Статті

Скільки коштує торгувати на кіровоградських ринках і хто на цьому заробляє(ДОПОВНЕНО)

. 9451

Інформація про те, що на ринках Кіровограда торгують перекупники і що потрапити туди без хабарів чи по блату складно, з'являється не вперше. Неодноразово представники управління торгівлі та самих ринків її спростовували, запевняючи, що прилавки ринків відкрити для всіх охочих і щоб торгувати на них достатньо сплатити плату за місце.

До редакції «Гречки» надійшло відразу кілька копій заяв про кримінальні правопорушення, що, нібито, скоїли представники дирекції одного з місцевих ринків. Якщо інформація, викладена у них відповідає дійсності і це буде встановлено слідством та доведено в суді, у місті може розгорітися корупційний скандал. Наводимо дві з отриманих нами заяв. Підприємці стверджують, що ці випадки є типовими та непоодинокими.

Сергій Титаренко, житель Кіровограда, працював на території Колгоспного ринку з 2008 року. Чоловік придбав павільйон – кафе та уклав договір оренди земельної ділянки під закладам харчування. Проте відразу відчув тиск з боку керівництва ринку.

«З часу купівлі кафе я відчував постійний тиск з боку завідуючого Колгоспним ринком Айдина Ахмедова. Саме він мав право продовжувати мені оренду землі під кафе чи ні. Фактично, я був у постійній залежності», - розповів «Гречці» Сергій Титаренко. – Окрім того, він постійно хотів забрати мій бізнес, про що неодноразово говорив мені особисто».

У 2013 році Кіровоградобленерго протягом червня – серпня через втрату договорів на постачання електроенергії припинив її подачу до кавярні Сергія Титаренка. Тоді документи вдалося відновити. Але кілька місяців заклад харчування не працював, через що накопичились борги перед Критим ринком за оренду землі та інші виплати. Загалом підприємець заборгував 17 325 гривень.

«У той же час, Ахмедов розпорядився обнести кав’ярню парканом з металопрофілю. Таким чином мене не допускали до приміщення. І коли заборгованість за оренду землі досягла 90 тисяч гривень, він подав на мене до суду», - говорить чоловік.

У господарському суді сторони уклали мирову угоду. Згідно неї власник кав’ярні мав виплачувати протягом 30 місяців по 3 323.33 гривні боргу, а також поточну щомісячну плату в перший місяць 5 775 грн., яка в подальшому буде зменшена до 4 125 грн. Але плату так і не зменшили, а невдовзі довкола кав'ярні знову виріс паркан. За кілька днів павільйон розтрощили невідомі. За словами Титаренка, столи, стільці, меблі, супутникову антену, кондиціонери, кухонне, холодильне та інше торгівельне обладнання вивезли у невідомому напрямку.

Чоловік стверджує, що зазнав матеріальних збитків на загальну суму 1 125 000 грн. За його словами, саме Ахмедов та Кондратюк, директор управління ринками «Кооперативний ринок» Кіровоградської облспоживспілки, контролюють всі грошові потоки та майнові переділи на ринку. Зрештою Сергій Титаренко звернувся до правоохоронних органів.

Олександр Лутаєв, інший підприємець, який раніше мав кілька торгівельних місць на Колгоспному ринку, розповів свою історію. За словами підприємця, корупційні схеми на ринку діють вже давно і починаються з першого дня торгівлі на ньому.

«Аби отримати місце для торгівлі, окрім орендної плати у розмірі 273,00 гривень за торгове місце та 419 гривень оренди за місце під холодильник, необхідно заплатити керівництву ринку від 1.5 до 2 тисяч американських доларів, - розповідає Лутаєва.

Чоловік запевняє, що це звичні правила на кіровоградському Колгоспному ринку. До 2013 року Лутаєв орендував в «рибних рядах» 12 торгівельних місць та 2 місця під промислові холодильники.

«У 2013 році я відмовився від 6 торгових місць та продав їх по 1 500 доларів США іншому підприємцю. Ймовірно через те, що керівництву ринку з цього нічого «не перепало», при продовженні оренди мені підписали лише 4 торгівельних місця з 6, що у мене лишалися на той час. Решту два обіцяли повернути у разі моєї «правильної поведінки». Зокрема, я мав щотижня постачати безкоштовно для кафе та ресторану Ахмедова рибу. До речі, це також звична практика на ринку», - говорить чоловік.

У 2015 році Олександр Лутаєв захворів і не торгував та не сплачував орендної плати за свої торгові місця протягом лютого – липня 2015 року. Коли ж одужав та спробував оплатити заборговане, йому відмовили, порекомендувавши звернутися до керівництва ринку.

«Ахмедов заявив, що до роботи мене не допустить, а чотири торгових місця мені не поверне. Після чого вивіз моє торгівельне обладнання, а на другий день після того на моїх місцях торгували його земляки», - розповідає Лутаєв.

За словами підприємця, йому запропонували добровільно відмовитися від своїх торгових місць, за що пообіцяли «пробачити» борг за оренду в 20 000 гривень. Проте той відмовився.

«Мені відомо, що за мої місця земляки завідуютого ринку Ахмедова А.А. заплатили йому особисто 8 000 доларів США (4 місця х 2 000)», - стверджує Олександр Лутаєв.

Зрештою чоловік втратив свій бізнес. Підприємець стверджує, що дії  проти нього стали можливими завдяки сприянню директора управління ринками «Кооперативний ринок» до складу якого входить Центральний і Колгоспний ринки міста Кіровограда Світлани Кондратюк. Стосовно її ймовірної причетності до цих оборудок до правоохоронних органів також подано заяву про кримінальне правопорушення.

Світлана Кондратюк, директор фінансовий підприємства «Кооперативний ринок» розповідає, що обидва випадки описані в матеріалі їй відомі та вважає, що якби підприємці виконували умови договору і вчасно вносили орендну плату за торгові місця, то й досі б працювали на ринку.

«Коли підприємець приходить до нас на ринок торгувати, існує порядок укладання договору на торгівлю і оренду торгового місця, яке ми здаємо під розміщення тимчасової споруди.

По Титаренку «епопея» тривала протягом двох років. Особливих правил до нього не застосовувалось. Прийшов, написав заяву про бажання торгувати, то ж орендував місце і торгував. Жодних проблем не було до того часу поки він не перестав платити за договором.

Згідно кодексу та договору, якщо людина не сплачує орендну плату за торгове місце понад три місяці, підприємство звертається до суду. Ми неодноразово зустрічалися з підприємцем, зверталися до суду. Зрештою ми пішли на мирову угоду. Перший місяць він виплатив обумовлену суму і далі знову зник на тривалий час. Після тривалої переписки ми звернулись до судовиконавців.

Все майно описувалося в присутності Титаренка. Він все начиння кафе вивіз сам – барні стійки, торгівельне обладнання. Те, що вивозили ми – це фактично сам павільйон, який і досі зберігається у нас на складі, а торгівельне місце стоїть порожнім.

Ще до цього ми пропонували Титаренку продати своє кафе, оплатити борг, але він лише затягував час і не продавав», - пояснює КОндратюк.

Айдин Ахмедов, завідуючий Колгоспним ринком, заступник директора підприємства «Кооперативний ринок» розповів «Гречці» про правила, що не перший рік існують на ринку. Стосовно продажу торгових павільйонів та участі у цьому процесі адміністрації ринку.

«У нас існує правило, коли ви, працюючи на ринку, можете своє торгове місце можете продавати комусь іншому, оскільки земля наша, а торгівельні споруди належать підприємця.

Але це все має бути узгоджено з дирекцією ринку. Я ставлю свій підпис і вони переоформляють документи.

Є випадки, коли людина вирішує припинити торгівлю з тих чи інших причин. І вони між собою перепродають павільйони, ракушки і інші торгівельні споруди. Титаренко при мені прийшов на ринок і купив у іншого підприємця цю споруду», - говорить завідувач Колгоспним ринком.

Стосовно Лутаєва, за словами Ахмедова, підприємець заліз у борги по оренді і намагався продати свої торгові місця без переоформлення документів.

«До мене підійшли люди, які розповіли, що Лутаєв пропонує придбати його місця. Я кажу стоп, він що в адміністрації працює, що укладає договори? Порадив їм не йти на це, адже коли він нам заборгував, таким чином, ймовірно, хотів втекти з ринку. Фактично, гроші у людей би взяв, а місця лишилися би за ним, оскільки документи ніхто не переоформляв», - пояснює Ахмедов.

Завідувач ринком відкидає звинувачення стосовно того, що примушує підприємців даром віддавати продукти для ресторану.

«Я директор «Козачої застави», всі свіжі продукти: м’ясо, рибу, зелень та інші купуємо на ринку. Весь ринок бачить, коли у нас закупівля. Ми купуємо все необхідне у різних торговців. Щоранку представники різних ресторанів, кав’ярень та інших закладів харчування купують на ринку продукти і ми в тому ж числі, - говорить Айдин Ахмедов. - Але врахуйте, що на ринку працюють понад 2000 підприємців, зрозуміло, що є незадоволені люди. Серед них і Лутаєв з Титаренко».

Наразі за всіма фактами викладеними у заявах розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 356 Кримінального Кодексу України. (ст. 356 ККУ: Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оскаржується окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника. Карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців).

Про результати досудового розслідування «Гречка» повідомить згодом. В розпорядженні редакції є ще декілька звернень громадян щодо, нібито, протиправних дій дирекції Колгоспного ринку. 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама