Спорт

Волейболісти педагогічного університету стали призерами Чемпіонату України (ФОТО)

 Автор: Євген Савранський. 4205

Команда ФФВ ЦДПУ, сформована зі студентів факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка, стала призером ХХVII Чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд у Другій лізі сезону 2017-2018.

Для класичного волейболу нашої області як і для престижного вузу, це велике досягнення, адже вперше команда з нашого обласного центру досягла таких результатів в чемпіонатах України за часів незалежності.

Фінал чотирьох чемпіонату проводився 23-25 березня у Нікополі. Право виступати серед кращих команд цього дивізіону збірна ФФВ ЦДПУ отримала після впевненої дострокової перемоги у своїй групі. Суперниками кропивничан були «Сокіл-Сокаль» (м. Сокаль, Львівська обл.), «Датський текстиль» (м. Сокаль) і ВК «Нікополь».

У першій грі наші студенти перемогли «Датський текстиль» - 3:0 (25:20, 25:17, 26:24).
Другою для наших волейболістів стала гра з ВК «Сокіл-Сокаль», де для виявлення переможця знадобилося чотири партії. Поступившись у двох стартових періодах, третю партію вихованці Сергія Руденка та Костянтина Мартишевського виграли, відродивши інтригу. Однак волейболісти зі Львівщини не були такими розважливими у четвертому відрізку та не дали кропивничанам відновити рівновагу, перемігши загалом з рахунком 3:1 (25:21, 25:16, 21:25, 25:17).
У заключній зустрічі ФФВ ЦДПУ зустрічався з господарями з ВК «Нікополь», якому, нажаль, не зумів скласти конкуренцію - 0:3 (17:25, 16:25, 20:25). Справедливості заради треба зазначити, що в складі колективу з Кропивницького через певні причини були відсутніми двоє основних виконавців, що суттєво вплинуло на підсумковий результат.

2018 03 25 volley42018 03 25 volley1

Чемпіоном же Другої ліги стали господарі – ВК «Нікополь». Першого дня вони завдали поразки «Сокіл-Сокалю» - 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 25:18). Другого дня не залишили шансів представникам «Датського текстилю» - 3:0 (25:22, 25:13, 25:21), а в заключний день, вигравши у ФФВ ЦДПУ, нікопольці приймали поздоровлення та заслужені золоті медалі. Перемога в Другій лізі принесла їм путівку до Першої волейбольної ліги України. Срібні нагороди та другу путівку на підвищення в класі вибороли волейболісти «Сокіль-Сокаля».

2018 03 25 volley3

Невеличкою втіхою для спортсменів Кропивницького може служити той факт, що спеціальний приз MVP – кращого гравця фіналу чотирьох отримав Владислав Валіхновський. Іншими лауреатами стали: кращі догравальники – Стас Затуливітер (ВК «Нікополь») та Віталій Демчук («Датський текстиль»), кращі блокуючі – Антон Горбунов (ВК «Нікополь») та Андрій Даниткевич («Сокіл-Сокаль»), кращий ліберо – Олександр Пешков (ВК «Нікополь»), кращий зв’язуючий – Андрій Ваврук («Сокіл-Сокаль») та кращий діагональний – Олександр Галанін (ВК «Нікополь»). Вітаємо!

Головний тренер нашої команди Сергій Руденко так прокоментував "Гречці" виступ кропивницьких волейболістів:
- Наші нагороди історичні, адже за роки незалежності волейбольна команда педагогічного університету, зокрема факультету фізичного виховання ніколи не ставала призерами чемпіонатів України навіть у Другій лізі. Я вважаю, що виступ був гідний – у нас була наймолодша команда у фіналі чотирьох, та ми показали свій рівень. Зараз підібрався дуже хороший колектив і ми, дебютувавши, в перший рік своїх виступів, одразу вибороли медалі. Хлопці набралися досвіду ігор на вищому рівні. Була помітна симпатія суддів до команд «Сокіл-Соколя» та «Нікополь», але нас це не виправдовує. З «Нікополем» ми двічі раніше зустрічалися – у Кривому Розі на турнірі та на груповому етапі чемпіонату. В обох випадках мої підопічні були сильнішими, але на результат вплинула відсутність нашого сильного дограючого Романа Лисого, яких виїхав за кордон і не зміг допомогти команді. На цьому ми не плануємо зупинятися: хочемо заявитися у студентську волейбольну лігу України. Президент нашого клубу – ректор ЦДПУ ім. В. Винниченка Олег Анатолійович Семенюк нас завжди підтримує і ми намагаємося його не підводити. На сьогодні наша команда лишається у такому ж складі. Хлопці навчаються на четвертому, п’ятому курсах факультету фізичного виховання, планують вступати на магістратуру. Але вже зараз треба займатися селекцією, шукати перспективних волейболістів у дитячо-юнацьких спортивних школах, які закінчують заклади середньої освіти.

2018 03 25 volley2

Поширюйте

Коментуйте