблизитися, вони відповідали стрімко та результативно. Комфортну 10-очкову перевагу "Говерла" утримувала до фінальної сирени, що зафіксувала перемогу з рахунком 91:79.
Важко було уявити на початку сезону, що команді, перед якою президентом клубу Сергієм Сухим було поставлене задвання виграти чемпіонат, цьогоріч вперше з моменту створення, не вдасться вийти до фіналу чотирьох. Тим більше після срібних медалей, завойованих командою "Золотой вєк" у вищоліговому чемпіонаті України минулого сезону.

Суму поразці додала і новина, озвучена головним тренером кропивницької команди Андрієм Бєлозерським, що цей сезон найімовірніше, стане останім для "Золотого вєка".