Футбольна команда з Кіровоградщини вдруге в історії пробилася до кваліфікації Ліги Європи (ФОТО, ВІДЕО)

Кількість переглядів - 1839

Завдяки здобутій нічиїй «Олександрії» матчі з «Шахтарем» в останньому турі Ліги Парі-Матч, команда Володимира Шарана вдруге у своїй історії пробилася до кваліфікації Ліги Європи.

Городяни долю участі у єврокубках відклали на 31 травня, коли відбувся останній 32-й матч у сезоні. Перед вирішальною грою олександрійці мали в активі 39 очок, посідали п’яте місце і лише на один пункт випереджали «Чорноморець», який також претендував на вихід до кваліфікації Ліги Європи. Одеситам у паралельному матчі вкрай треба було вдома перемагати київське «Динамо».
Самовіддана боротьба на заповненому вщент стадіоні «Ніка» принесла господарям бажану путівку.
2017 05 31 Ol Sh1

Футболісти «Шахтаря» достроково здобули титул чемпіонів України який став дев’ятим в історії клубу. Зважаючи на це Паулу Фонсека випустив на поле олександрійського стадіону переважно резервістів ( з основного складу грали лише Віктор Коваленко та Ярослав Ракицький), і цей фактор дозволяв із долею оптимізму дивитися в майбутнє.
Гості на старті захопили ініціативу, більше контролювали м’яча і створили два напівмоменти, а на 19-й хвилині зуміли відкрити рахунок. Гіоргі Арабідзе з правого флангу технічно навісив на лінію воротарського, де першим на м’ячі був Андрій Борячук, забивши свій третій гол у нинішньому сезоні.
2017 05 31 Ol Sh42017 05 31 Ol Sh2Жовто-чорні дуже швидко відігралася. За чотири хвилини після необачної гри воротаря гірників Олега Кудрика рахунок ефектним ударом зрівняв Сергій Старенький. Він перехопив невдало винесений від воріт м’яч, пройшов до карної зони, пробив і шкіряний рикошетом від стегна Ракицького попрямував у ворота «Шахтаря» - 1:1.
До перерви команди обмінялися моментами. Перспективну атаку захисника «Олександрії» Андрія Цурікова перервав Іван Ордець. У свою чергу Арабідзе змарнував шанс ударом зі штрафного неподалік від карної зони. Кулястий пролетів над поперечиною воріт Владислава Леванідова.

У другому таймі гра продовжилася на зустрічних курсах без явного домінування когось із суперників. Моментів футболісти створили чимало, але жоден так і не завершився взяттям воріт. Примусив зітхати трибуни Старенький, який вривався до карної зони гірників, прострілив вздовж воріт, але Артем Полярус не встиг замкнути. За хвилину вже сам Полярус асистував Віталію Пономарю. Останній головою замикав навіс, однак м'яч пролетів поряд зі стійкою воріт. Згодом зобов'язаний був результативно завершувати навісну передачу Поляруса Пономар, але Віталію не вистачило лічених сантиметрів, щоб дотягнутися до м'яча. Перспективною була нагода після навісу Куліша, на яку ніхто з його партнерів не відгукнувся.
2017 05 31 Ol Sh3Гості свої моменти теж до логічного завершення не доводили передусім завдяки бездоганній грі команди Володимира Шарана у захисті. На 66-й хвилині вони перервали простріл, вибивши кулястого у метрі від власних воріт, згодом не дозволили Василю Кобіну замкнути навіс. Останній шанс донеччан забити переможний м'яч був у Ордеця на 90-й хвилині, який не найкращим чином завершив розіграш від кутової позначки. Удар у захисника «Шахтаря» вийшов слабким і став легкою здобиччю Леванідова.

«Чорноморець» свою задачу в Одесі не виконав, програвши динамівцям 1:2. І це гарантувало «Олександрії» п’яте підсумкове місце в чемпіонаті, а за такого результату нічия 1:1 на стадіоні «Ніка» влаштувала обох суперників - діючого чемпіона України, який не дуже то й засмутився. Де-факто «Шахтар» сьогодні офіційно став дев’ятиразовим чемпіоном країни. Фонсека дав можливість молоді проявити себе в безмотиваційному матчі, який був принциповим лише для господарів. «Олександрія» зуміла успішно завершити сезон, отримавши право проявити себе на європейській футбольній арені.
2017 05 31 Ol Sh8

Шлях до єврокубків цього сезону для городян був важким і тернистим. Після зимового міжсезоння команда претендувала навіть на бронзові медалі чемпіонату, проте допінг скандал зі Станіславом Микицеєм, травми провідних гравців, як наслідок - спад після зимового міжсезоння, що ледь не вартував «Олександрії» місця в єврокубках. Однак досвідчена, добре організована команда заслужено другий рік поспіль отримала право позмагатися у кваліфікації Ліги Європи.

Минулого року футбольна дружина з Кіровогращини вперше в історії нашої області отримала шанс проявити себе на європейській арені. Тоді через брак досвіду виступів на такому рівні олександрійці за сумою двох ігор програли хорватському «Хайдуку» (1:5). Для успішного виступу тепер у підопічних Володимира Шарана підстав є більше. По-перше досвід, по друге впевненість у власних силах, а по третє – підсилення, що очікує команду влітку. Його пообіцяв головному тренеру президент клубу Сергій Кузьменко. Чим завершиться цьогорічний похід «Олександрії» до Європи - дізнаємося за кілька місяців, а поки що вітаємо команду з її досягненням!

«Олександрія» (Олександрія) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:1 (1:1)
31 травня 2017 року. Початок о 19:00. Олександрія, стадіон «Ніка», 5826 глядачів, +24С. Ліга Парі-Матч 32-й тур.