У Кропивницькому визначили кращих шахістів Фортечного району (ФОТО)

Кількість переглядів - 802

У кропивницькому шаховому клубі «Гамбіт» відбувся чемпіонат Фортечного району з шахів серед чоловіків і юнаків.

Участь у ньому взяли 25 гравців. Змагання проходили у дев’ять турів, кожен шахіст на обдумування ходів мав у своєму розпорядженні 65 хвилин.
Найкращому вихованцеві клубу Богдану Баську вдалося у січневому турнірі серед майстрів та кандидатів у майстри спорту, який проходив у місті Кременчук, завоювати достатню кількість очок та виконати необхідну норму, щоб здобути звання майстра спорту. Таким чином, Богдан (на фото ліворуч) став першим шахістом на Кіровоградщині у її незалежній історії, кому вдалося підкорити подібну висоту.

2018 02 18 2Саме він і захопив лідерство у перших турах, перемігши у п’яти іграх поспіль та практично нікому не залишаючи шансів у боротьбі за першість. Але у шостому турі переможну ходу майстра спорту вдалося уповільнити Іванові Ковальчуку, який виграв партію у Богдана, граючи чорними від оборони – завдяки здобутому результату Іван зміг наздогнати Богдана за кількістю очок.

Після шостого туру виявилося, що уся інтрига та боротьба у чемпіонаті ще попереду – Богдан з Іваном розділяли проміжне перше місце з п’ятьма очками у активі кожного, а у спину їм дихали Станіслав Грищенко та Андрій Ломакін, які мали по 4,5 очок та завжди були готові скористатися будь-якою нагодою у боротьбі за лідерство.
Але у очній зустрічі Станіслава Грищенко та Богдана Басько у драматичній боротьбі на останніх хвилинах партії перемогу все-таки вдалося завоювати Богдану.
2018 02 18 3Його найближчий переслідувач Іван Ковальчук у наступних двох турах зумів набрати лише 0,5 залікових бали – після цього стало зрозумілим, що Богдан уже навряд чи буде припускатись помилок та ставити під сумнів свою першість у змаганнях.
У заключному турі Богдан, граючи чорними, спокійно зіграв унічию з Антоном Петушинським, тим самим гарантувавши собі перше місце у чемпіонаті. Другим фінішував Іван Ковальчук, поступившись лише одним заліковим пунктом переможцю. Третє місце завоював Антон Петушинський, ставши одним із двох гравців, котрому вдалося відібрати залікові очки у Богдана Баська.

Неймовірно запеклою, видовищною та інтригуючою вийшла боротьба у заліку ветеранів. Кожен із п’яти призерів у підсумку набрав не менше п’яти очок, що є більш, ніж пристойним результатом. Перше місце доволі впевнено виборов Аркадій Аскері, набравши 6,5 залікових пунктів. Місця з другого по четверте довелося визначати за додатковими показниками, так як відразу троє шахістів набрали по 5,5 очок. У підсумку Василь Бузько став другим, Анатолій Голодаєв – третім, а Василь Гуцало – четвертим. П’ятірку замкнув Станіслав Шакарян.

У заліку вихованців КДЮСШ №1 першим став Артем Кадомець, другим – Ярослав Петринський, третім – Михайло Камєнщиков.
Переможці у кожному із трьох заліків були нагороджені цінними призами, дипломами та шаховою літературою.

2018 02 18 1

Уже найближчим часом, 22 лютого (відкриття о 16:30), розпочнеться Чемпіонат Подільського району. Ігри проходитимуть по четвергам о 16:30, по суботам та неділям о 14:30 у шаховому клубі «Гамбіт» (розташований по вулиці Шульгіних (колишня Калініна), 43).