Уславлений ветеран водно-моторного спорту із Кропивницького завершив кар’єру, вигравши чемпіонат і Кубок України (ФОТО)

Кількість переглядів - 1471

Ветеран водно-моторного спорту України з Кропивницького Валерій Бобов завершив свій останній сезон у кар’єрі перемогою в чемпіонаті та Кубку України, що відбулися останніми вихідними.

На веслувальному каналі між Чорноморськом і Одесою 9-10 вересня відбувся заключний, третій етап чемпіонату України та Кубок України з водно-моторного спорту.

Валерій Іванович виступав у своєму традиційному класі суден: R-1500 (з об’ємом двигуна до 1500 кубічних сантиметрів). В обох перегонах він показав найкращий час у цьому класі глісерів (спортивних човнів), виборовши найвищі нагороди. Завдяки цим результатам команда Кіровоградської області зусиллями нашого єдиного представника, посіла друге місце у чемпіонаті України 2017 року з водно-моторного спорту в класі глісерів.
IMG 20170912 093539

IMG 20170912 092936

Для кропивницького спортсмена, фаната швидкісного пересування водною стихією на глісерах, нинішній сезон став останнім у кар’єрі, але причини цього пов’язані не з відсутністю бажання чи можливостей нашого гонщика, а з вимогами організаторів, які наступного сезону не допустять нашого 75-річного спортсмена-ветерана до стартів через вік. Сезон 2017 року став для Валерія Бобова 51-м у його успішній та тривалій кар’єрі. Вперше стартувавши у чемпіонаті України в далекому 1967 році, він не пропустив жодного сезону! За цей час титулований гонщик на змаганнях із водно-моторного спорту завоював близько 70-ти медалей різного гатунку на чемпіонатах, кубках України, Росії, радянського союзу, міжнародних змаганнях.

Перший етап цього року проходив у Дніпрі. Там я був першим. У липні був етап у Хмельницькому, на який я не зміг поїхати. У серпні мав відбутися третій етап чемпіонату України, але його перенесли та провели одночасно з кубком України. В своєму останньому сезоні я виступав на двох стартах, - поділився з “Гречкою” подробицями титулований спортсмен-ветеран. - Залишити справу всього життя я не планую, ще допомагатиму місцевим молодим гонщикам, щоб водно-моторний спорт в нашій області жив і розвивався, працюватиму і з українськими спортсменами, яким буде корисний мій досвід”.

Після завершення кар’єри Валерієм Бобовим, який багато років був уособленням водно-моторного спорту в нашій області, естафету він нього має взяти молодий вихованець Валерія Івановича — Олександр Караман, який виступав два останні роки. Нещодавно в нього народилася дівчинка і він поточний сезон пропустив.

Свого часу окрім мене виступали за нашу область Віктор Євідокімов, Олександр Малий, Валерій Булгаков. Сподіваюся, що Саша Караман продовжить мою справу”, - розраховує ветеран.