«Олександрія» вперше в історії пробилася в плей-офф Ліги Європи (ФОТО, ВІДЕО)

Кількість переглядів - 1819

«Олександрія» завдяки перемозі в матчі-відповіді третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи над румунською «Астрою» вперше у своїй історії пробилася до плей-офф Ліги Європи.

Після нульової нічиєї у першій грі, яку команда Володимира Шарана проводила 27 липня на полі суперників у місті Джурджу, доля путівки до плей-офф вирішувалася на стадіоні «Ніка» в Олександрії 3 серпня.

Господарі хоча і створили чимало небезпечних моментів біля воріт суперників, однак долю матчу вирішив єдиний гол, забитий із пенальті наприкінці першого тайму.
Олександрійці повністю домінували на полі у першому таймі і якби реалізували всі свої можливості, практично б забезпечили свою участь у наступному раунді змагань. За стартові 15 хвилин жовто-чорні створили п’ять перспективних моментів, найреальніший із яких на 13-й хвилині змарнував Артем Сітало, влучивши в штангу.
Городяни відкрили рахунок незадовго до перерви. Сергія Старенького суперники збили у воротарській зоні. Австрійський арбітр Олівер Дратха вказав на 11-метрвий. Хоча воротар Пламен Ілієв і вгадав напрямок польоту, однак удар капітана команди Андрія Запорожана був бездоганним – 1:0.
Вже у компенсовані хвилини першого тайму подвоювати рахунок мусив Грицук, та Василь невдало скористався виходом віч-на-віч із кіпером гостей.
Румунські футболісти за 45 хвилин не створили нічого, тому Юрій Паньків переважно був без роботи.
2017 08 03 ol

Початок другого тайму теж був за городянами, які прагнули закріпити свою перевагу, але удар Артема Сітала парирував воротар, а Сергій Старенький у дотик пробив вище воріт.

Ближче до середини другого тайму атакуюча «Олександрія» закінчилася - підопічні Володимира Шарана віддали ініціативу та грали від оборони. Саме тоді румуни спробували відновити перевагу, все частіше загострюючи ситуацію біля володінь Паньківа. Кілька разів поспіль Юрій рятував свої ворота, особливо пам’ятною стала 73-ях хвилина, коли він в сейві відбив небезпечний удар одного з гравців «Астри».

У компенсовані хвилини господарі двічі ловили суперників на контратаці. В першому епізоді удар Андрія Цурікова був неточним, а в другому забити Станіславу Кулішу завадив воротар Ілієв.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Астри» Едвард Йорденеску привітав «Олександрію» з перемогою, відзначив, що його гравці мали щільний графік, провівши за 16 днів 6 ігор, від чого у їхній грі була помітна втома. Причиною незадовільного результату він вважає невиконання його футболістами того, що він від них вимагав.

Володимир Шаран натомість привітав усіх, наголосив, що це велика перемога для команди і всього маленького містечка. Його гравці виконали все, однак керманич команди лишився незадоволеним реалізацією моментів, зауваживши що лишається проблема забивного форварда. На його думку в таких матчах треба забивати, щоб не було валідолу в кінцівці. Також Володимир Богданович повідомив, що ігри плей-офф «Олександрія» проводитиме удома, чим розвіяв чутки про можливі варіанти проведення наступного домашнього єврокубкового матчу в Одесі.

ФК «Олександрія» - «Астра» (Джурджу)– 1:0 (1:0)
03.08.2017р., 20:00, КСК «Ніка», 4860 глядачів

Головний арбітр - Олівер Драхта (Автрія)
Асистенти арбітра – Роланд Брендер та Штефан Куер (обидва – Австрія)
Резервний арбітр – Мануель Шутенгрубер
Суддівський спостерігач - Руне Педерсен (Норвегія)
Делегат УЄФА - Філіп Прюдон (Франція)

ФК «Олександрія»: Паньків, Чеботаєв, Бондаренко, Цуріков, Запорожан – к/к, Гітченко, Сітало (Куліш, 69), Грицук (Каленчук, 78), Старенький (Пономар, 57), Бацула, Банада.
Запасні: Рудик, Леванідов, Чорній, Пашаєв, Козак
Головний тренер – Володимир Шаран

«Астра»: Ілієв, Каріока, Белу-Іордаке, Поляк (Мойсе, 52), Ле Таллек, Іоніце, Нікоаре (Балауре, 65), Мрзляк (Кіпірліу, 85), Польчак, Дандя, Стан – к/к
Запасні: Лазар, Бутян, Еріко, Піціан
Головний тренер - Едвард Йорденеску

Попередження: А. Сітало (19), А. Бацула (50) – П. Польчак (41), А. Стан (43), А. Іоніце (45+2)
Гол: А. Запорожан (43 – пенальті)

Після перемоги «Олександрії» над румунською «Астрою», жовто-чорним лишилося вдало зіграти у плей-офф Ліги Європи, щоб потрапити до групового етапу змагань. Суперник на цій визначиться сьогодні, коли відбудеться жеребкування.