Спорт

В області пройшов перший чемпіонат Кіровоградщини з запуску повітряних зміїв (ФОТО)

. 2284

Перший чемпіонат Кіровоградської області з кайт-флаїнґу – запуску та керування повітряним змієм, з 31 липня по 3 серпня проходив одразу в кількох регіонах - селі Широка Балка Долинського району, у Кропивницькому, Олександрії та Світловодську.

2020 08 05 fly zmiyi 2

Змагання були організовані українською асоціацією повітряних зміїв у форматі, розробленому Павлом Шмулевичем, капітаном збірної України з кайт-флаїнґу, чемпіоном світу.

Його учасниками стали 54 особи із семи районів області та трьох міст проведення заходу.
В умовах адаптивного карантину чемпіонат відбувався без глядачів.

Кайт-флаїнґ, як молодий для України вид спорту, розвивається Асоціацією у комбінованому китайсько-німецькому форматі за підтримки закордонних партнерів, зокрема, міжнародної федерації повітряних зміїв (Китай).

Близько 10 кайт-флаєрів стали чемпіонами області у різних номінаціях та призерами змагань. Ввечері, 3-го серпня, виступи закінчилися нічним кайт-флаїнґом з використанням ілюмінованих повітряних зміїв.

Усі переможці у восьми змагальних та п’яти вікових категоріях отримали кваліфікацію для участі у першому в історії чемпіонаті України з кайт-флаїнґу 2020, який запланований з 6 серпня по 14 вересня 2020 р. на більш ніж десяти локаціях в Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях і буде присвячений Дню Незалежності.

2020 08 05 fly zmiyi 3

ДОВІДКА:
Термінологія:
Кайт – повітряний змій
Кайт-флаїнґ – спорт, запуск і керування повітряним змієм
Кайт-флаєр – спортсмен, майстер кайт-флаїнґу

Українська асоціація повітряних зміїв (УАПЗ) була заснована в серпні 2017 року організаторами та активними учасниками першого в історії України міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty IKF 2017.
УАПЗ перша і єдина організація, яка представляє всю Україну на міжнародному рівні у галузі повітряних зміїв. Нині до УАПЗ входять як місцеві клуби (команди), так і окремі кайт-флаєри з 14 регіонів України (Херсонський, Дніпропетровський, м. Київ, Львівський, Миколаївський, АР Крим, Кіровоградський, Одеський, Київський, Хмельницький, Запорізький, Вінницький, Івано-Франківський, Закарпатський), закордонні українці та іноземні майстри. Є юридичною особою, має статус молодіжної громадської організації.
Мета УАПЗ – промоція кайт-флаїнґу в Україні через спортивні змагання, конкурси, майстер-класи, розробку власних моделей повітряних зміїв, регіональні івенти та міжнародні фестивалі, а також презентація України на міжнародному рівні.
Павло Шмулевич – засновник і президент Української асоціації повітряних зміїв, капітан збірної України з кайт-флаїнґу, чемпіон світу з кайт-флаїнґу – 2018 (у категорії вітронадувних шоу-кайтів), володар Кубку світу з повітряних зміїв – 2018 (у номінації плоских кайтів), засновник й організатор першого в Україні Tryhutty International Kite Festival 2017, фахівець з економіки туризму.

2020 08 05 fly zmiyi 1

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама