Голова Федерації легкої атлетики України у Кіровограді

Опубліковано . в Спорт

Кількість переглядів - 1257

Як повідомляла «Гречка» раніше, 23 травня Кіровоград відвідав голова Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ), наш земляк Ігор Гоцул.

В ході свого робочого візиту він зустрічався із губернатором області, поспілкувався з представниками засобів масової інформації. Можливо його візит допоможе вирішити багато проблем з якими останнім часом доводиться стикатися легкоатлетам нашої області. Разом із ним у прес-конференції взяв участь і голова Федерації легкої атлетики Кіровоградської області Геннадій Заболотний, якого зовсім нещодавно минулого місяця було обрано на цю посаду.

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Ігор Гоцул: «На провідних телевізійних каналах України суттєво скоротили спортивні редакції, а в деяких їх узагалі ліквідували… Як на мене це парадокс».Сучасний спорт вже став не лише суто спортивною складовою. Це серйозна економіка, потужна соціальна складова, тому на спорт і легку атлетику зокрема час дивитися ширше ніж зазвичай це робиться, - розпочав свій виступ Ігор Євгенович.

- Ми зустрічалися з керівництвом Кіровоградської області і говорили про те, що спорт, легка атлетика можуть бути цікавими і корисними області, місту не лише з точки зору спортивних досягнень і навіть не лише з точки зору важливих соціальних складових, які він несе – здоровий спосіб життя, противагу нездоровим таким явищам суспільства… Легка атлетика може бути корисною для економіки області. Ми знайшли точки дотику і є надія, що найближчим часом врешті-решт вирішиться болюче питання для кіровоградської області – наявності сучасної легкоатлетичної споруди.

Геннадій Заболотний зазначив, що останнім часом відбулося декілька знакових подій в обласній федерації.

- У квітні місяці мене обрали президентом Федерації легкої атлетики кіровоградської області і спільно з ФЛАУ ми намітили пріоритетні напрямки якими займатимемося. Спорт і всі процеси в ньому повинні відповідати вимогам сучасного життя. Спорт у тому вигляді в якому він є сьогодні, не стоїть на місці і постійно змінюється, тому і ми змінюємо пріоритети, вважаючи, що легка атлетика повинна бути не лише спортом для професійних спортсменів, але і, наслідуючи досвід інших країн, вона повинна ставати більш масовою. Ми намагаємося зробити для неї новий брендинг,  щоб залучити максимальну кількістю людей. Кожна гривня державних коштів, вкладена у спорт, економить потім декілька гривень, які потім витрачаються на підтримання здоров’я населення. Це вигідно. На щастя зараз є чудовий тренд – мода на здоровий спосіб життя, активний образ життя. Сподіваюся, ця тенденція продовжуватиметься і надалі, а ми у свою чергу хочемо цей процес підтримати.

Ігор Гоцул:
- Кіровоградська легка атлетика мені особливо не байдужа, бо я маю до неї безпосереднє відношення. Мені приємно сказати, що вона завжди була серед кращих легкоатлетичних федерацій України. Тут є великі легкоатлетичні традиції. Тут працювали і працюють люди, яких знають не тільки в нашій країні, а далеко за її межами, тут завжди були спортсмени дуже високого рівня і була завжди своя традиція – повага до легкої атлетики. Так, є складнощі у розвитку легкої атлетики, протягом тривалого часу в обласному центрі немає сучасного стадіону, але кіровоградська легка атлетика продовжує розвиватися і давати результати.
В цьому році відбудеться дуже важлива подія в житті нашої держави -  у липні нинішнього року в Донецьку проходитиме Чемпіонат світу серед юнаків. Це найбільша спортивна подія в легкій атлетиці, яку коли-небудь приймала наша держава. В Україну приїдуть представники маже 190 країн. Жоден спортивний, жоден не спортивний захід  ніколи не збирав такого представництва в Україні. Майже 2500 учасників, тренерів, спортсменів завітають до нашої держави. Це буде захід найвищого світового рівня у легкій атлетиці. Приємно відзначити, що сьогодні ми маємо достатньо вузьке коло кандидатів у збірну команду України і приємно, що представники Кіровоградської області входять до переліку кандидатів і не просто там присутні, а є серед лідерів. Ми звернулися з проханням надати підтримку кандидатам у збірну команду бо всі розуміємо, що Україні важливо не лише на високому рівні провести ці змагання, а важливо у рідних стінах гідно виступити перед нашим уболівальником. Керівництво області пішло назустріч кращим легкоатлетам регіону, і вони отримають допомогу, матимуть можливість ще краще підготуватися до цих змагань. Що стосується прізвищ – вважаю що мені не коректно говорити про конкретних спортсменів. Є кілька людей, які реально претендують, але говорити про прізвища поки що зарано. Наприкінці травня і потім у червні проходитимуть два відбіркових змагання для цієї категорії. Перші прийматиме Донецьк, саме на стадіоні, де проходитиме Чемпіонат світу. Потім у Харкові буде другий етап відбору. І за спортивними показниками ми визначимо збірну команду України, яка представлятиме нашу державу на Чемпіонаті світу. Її формуватиме не президент ФЛАУ, ні головний тренер ні певна особа, а Виконком федерації. Більша частина рішень федерації ухвалюється колегіально. Тому я не можу називати прізвища, щоб це не виглядало як спроба випередити події. Що стосується підтримки – серйозне фінансування надає держава. З держбюджету фінансується проведення змагань , так і організація навчально-тренувальних зборів в тому числі для юнацьких команд. Ми визначили вузьке коло кандидатів і від федерації звернулися до губернаторів областей з проханням саме вказаних спортсменів підтримати, бо на заключному етапі будь-яка дрібниця дуже важлива.    

Геннадій Заболотний:
Дивлячись на динаміку росту показників наших спортсменів, є всі підстави сподіватися. Що за чотири роки вони не лише візьмуть участь в Олімпійських іграх 2016 року в бразильському Ріо-де-Жанейро, але й  можуть мати реальні шанси стати призерами Олімпіади. Я вважаю, що участь представників кіровоградської області на іграх 2016 року – це вже було б добре, але ми ставимо перед собою задачу вищу і будемо її домагатися.  Хотів би зробити відступ і звернутися до засобів масової інформації і до людей, які мають вплив на громадську думку з проханням більшої пропаганди спорту і легкої атлетики, наших змагань. Бо є така проблема – відсутність глядачів на наших заходах. Все ж таки ми хотіли б їх бачити і сподіваємося на вашу підтримку.

Ігор Гоцул:
Певний інстинкт самозбереження має працювати. Зараз ми спостерігаємо як на провідних телевізійних каналах в більшій частині суттєво скоротили спортивні редакції, а в деяких їх узагалі ліквідували. Як на мене це парадокс, бо з одного боку спорт розвивається, викликає шалену зацікавленість у глядачів. Бачимо з яким в тому числі комерційним успіхом проходять Олімпійські ігри, нещодавнє Євро в Україні та Польщі з точки зору глядацької зацікавленості. З іншого боку відбуваються такі незрозумілі процеси. Можливо, тут треба і журналістам подумати над тим, що не всі в Україні зацікавлені виключно одним видом спорту, якому присвячені прямі ефіри, години телеефіру, а є люди яким цікаві інші види спорту. Для мене це тривожна тенденція на яку треба спільно шукати відповіді. Ми зацікавлені, щоб були спортивні редакції і розвивалися з іншого.
В середині кожного виду спорту проходить конкуренція: за дітей, батьків, увагу засобів масової інформації, вболівальників, спонсорів та ще багато чого. Спорт як явище у свою чергу конкурує з іншими явищами – індустрією розваг, куди він і сам дрейфує, з  нездоровими розвагами – комп’ютерами, пивом і ще багато з чим.  В тому числі проходить конкуренція всередині самих редакцій що показувати і очевидно продукт, який дає спорт сьогодні, який в більшій чи меншій мірі транслюється вдало  журналістами, мабуть не зовсім конкурентний і нам треба шукати адекватні відповіді. Ми повинні проводити змагання жвавіше, більш направлено на видовищність. Відійти від банального показу: це - перше місце, це – друге. Хто пробіг за 10,5 секунд, а хто за 10,2. Це цікаво спеціалісту, а для глядача це пусті цифри. А от порівняти, що цей спортсмен біжить у певний момент зі швидкістю зайця, машини, велосипеда тощо – це цікаво.

Записав Євен Савранський

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв