Спорт

У Кропивницькому помер відомий на весь світ тренер зі спортивної гімнастики (ФОТО)

. 4539

23 травня на 78-му році життя перестало битися серце відомого тренера зі спортивної гімнастики з Кропивницького Едуарда Нечая.

44 neca 01

Більш титулованого тренера, ніж Едуард Нечай, на Кіровоградщині важко відшукати. Його доля була важкою, тернистою але славетною. Незважаючи на два перенесених важких інсульти, Едуард Йосипович не втратив смак до життя.
Народився Едуард Нечай 9 грудня 1939 року в Сибіру. Його дитинство пройшло в селищі Зея Амурської області. У 1949 году родина переїхала до Кіровограда (нині Кропивницького).
Нечай Едуард Йосипович - заслужений тренер СРСР, РРФСР і УРСР. Ази спортивної гімнастики осягав в Кіровоградській ДЮСШ міськвно у тренерів Григорія Паші і Михайла Френкеля. Випускник факультету фізвиховання Кіровоградського державного педагогічного інституту імені Пушкіна (нині ЦДПУ ім. В.Винниченка). Після закінчення вузу працював в Світловодську, а потім в Кіровоградській ДЮСШ спортивного клубу «Зірка», де підготував команду юнаків, яка стала срібним призером перших «Піонерських ігор» України. Під його керівництвом збірна Кіровоградської школи вищого льотного пілотування (ШВЛП) вигравала першість Радянського Союзу серед навчальних закладів цивільної авіації, а Володимир Груздєв був чемпіоном в особистому багатоборстві.
45 necaj 02

З 1970 року став працювати ще і з дівчатами, виступивши новатором в жіночій спортивній гімнастиці. У 1972-му році переїхав разом з надзвичайно талановитою ученицею Наталею Терещенко в Магаданську область і вже за три роки привів команду дівчат ДЮСШ селища Усть-Омчуг до перемоги в першості Сибіру і Далекого Сходу. В цей же період Наталія Терещенко ставала неодноразовою переможницею і призером всесоюзних турнірів і Спартакіади народів СРСР, в 1976-77 роках виграла міжнародні змагання соціалістичних країн «Дружба», а в 1978-му році стала єдиною радянської гімнасткою - володаркою Кубка Америки, де завоювала золото в багатоборстві, тричі була першою на окремих снарядах. У 1979 році Наталія Терещенко стала срібним призером чемпіонату світу в США. У 1980 році Едуард Нечай повернувся до Кіровограда, де багато в чому завдяки його наполегливості в нинішній СДЮШОР «Надія» відкрилися відділення жіночої та чоловічої спортивної гімнастики, з'явилися прекрасні умови, в яких була вихована ціла плеяда майстрів спорту Радянського союзу, а Олеся Дудник була багаторазовою чемпіонкою СРСР, чемпіонкою Європи, переможницею у вправі на колоді та срібною медалісткою Кубка Америки, а в 1989 році двічі піднімалася на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на чемпіонаті світу.

06У 1993 році Едуард Нечай був запрошений очолити національну збірну Малайзії, де підготував учасницю Олімпіади 2000 року в Сіднеї Ау Лі Ен.
Саме завдяки Едуарду Йосиповичу Нечаю про СДЮШОР «Надія» та нашу школу спортивної гімнастики вперше дізнався увесь.
2015 12 04 52015 12 04 15

Його життя обірвалося на 78-му році життя 23 травня 2017 року. Поховали Едуарда Нечая сьогодні, 25 травня, на Рівнянському кладовищі. Віддати шану великому тренеру зібралася спортивна громадськість міста Кропивницького, тренери зі спортивної гімнастики місцевої школи олімпійського резерву СДЮШОР «Надія» та його вихованці, які приїхали з різних куточків України.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама