"Олександрія" припинила виступи у єврокубках після домашньої поразки від білоруського БАТЕ (ВІДЕО)

Кількість переглядів - 2138

У матчі-відповіді раунду плей-офф Ліги Європи "Олександрія" не змогла 24 серпня на стадіоні "Ніка" здолати багаторазового чемпіона Білорусії, клуб БАТЕ з Борисова.

В історичному поєдинку, що проходив у день святкування 26-ї річниці Незалежності України та міг уперше вивести наших земляків до групового етапу Ліги Європи, команда Володимира Шарана була близькою до своєї мети, однак прикра травма капітана жовто-чорних Андрія Гітченка перекреслила всі їхні сподівання.

БАТЕ був фаворитом протистояння з "Олександрією" ще перед першою зустріччю команд, та городяни у Борисові продемонстрували непоганий футбол і змогли повезти з Білорусії прийнятну нічию (1:1).

Домашній поєдинок обіцяв бути цікавім і безкомпромісним. У першому таймі загалом було багато єдиноборств, боротьби, але не моментів, хоча саме господарі домінували на полі. Цілком заслужено вони на перерву пішли, ведучи в рахунку. Кілька можливостей забити у ворота БАТЕ господарі не реалізувати, допоки рахунок на 34-й хвилині з пенальті не відкрив Василь Грицук. Заробив 11-метровий Атрем Сітало, якого у штрафному майданчику збили суперники. Напрямок польоту м'яча після удару півзахисника "Олександрії" воротар білорусів Дєніс Щєрбіцкій вгадав, але завадити не зміг - 1:0.

IMG 0198

Першу гостроту гості створили лише на 39-й хвилині після того, як Сергій Чеботаєв дозволив пробити Віталію Родіонову - м'яч пролетів поруч із стійкою воріт Юрія Паньківа.

У другому таймі білоруси великими силами пішли вперед, прогнозовано заволодівши ініціативою, намагаючись будь-що відігратися. Господарям треба було витримати силову боротьбу, не притискатися до власних воріт і розраховувати на швидкі контратаки. Всю структуру гри "Олександрії" змінила травма капітана Андрія Гітченка, отримана на 53-й хвилині. Він, виносячи м'яча подалі від власних воріт, зіштовхнувся головою з партнером по команді Максимом Каленчуком і не зміг продовжити матч. Відсутність досвідченого центрального захисника вплинула на подальшу гру команди Володимира Шарана. Стрижень оборони городян було порушено, чим гравці БАТЕ незабаром скористалися: чорногорський легіонер Мірко Іваніч лишився без опіки захисників жовто-чорних, використав вільну зону у воротарському майданчику і на 69-й хвилині не залишив шансів Юрію Паньківу - 1:1. Не минуло й п'яти хвилини, як Іваніч забив удруге, вдало переправивши головою м'яча у сітку після зрячого навісу у виконанні Ігоря Стасєвіча.

Господарі намагалися відігратися, але завдання перед ними стояло надскладне - відквитати два м'ячі. Нічого серйозного біля воріт білорусів вони не створили. Відтак, маючи високі шанси пройти кваліфікацію Ліги Європи, власна неузгодженість вартувала "Олександрії" цього історичного поступу.

Все ж варто подякувати "Олександрії" за самовіддану боротьбу, бажання, характер, які продемонстрували футболісти. Вони пройшли довгий шлях, зробивши правильні висновки після невдалого дебюту в єврокубках минулого року. Підопічні Шарана зупинилася за крок до групового етапу Ліги Європи, але і цим результатом переписали історію власного клубу, взявши нову планку досягнень.

Після поразки від БАТЕ городянам лишається зосередитися на внутрішньому чемпіонаті, де справи в них складаються невдало. Їх терміново необхідно виправляти: після шести турів у Прем'єр-Лізі, "Олександрія" посідає передостаннє, 11-е місце в чемпіонаті. 27 серпня городяни на домашньому стадіоні проведуть матч із полтавською "Ворсклою".

ФК «Олександрія» - БАТЕ (Борисов, Білорусь) – 1:2 (1:0)
Матчі-відповідь раунду плей-офф Ліги Європи. 24 серпня 2017 р. (четвер). Початок матчу о 20:00. м. Олександрія. Стадіон КСК «Ніка». 6900 глядачів

Арбітр – Мирослав Зелінказ
Асистенти арбитра – Ян Патак і Ондржей Пелікан
4-й арбітр – Радек Пржігода (всі – Чехія)
Суддівський спостерігач– Бошко Йованетич (Сербія)
Делегат УЄФА – Майкл Епплбі (Англія)

«Олександрія»: Паньків, Чеботаєв, Бондаренко, Каленчук, Цуріков, Гітченко – к/к (Пономар, 64), Сітало (Куліш, 86), Грицук, Старенький (Чорній, 77), Бацула, Банада.
Запасні: Рудик, Полярус, Запорожан, Пашаєв
Головний тренер – Володимир Шаран

БАТЕ: Щербицький, Булят, О. Володько (Сігневіч, 65), Іваніч, Ріос (М. Володько 78), Мілуновіч, Родіонов - к/к (Яблонський, 89), Драгун, Стасевич, Поляков, Гордійчук.
Запасні: Чичкан, Березкін, Туомінен, Бага
Головний тренер - Олександр Єрмакович

Голи: 1:0, Грицук Василь (34 пен.); 1:1, Іваніч Мірко (69); 1:2, Іваніч Мірко (73).