Спорт

У Кропивницькому наступного року не пройде жодних національних змагань із легкої атлетики

. 2958

Наступного року у Кропивницькому не відбудеться жодних національних змагань із легкої атлетики. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул.

2019 12 17 Гоцул1

- Після військової агресії Росії у 2014-му році наші стадіони у Ялті, Донецьку, на яких проводилися головні національні змагання з легкої атлетики, стали недоступними. Саме того року влітку завершилася реконструкція стадіону «Зірка» та було відкрито футбольно-легкоатлетичну арену, на якій постелили найкраще у світі легкоатлетичне покриття, що використовується навіть на Олімпійських іграх. Для нас це було величезним проривом. Тоді це врятувало ситуацію, адже в Україні на той момент більше не було де проводити чемпіонати України, - зазначив Ігор Гоцул. – Зараз ми змушені відмовитися від проведення чемпіонатів у Кропивницькому. Ми не плануємо у 2020 році проводити жодні національні змагання з легкої атлетики на стадіоні «Зірка». Час іде, все зношується. Зараз покриття стадіону в декількох місцях виявилося пошкодженим чи таким, що не дозволяє нам проводити належним чином змагання. З цього приводу ми спілкувалися з керівництвом футбольного клубу «Зірка», керівниками області та міста, однак ми не отримали інформації про те, що щось змінилося.

За словами президента ФЛАУ, зараз ситуація з легкоатлетичними базами зовсім інша – є кілька сертифікованих стадіонів в Україні, найближчим часом планується відкриття ще кількох стадіонів, тому проблем з базами немає.

У 2015-му році після відкриття стадіону «Зірка» федерація легкої атлетики довірила проведення 12-х національних змагань нашому місту. У 2019-му році згідно календарного плану Федерації легкої атлетики України, в Кропивницькому пройшли 9 національних змагань – 7 чемпіонатів України та два етапи Всеукраїнських змагань «Гран Прі».

Також Ігор Євгенович додав, що ще одним чинником при виборі наступного року місць проведення чемпіонатів, кубків України, навчально-тренувальних зборів, всеукраїнських змагань було ставлення тренерів, спортсменів з інших регіонів.

- Вони неодноразово казали: ми не хочемо їхати до Кропивницького, бо не бачимо, що нам там раді. Є стадіон хороший, але не бачимо ніколи на відкритті чемпіонату ні мера, ні голови облдержадміністрації. Ми приїздимо в інше місто – і відчуваємо, що нас хочуть бачити. Я вважаю, що це вигідно місту, адже тільки по лінії федерації легкої атлетики України ми витрачали в рік на змагання у Кропивницькому 8-10 мільйонів гривень. Ще приблизно стільки ж витрачають спортсмени і тренери, які приїздять до Кропивницького. Основним вигодонабувачем від змагань є місто. Вони оплачують різні послуги, сплачують за готелі, харчуються тут, купують якісь сувеніри, відвідують якісь заклади… В інших містах цю складову, що нам раді і наш приїзд цінують, ми відчуваємо достатньо серйозно. Тут, нажаль, ні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама