Спорт

Що потрібно знати про BCAA?

. 5990

Комплекс корисних для організму амінокислот — BCAA (Branched Chain Amino Acids) сприяє швидкому набору м'язової маси і її зміцненню, перешкоджаючи катаболізму м'язів вночі і в перервах між тренуваннями. Амінокислоти з розгалуженими ланцюгами є одним з основних «будівельних матеріалів, м'язової тканини, тому харчові добавки з вмістом L-амінокислот є обов'язковими для дієти професійного спортсмена.

vcaa1

У побудові м'язів беруть участь понад 20 різних амінокислот, але саме три амінокислоти L-групи не можуть синтезуватися організмом спортсмена, через що їх необхідно приймати разом з їжею. Вони вкрай важливі — близько 35% м'язової тканини становлять сполуки саме цих амінокислот. Найбільш важливою амінокислотою з цього списку є лейцин — дієтологи настійно рекомендують приймати 3-6 грами лейцину перед тренуваннями і після, а взагалі краще просто приймати зазначену дозу речовини під час їжі, тричі на день.
У тому випадку, якщо спортсмен харчується повноцінно і правильно, то є можливість отримувати амінокислоти BCAA з їжі — вони містяться в тваринних білках. Але з огляду на той факт, що багато спортсменів відмовляються від їжі тваринного походження, нівелювати баланс амінокислот під час і після тренувань можна, приймаючи дієтичні добавки з необхідним комплексом амінокислот.
Перевищувати дозування настійно не рекомендується, так як кількості, більші від рекомендованих дієтологами, погано засвоюються організмом. Гірше вам від перевищення кількості амінокислот не стане, але вони просто не засвояться організмом, так що сенсу в прийомі великих кількостей BCAA немає.

vcaa2

Спортивними дієтологами по всьому світу, BCAA настійно рекомендується в якості обов'язкової харчової добавки під час різних низькокалорійних дієт. Завдяки зміцненню процесу зростання м'язової тканини, амінокислоти L-групи перешкоджають катаболізму м'язів і допомагають зберегти набрану масу м'язів після тренування. Особливо, під час так званої «сушки», спортсмени можуть втрачати великі обсяги м'язової маси разом з жиром, але прийом BCAA допоможе зберегти прогрес розвитку м'язів, зберігши темпи скидання зайвої ваги. Також ці харчові добавки є дуже бажаними для прийому в періоди розвитку витривалості спортсмена. Харчові добавки та дієтичні комплекси BCAA від кращих світових виробників можна придбати на нашому сайті.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама