Спортсменки з Кіровоградщини вибороли путівки на чемпіонат світу з легкої атлетики

Кількість переглядів - 1385

У Кропивницькому 8 липня завершився головний національний старт легкоатлетичного сезону – чемпіонат України.

IMG 1694

Серед представників Кіровоградщини жодному атлету не вдалося піднятися на п’єдестал, проте дві вихованки нашої легкоатлетичної школи, які нині представляють столицю, не лише стали його медалістками, але й виконали норматив для поїздки на чемпіонат світу, що в серпні відбудеться у Лондоні (Велика Британія).

З 2017 року було скасовано консолідований залік, який дозволяв спортсменам представляти два регіони, відтак Тетяна Мельник із Олександрівки та гайворончанка Яна Качур, принесли нагороди Києву.
Першою призеркою чемпіонату України стала Тетяна Мельник – учасниця Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, яка на стадіоні «Зірка» стала бронзовою призеркою в бігу на 400 метрів. Срібну нагороду виборола Яна Качур, фінішувавши в фіналі другою на 200-метрівці.

Кращий результат серед господарів показав вихованець СДЮCШОР №2, учасник Олімпіади-2016, стрибун у висоту Дмитро Яковенко. Він посів п’яте місце, взявши планку 215 см. Для підопічного Геннадія Здітовецького нинішній чемпіонат був найневдалішим за останні кілька років, адже три попередні сезони він неодмінно вигравав чемпіонат України. Та цьому є логічне пояснення – у Дмитра був вимушений відпочинок, пов'язаний із травмою гомілкостопу, а виступи у Кропивницькому для нашого стрибуна були першими в нинішньому році.
Серед інших легкоатлетів Кіровоградщини високі результати показали - одна чоловіча та дві жіночі естафетні команди. Серед чоловіків на дистанції 4х100 метрів Олексій Рітов, Віталій Пархоменко, Євген Царенко та Денис Тесленко посіли місце п’яте. У жінок двічі шостими були атлетки збірної Кіровоградщини в естафеті 4х100 метрів (Катерина Дзюбіна, Ганна Гвритішвілі, Діана Шурта, Марія Паладій) і 4х400 метрів (Катерина Дзюбіна, Ганна Гвритішвілі, Валерія Куропятник, Марія Паладій).
Десятими виступи у Кропивницькому завершили Олександр Роздобудько з Олександрівки на дистанції 800 метрів, місцеві атлети Віталій Пархоменко (100 метрів) і Антон Мельник (штовхання ядра).

- Підбиваючи підсумки чемпіонату України також слід відзначити прогрес, який відбувся у Кропивницькому щодо ставлення влади до легкої атлетики. Як відзначили і керівники ФЛАУ, і тренерський штаб збірної, воно значно поліпшилося. На відміну від минулих років, перші особи міста та області не оминули своєю увагою цю масштабну спортивну подію. І це лише один із проявів тих позитивних процесів, які відбуваються в регіоні стосовно Королеви спорту. А значить є надія, що легка атлетика в Кропивницькому вийде на ще більш якісний рівень, - підсумували у прес-службі ФЛАУ.