Спорт

Спорт без бар’єрів: у Кропивницькому відбулося відкрите тренування для дітей з інвалідністю

. 1259

Відкрите тренування стало своєрідним підсумком першого року програми «Так, я можу!» в Кропивницькому.

DSC 5690

Учасники програми «Так, я можу!» від міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation взяли участь у відкритому тренуванні, що відбулося 25 грудня на базі кропивницької ДЮСШ № 2. Це комплексна програма, спрямована на надання рівного доступу до занять спортом для дітей з інвалідністю, а також на їхню соціалізацію в суспільстві.

Програма «Так, я можу!» допомагає не тільки окремим благоотримувачам, а й привертає увагу всього суспільства до питань, пов’язаних із забезпеченням безбар’єрного доступу до спорту. Програмна менеджерка Parimatch Foundation Катерина Сакевич зазначає: «Цей проєкт важливий не тільки для дітей з інвалідністю, які тепер можуть відвідувати тренування і завдяки цьому поліпшувати свій фізичний та емоційний стан, а також більше спілкуватися зі своїми однолітками та реалізовуватися. Програма “Так, я можу!” необхідна для всієї країни, адже ці діти є невіддільною частиною нашого спільного майбутнього. Підтримка їхнього розвитку та сприяння їх соціалізації — це запорука того, що наше суспільство стане більш відкритим і толерантним».

DSC 5486

DSC 5635

У Кропивницькому проєкт розпочався навесні 2021 року. Діти з інвалідністю отримали можливість займатися футболом разом із тренером Євгеном Зінов’євим — чемпіоном Паралімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро та майстром спорту міжнародного класу. Євген згадує: «Тренування починалися з групи, в якій було 8-9 осіб, а тепер нас уже 26. Серед дітей є такі, хто мають значні порушення, і буває, що вони самі починають виконувати вправи навіть без сторонньої допомоги. Деякі батьки, спостерігаючи за цим, починають плакати, тому що вже ні в що не вірять, а тут такі результати».

Під час тренування діти паралельно з фізичною активністю розвивають й інтелектуальні здібності. Євген Зінов’єв розповідає: «Футбол — це не тільки біг по залі або футбольному майданчику. Ми дуже багато працюємо з різним обладнанням, що поліпшує координацію, виконуємо вправи на моторику, логіку та розвиток інтелекту. Наприклад, є завдання вибігти на певний колір. Перед цією вправою ми ще вчимо кольори. Я запитую в дітей, що це за колір, де він розташований, в який бік потрібно бігти. Для них це також важливо знати».

DSC 5509

Наприкінці відкритого тренування діти отримали новорічні подарунки. Захід відвідали директор ДЮСШ № 2 Віталій Пархоменко, футболіст Олексій Чичиков, голова Кіровоградської обласної асоціації футболу Віктор Безсмертний, голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута, начальник управління молоді та спорту Кропивницької міськради В’ячеслав Гурський. Підбиваючи підсумки першого року програми «Так, я можу!», Віталій Пархоменко говорить: «Результатом програми є те, що дітей згуртували систематичні тренування. У них та їхніх батьків з’явилися нові знайомі, з якими є про що поспілкуватися, чим поділитися. Одна справа, коли дитина росте сама по собі, й інша — коли займається спортом і коли її досягнення заохочують».

DSC 5782

Довідка про програму міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation:
«Так, я можу!» — програма, спрямована на підтримку дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами шляхом залучення їх до спорту. Протягом 2019-2021 років Фонд запровадив річні щомісячні стипендії для юних спортсменів з інвалідністю з різних регіонів України. Також восьмеро вихованців програми стали членами національних збірних команд.

Дізнатися більше про діяльність Фонду можна за посиланням: https://parimatch.foundation/

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама