Повідомлення
  • Lack of access rights - File '/images/files/aikido1.JPG'
  • Lack of access rights - File '/images/files/aikido2.JPG'
  • Lack of access rights - File '/images/files/aikido1.JPG'
  • Lack of access rights - File '/images/files/aikido2.JPG'

Обираємо секцію для себе і дитини: айкідо (ВІДЕО)

Опубліковано . в Спорт

Кількість переглядів - 1883

Мабуть, ще не вщухли обурення кіровоградців з приводу "оздоровлення" на асфальті у пришкільних таборах. Втім є у Кіровограді корисніші способи зміцнити іммунітет та покращити здоров'я та не лише дітей, а й дорослих. Наприклад, бойові мистецтва.

 

Не секрет, що знайти у нашому місті групу із занять карате, самбо, дзюдо чи греко-римської боротьби, - не складно. Проте чим вони відрізняються і куди ж все таки віддати свою дитину? «Гречка» вирішила дослідити та розповісти про це своїм читачам.

Сьогодні ми говоримо про айкідо. Тренерів, а точніше сенсеїв з цього бойового мистецтва можна знайти у спортивній школі №3, де розміщується Кіровоградська обласна організація Айкідо Айкікай України (тут приймають вихованців з 13 років), а також у будівлі "Акустики", де айкідо навчає Федерація айкідо та будо в Кіровограді.

 Про філософію та особливості айкідо «Гречці» розповів Сенсей Беглі Сариєв, ініціатор створення Федерації айкідо та будо в Кіровограді.

«Айкідо з традиційних бойових систем найсучасніше. Його створив Моріхей Уесіба на основі всіх японських бойових мистецтв, в тому числі карате, джиу-джитсу, кен-джитсу, володіння мечем ... Дуже багато стилів було. На основі вивчення та переробки цих мистецтв, він створив айкідо. Плюс він дуже серйозно займався філософією, тому він трохи змінив її і з'єднав свою філософську ідею і бойові техніки, і вийшло айкідо. Взагалі айкідо було секретним мистецтвом дуже довгий час, О-Сенсей не хотів його розкривати, але після Другої світової війни все ж таки розкрив, оскільки бій Японія тоді програла, тому люди перебували в депресивному стані. Він вирішив, що айкідо повинне допомогти їм - він ввів його не як бойове мистецтво, а у вигляді гімнастики, завдяки якій можна зміцнити здоров'я, допомогти зняти стрес, поліпшити настрій. Але при цьому в його школі, там де він сам продовжував займатися до останнього дня свого життя, айкідо зберігалося як бойове мистецтво».

Як виявилося айкідо це не лише якісь іноземні основи і стратегії бою – це ще окрема культура, дисципліна і навіть етикет, який допоможе і на татамі, тобто в залі тренувань, і у житті.

«Сьогодні айкідо поширилося по всьому світу і його можна вивчати з різних сторін: наприклад, як бойове мистецтво, яке вивчають в армії, поліції, спецназі (наприклад, у Туреччині всі силові структури вивчають айкідо, так само і у Франції, Туркменістані). У цивільних цілях айкідо вивчається як мистецтво дисципліни: у першу чергу, айкідо - це культура, дисципліна тіла і дисципліна розуму. Коли тренується тіло, тренується дух, тому що важкі тренування, влітку спекотно, взимку холодно, на вулиці сніг, дощ, деякі лінуються йти, а ми все одно повинні приходити займатися. Коли таке відбувається, людина починає дисциплінуватися. Плюс в айкідо дуже важливий етикет: це називається рейгі, коли заходиш в доджо робиться уклін - вираження поваги всім, хто перебуває на татамі, поваги засновникам. Тут людина вчиться бути уважною до всього, що відбувається навколо, і ось це все ми повинні винести з татамі в життя. Якщо ми хороші на татамі, сильні, правильні, а вийшли на вулицю і тут же йдемо битися чи щось ще, це означає, що людині ще не доступне айкідо».

Сьогодні проблема агресії у дітей є чи не однією із актуальніших у нашому суспільстві: комп’ютерні ігри, телебачення, відкритість жорстокої та аморальної інформації, часом, роблять дітей нестриманими і схильними до насильства. Сенсей запевняє, що айкідо допомагає стати менш агресивним і, навіть, можливо, це бойове мистецтво може стати таким собі шляхом вихованням суспільства.

«В ідеалі ідея О-Сенсея полягала в тому, що якби всі зайнялися айкідо і всі зрозуміли цю філософію, тоді б ніхто б ні з ким не конфліктував. Але це звичайно в ідеалі ... До того ж всі люди ніколи не будуть займатися айкідо. Але при цьому люди можуть у своїй справі, якою вони займаються, наприклад, танці, карате, бізнес, використовувати філософію айкідо.

Айкідо вчить нас не агресії, не розвитку війни, а навпаки зупинити війну. Навіть ієрогліф будо означає «зупинити спис» або «зупинити меч», тобто припинити війну. Коли виникає конфлікт, ми намагаємося його уникати, ми не ліземо відразу з кулаками битися, а намагаємося вирішити його мирним шляхом. Для нас бій - це бій на смерть, якщо бій відбувся, я готовий пожертвувати навіть своїм життям, адже тут питання не перемоги чи поразки. Коли ж трапляється ситуація, коли бою не уникнути, а таке іноді буває, тоді я повинен сконцентрувати свої психологічні та фізичні сили, свої техніки та викластися на сто відсотків, а не по трохи, як кажуть у буддизмі, в пів напруження. Вважається, що краще енергію не витрачати, її потрібно зберігати, а от в момент, коли щось відбувається, потрібно працювати на повну потужність»

Незважаючи на високі філософські та психологічні теми в айкідо, воно є абсолютно доступним для будь-якого. Ним можна займатися як з шести років, так і з шестидесяти, як дівчатам, так і хлопцям. Головне не вік, розповідає Беглі Сариєв, а ціль, яку перед собою поставить людина.

«В Японії традиційними мистецтвами починають займатися з самого дитинства, як тільки людина почала повзати. Звичайно до, я думаю, років 20 людина почне займатися айкідо як бойовою технікою. Десь після 20 людина вже може зрозуміти айкідо як філософію і окрему культуру. Але якщо вона з раннього віку почне займатися, до того часу як почне усвідомлювати що таке айкідо, вона буде вже технічно готовою. Але можна зайнятися в будь-якому віці, адже все залежить від того, в яких цілях ви сюди прийдете: це може бути оздоровча гімнастика, легкі розминки, йога (в айкідо дуже багато елементів взято з йоги) ... або ж спілкування з людьми, зняття стресу, для когось айкідо все ж буде бойовим мистецтвом. Для мене айкідо - це будо, комплексна система, і з учнями я намагаюся ділитися айкідо повністю, як я його бачу, а вже вони самі вибирають що їм цікаво з того, що я їм розповідаю, чому вчу.

Айкідо більше займаються чоловіки, але останнім часом до нас дуже багато приходить дівчат. Я думаю, що це пов'язано з тим, що айкідо саме по собі дуже красиве мистецтво, воно вважається одним з найкрасивіших бойових мистецтв. Плюс я думаю, дівчата істоти дуже витончені, вони люблять щось естетичне, а в айкідо, наприклад, ми носимо дуже чисте і біле догі з хакамою, що безсумнівно подобається дівчатам. До того ж в айкідо можна робити техніку незалежно від сили».

Втім айкідо – все ж таки, спорт не для всіх. Тут, як і в будь-якому виді спорту, залишаються сильні та стійкі, які у подальшому можуть стати опорою і свого оточення, і бойового мистецтва, яким вони займаються, як культури загалом.

«Тут неможливо завоювати якісь медалі, висловити свою агресію, тому дуже багато людей тільки через це йдуть з айкідо. Деякі просто не витримують важких тренувань. Але багато людей все ж залишаються, і ті, хто зараз займаються - стійкі, впевнені в своїх цілях і вони цілком можуть відкрити скоро своє доджо і передавати філософію айкідо іншим».

Спілкувалась Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-9 # Валерий 06.09.2013, 23:34
"О нас говорят плохо лишь те кто хуже нас.А те кто лучше нас - им не до нас." Омар Хайям
Цитата
 
 
+21 # Дима 01.09.2013, 22:59
Так должен вести себя настоящий мастер благородного боевого искусства Айкидо Айкикай. Пример поведения демонстрирует мастер Айкидо Айкикай 3 дан, инструктор высшей категории, 24 года изучения и преподавания Айкидо, Президент Кировоградской Областной Федерации Айкидо Айкикай, представитель Ассоциации Айкидо Айкикай Украины - СТАХНИК ВАЛЕРИЙ НИКОЛАЕВИЧ.
http://youtu.be/eZy3LnRkJXU
Цитата
 
 
-42 # Валерий 12.08.2013, 11:44
Есть сорт людей,которые наплюют Вам в душу и еще ведут себя так,как будто это ты их обидел и должен просить прощения.Но не дождетесь. Ну а любителям чесать языком за моей спиной,- просьба : чешите сильнее и ниже.
Цитата
 
 
+50 # Анна Дикая 06.08.2013, 16:17
Будь-яка людина, у котрої ще лишаються сумніви у моїх словах, може прийти на тренування до В.М.Стахніка, а потім прийти у ФАБ та подивитися на Айкідо Беглі Сариева... Навіть якщо ви ніколи в житті не займалися бойовими мистецтвами, вам одразу стане ясно і очевидно, що це дві зовсім різні речі, які не можуть бути споріднені жодними причинно-наслід ковими зв'язками... На даний момент Беглі Сариев має 2 дан Айкідо, який він отримав (як і 1 Дан до цього), звичайно ж, не за сприяння Стахніка, а від свого справжнього учителя Небі Вурала-Сенея, технічного керівника Євразійської Організації Айкідо, що об'єднує Федерації Айкідо у десятках країн (і яку В.Стахнік у своїх висловлюваннях в Інтернеті сміливо проголошує "сумнівною" і т.д.). Які є підстави для заяв, що Б.Сариев сам проголосив себе "майстром"? Ніколи не чула, щоб він так про себе казав, на відміну від пана Стахніка, який під кожним своїм висловлюванням підписується даним "титулом", а то й згадати його двічі-тричі.
Цитата
 
 
+50 # Анна Дикая 06.08.2013, 06:38
Чому В. Стахнік навчив Б.Сариева - це велике питання. Навіть більше - це шалено велике питання. Я особисто була свідком всього цього так званого процесу "навчання". Б.Сариев деякий час (дуже недовгий) відвідував секцію В.Стахніка, яку і я на той час відвідувала. Пам'ятаю я ось що: вже з перших днів свого перебуванна там, Б. Сариев мимоволі зацікавив деяких учнів В.Стахніка (серед них і мене) своїми уміннями та знаннями, якими не володів пан Стахнік. Зрозуміло, що перш ніж потрапити до секції В.Стахніка, він уже отримав серйозний рівень підготовки в Айкідо, навчаючись в іншій школі Айкідо у себе на батьківщині. Навколо нього зібралася група однодумців, разом із якими згодом було ініційовано створення Федерації Айкідо та Будо. ФАБ є офіційно зареєстрованою згідно законодавтсву України організацією, та активним членом Євразійської Федерації Айкідо. Проте В.Стахнік не зміг примиритися з існуванням в Кіровограді іншої Федерації Айкідо, і,на мій погляд, поводиться дивно....
Цитата
 
 
+51 # Ольга Боченко 04.08.2013, 17:36
Позволю себе поинтересоватьс я, на каких фактах основан предыдущий комментарий? И чье это уникальное умозаключение? Если Валерий Стахник является мастером такого уровня, пусть проведет семинар. Покажет свое подлинное мастерство. Хотя, мне уже довелось в этом усомниться, не один достойный мастер не позволит себе унижаться до уровня клеветы!
Цитата
 
 
-63 # Президент КОOАА 24.07.2013, 00:10
На момент создания Федерации Айкидо и Будо "сенсеем" Б.Сариевым в Кировоградской области уже 20 лет существовала Кировоградская Областная Организация Айкидо Айкикай Украины. И Б.Сарыев являлся членом этой организации и учеником В.Н.Стахника,ма стера Айкидо,3 дан,инструктора Высшей категории с 24-х летним стажем, который научил его всему,передал ему свои знания и умения.присваив ал ему разряды, давал ему рекомендации и готовил к Экзаменам.Однак о Б.Сарыев фактически предал своего учителя создав в тайне от него Федерацию Айкидо и Будо в г.Кировограде,с ам себя объявил мастером и сенсеем.
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв