Спорт

На зимові Олімпійські ігри в Пекін-2022 летить спортивний журналіст із Кропивницького (ФОТО)

 Автор: Євген Савранський. 2600

Спортивний журналіст Юрій Ілючек висвітлюватиме зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні безпосередньо з місця подій і оперативно передаватиме інформацію зі змагань.

IMG 0615

Заслужений журналіст України Юрій Ілючек отримав акредитацію та полетить у Пекін, де висвітлюватиме Олімпійські ігри. За його словами серед регіональних журналістів він на Олімпіаді в Україні буде один, однак представлятимуть українські ЗМІ 9 офіційних столичних бродкастерів - журналістів, які пишуть. Також буде 11 мовників зі всеукраїнських  телеканалів.

На початку прес-конференції Юрій Ілючек попрохав усіх пристуніх вшанувати пам'ять хвилиною мовчання старшого тренера області з легкої атлтетики Володимира Абраменка, який помер три дні тому.

Про це він повідомив на сьогоднішній прес-конференції, присвяченій цій події. 

Прямого авіасполучення до Пекіна немає, тому Юрій Ілючек літатиме за маршрутом Київ-Стамбул-Пекін-Стамбул-Київ .

Надзвичайну ситуацію на Олімпіаді ускладнюють проблеми з поширеністю у світі коронавірусної інфекції, яка триває вже другий рік поспіль. Тому участь глядачів заборонена, а для журналістів – дуже обмежена. В усьому світі серед представників засобів масової інформації вимагають жити в окремих приміщеннях, нікуди вільно не виходити, за виїзд та приїзд в олімпійське селище курсуватиме спеціальний транспорт. Необхідно здавати два ПЛР-тести – за 96 і 72 години, встановити додаток і повідомляти про стан здоров’я. Все буде жорстко контролюватися.

IMG 0628

- Для спортсмена вершина і головна мета – взяти участь в Олімпійських іграх, а для спортивного журналіста – поїхати на Олімпіаду та висвітлювати її з місця події, - каже Юрій Ілючек. - За вісім місяців мені надійшов лист із проханням підтвердити мою участь, яка вартує близько 6-7 тисяч доларів. Висвітлювати Олімпійські ігри журналісту почесно, але на спорт потрібні гроші.
Найважче було знайти спонсорів для такої дороговартісної поїздки. Шукати кошти – проблема, яка лягає на плечі редакції, або власне журналіста. Допомогли постійні друзі та партнери, які кілька років фінансують Юрія Ілючека в його закордонні відрядження.

Засновниця місцевого брендового одягу Charwish Тетяна Лугинець подарувала журналісту светер з логотипом театру - візитівки Кропивницького, щоб у Китаї на головних іграх чотириріччя популяризував своє місто на увесь світ.

Висвітлювати діяльність з безпосередньо з Олімпіади спортивний журналіст збирається у щотижневій газеті «Україна – Центр», щодня публікуватиме на сайті «Спортрепортер», відеоблоги в youtube, а також у власному акаунті в соціальній мережі Facebook. Якщо буде домовлено, журналіст інформуватиме з Пекіна на спортивному ресурсі «Спортобоз».
- Головне – здати тести, інакше суворі обмеження не дадуть, мені полетіти у Пекін. Я вже тричі вакцинований. Гордий і щасливий висвітлювати, участь на Олімпійських іграх, це своєрідний наркотик!
Наостанок присутнім Ілючек побажав вірити в перемогу українських спортсменів і вона обов’язково буде. Відлітає на Олімпійські ігри журналіст 3-го, а повертається 22-го лютого.

Нагадаємо Юрій Ілючек в якості спортивного журналіста брав участь у трьох Олімпіадах: літніх Олімпійських іграх (Ріо-де-Жанейро 2016 р., Бразилія), літніх Юнацьких олімпійських іграх (Буенос-Айрес 2018 р., Аргентина), зимових Олімпійських іграх у Пхьон-Чхані (2018 р., Південна Корея).

IMG 0623

Поширюйте

Коментуйте