файно

«Розвиток спортивної інфраструктури є важливим для міста Кропивницького» - Гоцул

Опубліковано . в Спорт

Кількість переглядів - 1234

Днями відбулася робоча поїздка президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула до Кропивницького. Основною її метою, що є вже традицією, став розвиток спортивної інфраструктури.

У Кропивницькому є три об’єкти, які представляють для ФЛАУ особливий інтерес – легкоатлетичний манеж обласної СДЮШОР №2, стадіон факультету фізвиховання місцевого педагогічного Університету, які зараз реконструюються, а також найголовніший – стадіон «Зірка».

2019 12 16 Hotsul 10

- Стадіон «Зірка» був реконструйований і доведений до міжнародних стандартів одним з перших в Україні, - розповідає Ігор Гоцул. – Там постелено покриття «Мондо», яке використовується на змаганнях найвищого рівня. Його було введено в експлуатацію в 2014 році, але останній рік технічний стан арени викликав у нас низку питань. Вони не вирішувалися, і як наслідок цього року ми змушені були скасувати призначені на «Зірці» легкоатлетичні змагання. Зрозуміло, що ми були зобов’язані так вчинити задля збереження здоров’я дітей і виконання наших зобов’язань щодо проведення змагань на сертифікованих спортивних спорудах. Але ми не мали права залишити стадіон без уваги, і пустити його подальшу долю напризволяще.

Дуже важливою і визначальною була зустріч з новопризначеним головою Кіровоградської облдержадміністрації Андрієм Балонєм. Питання «Зірки» - комплексне, його вирішення залежить від багатьох організацій. З одного боку стадіон – приватний об’єкт, належить футбольному клубу, і він несе основну відповідальність за подальшу долю арени. Одночасно, оскільки цей спортивний об’єкт знаходиться в області і місті, вони також є певними вигодоотримувачами. Завдяки цьому стадіону в Кіровоградській області проходила велика кількість заходів, змагань та зборів. Зросли результати місцевих спортсменів, виросла ціла когорта суддів з легкої атлетики, збільшилася кількість дітей в секціях, адже тренуватися на такому об’єкті – одне задоволення. І, врешті решт, на проведення там наших заходів ми витрачали достатньо великі кошти, які були доволі відчутними для відповідних бюджетів. Тому у розв’язанні цього питання зацікавлені і клуб, і легка атлетика, і місто, і область. Але впродовж тривалого часу через певну розрізненість цих структур всі зусилля залишалися марними.

2019 12 16 Hotsul 7

У зв’язку з цим наше прохання до Голови ОДА полягало в тому, щоб особисто він та область взяли на себе функції координаторів всіх процесів, і допомогли нам повернути стадіон в стрій. Потрібно сказати, що в особі Андрія Балоня ми зустріли надійного партнера, серйозно зацікавленого в розвитку спорту і цього спортивного об’єкта зокрема. Він не лише погодився взяти на себе такі функції, але й відразу приступив до їх виконання. Вже в цю поїздку відбулася наша розширена зустріч з власником ФК «Зірка» Максимом Березкіним, на якому обговорювалася подальша доля стадіону.

Окрім технічного моменту, необхідного для усунення технічних недоліків, існує ще одна перепона у вигляді зацікавленості, мотивації власників футбольного клубу. Під час бесіди ми з’ясували, що клуб дуже задоволений взаємодією з ФЛАУ щодо виконання наших зобов’язань. Оплачувалися орендна плата, всі послуги, є взаємна повага і прагнення до виконання зобов’язань. Але водночас стосунки з містом та областю до цього часу були, м’яко кажучи, нерівноправні. Тому що від клубу, який вклав достатньо великі кошти в реконструкцію спортивного об’єкта, вимагали надавати стадіон для потреб міста та області повністю безкоштовно. Це абсолютно демотивувало власників, і виникла ситуація, яку ми нещодавно розглядали, обговорюючи кейс легкоатлетичного манежу «Запоріжсталь». Клубу стала не вигідною подальша експлуатація стадіону «Зірка». Тому перемовини, які ми ведемо і які координує Кіровоградська ОДА, це не лише звернення до клубу з проханням привести його стадіон за його ж кошти до ладу. Це також упорядкування, систематизація і приведення у відповідність з реаліями життя взаємовідносин стадіону і клубу з одного боку, і міста та області з іншого. Тут допомога ОДА, яка має відповідні важелі, для нас дуже цінна і вагома. І Пан Балонь вже дав розпорядження з цього приводу.

Що стосується двох інших спортивних об’єктів, то їхня реконструкція близька до завершення. На стадіоні факультету фізвиховання Педагогічного Університету залишилося зробити невеликі штрихи, а також нанести розмітку. В манежі СДЮШОР №2 нещодавно зроблено бетонну стяжку під укладання легкоатлетичного покриття, виконуються внутрішні роботи, і він вже близький до здачі в експлуатацію.

2019 12 16 Hotsul 62019 12 16 Hotsul 42019 12 17 FFV 1

Певно, робота над цими спортивними об’єктами могла б рухатися швидше. Ми це питання обговорювали, і у нас є надія, що нове що нове керівництво Кіровоградської ОДА буде активніше сприяти тому, щоб обидві арени були якнайшвидше завершені і введені в експлуатацію. І як наслідок спорт взагалі і легка атлетика зокрема отримали б можливість там розвиватися, щоб буде на користь всім.

2019 12 16 Hotsul 8

Також у мене було багато спілкування з пресою. Це і окрема прес-конференція, і ефір на обласному телебаченні, і декілька інтерв’ю. Вони були в основному направлені на те, щоб максимально сприяти прискоренню процесу приведення зазначених спортивних об’єктів до необхідних кондицій.

2019 12 16 Hotsul 9

Також відбулася зустріч з легкоатлетичною спільнотою Кіровоградщини. Ми обговорили багато питань щодо можливого реформування спортивної галузі, питань, пов’язаних з діяльністю Легкої атлетики України, нашими планами, прагненнями. Було багато різних обговорень. Щодо низки питань вдалося допомогти з їхнім вирішенням відразу. Щодо деяких ми будемо відстежувати ситуацію і намагатися вести перемовини. Зокрема, безпосередньо на місці вдалося розв’язати дискусію щодо обласної штатної команди. Також у наших колег виникали питання щодо не завжди справедливого розподілу коштів між спортивними школами і видами спорту. Тут ми будемо наполягати на пріоритетності легкої атлетики, і вона абсолютно не штучна, а є наслідком тих позицій та результатів, які наш вид спорту має у порівнянні з іншими.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити