Спорт

У Кропивницькому провели семінар з підвищення кваліфікації суддів з легкої атлетики (ФОТО)

. 2321

16-18 вересня на базі ФК «Зірка» проводилися курси з підвищення кваліфікації для суддів з легкої атлетики.

Впродовж трьох днів понад 30 учасників із Кропивницького та районних центрів області отримували знання з організації, проведення та суддівства змагань.

Наприкінці курсів усі учасники склали іспит.

2019 09 18 la 1

Про деталі проведеного навчання розповів лектор Федерації легкої атлетики України В’ячеслав Нищеменко:

- На курсах розглядалися правила з легкої атлетики. Для цього випущено багато літератури - книг, посібників, є достатньо інформації в інтернеті. Тому всі, хто бажає, може надалі самоудосконалюватися особисто, адже розповісти про кожен пункт правил неможливо.
Тільки склавши іспит і отримавши сертифікат, суддів можна допускати до обслуговування обласних змагань, чемпіонатів України. Далі ж відповідно до кількості змагань, в яких бере участь суддя, йому присвоюється суддівська категорія. Наприклад для отримання першої категорії, необхідно три рази відсудити обласні змагання та один чемпіонат України. Якщо ж суддя був керівником всеукраїнських змагань, тоді він має право на присвоєння національної категорії.
Потреба в суддях у Кропивницькому є, адже тут щороку проводяться по кілька національних стартів – чемпіонатів, кубків України, а суддівський склад змінюється: дехто переїжджає в іншу область, у когось обставини не дозволяють...
100 суддів достатньо, щоб обслуговувати один чемпіонат України. Зазвичай 50 суддів забезпечують господарі змагань і 50 приїжджають із інших регіонів. Бажано, щоб у Кропивницькому було місцевих 60-70 суддів.
Серед понад 30 учасників наших курсів, на дане навчання було залучено вісім нових суддів, в тому числі діючі спортсмени-легкоатлети, які хочуть спробувати свої сили у цій сфері.

2019 09 18 la 42019 09 18 la 3

Поширюйте

Коментуйте


Реклама