Скільки коштує торгувати на кіровоградських ринках і хто на цьому заробляє(ДОПОВНЕНО)

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 5751

Інформація про те, що на ринках Кіровограда торгують перекупники і що потрапити туди без хабарів чи по блату складно, з'являється не вперше. Неодноразово представники управління торгівлі та самих ринків її спростовували, запевняючи, що прилавки ринків відкрити для всіх охочих і щоб торгувати на них достатньо сплатити плату за місце.

До редакції «Гречки» надійшло відразу кілька копій заяв про кримінальні правопорушення, що, нібито, скоїли представники дирекції одного з місцевих ринків. Якщо інформація, викладена у них відповідає дійсності і це буде встановлено слідством та доведено в суді, у місті може розгорітися корупційний скандал. Наводимо дві з отриманих нами заяв. Підприємці стверджують, що ці випадки є типовими та непоодинокими.

Сергій Титаренко, житель Кіровограда, працював на території Колгоспного ринку з 2008 року. Чоловік придбав павільйон – кафе та уклав договір оренди земельної ділянки під закладам харчування. Проте відразу відчув тиск з боку керівництва ринку.

«З часу купівлі кафе я відчував постійний тиск з боку завідуючого Колгоспним ринком Айдина Ахмедова. Саме він мав право продовжувати мені оренду землі під кафе чи ні. Фактично, я був у постійній залежності», - розповів «Гречці» Сергій Титаренко. – Окрім того, він постійно хотів забрати мій бізнес, про що неодноразово говорив мені особисто».

У 2013 році Кіровоградобленерго протягом червня – серпня через втрату договорів на постачання електроенергії припинив її подачу до кавярні Сергія Титаренка. Тоді документи вдалося відновити. Але кілька місяців заклад харчування не працював, через що накопичились борги перед Критим ринком за оренду землі та інші виплати. Загалом підприємець заборгував 17 325 гривень.

«У той же час, Ахмедов розпорядився обнести кав’ярню парканом з металопрофілю. Таким чином мене не допускали до приміщення. І коли заборгованість за оренду землі досягла 90 тисяч гривень, він подав на мене до суду», - говорить чоловік.

У господарському суді сторони уклали мирову угоду. Згідно неї власник кав’ярні мав виплачувати протягом 30 місяців по 3 323.33 гривні боргу, а також поточну щомісячну плату в перший місяць 5 775 грн., яка в подальшому буде зменшена до 4 125 грн. Але плату так і не зменшили, а невдовзі довкола кав'ярні знову виріс паркан. За кілька днів павільйон розтрощили невідомі. За словами Титаренка, столи, стільці, меблі, супутникову антену, кондиціонери, кухонне, холодильне та інше торгівельне обладнання вивезли у невідомому напрямку.

Чоловік стверджує, що зазнав матеріальних збитків на загальну суму 1 125 000 грн. За його словами, саме Ахмедов та Кондратюк, директор управління ринками «Кооперативний ринок» Кіровоградської облспоживспілки, контролюють всі грошові потоки та майнові переділи на ринку. Зрештою Сергій Титаренко звернувся до правоохоронних органів.

Олександр Лутаєв, інший підприємець, який раніше мав кілька торгівельних місць на Колгоспному ринку, розповів свою історію. За словами підприємця, корупційні схеми на ринку діють вже давно і починаються з першого дня торгівлі на ньому.

«Аби отримати місце для торгівлі, окрім орендної плати у розмірі 273,00 гривень за торгове місце та 419 гривень оренди за місце під холодильник, необхідно заплатити керівництву ринку від 1.5 до 2 тисяч американських доларів, - розповідає Лутаєва.

Чоловік запевняє, що це звичні правила на кіровоградському Колгоспному ринку. До 2013 року Лутаєв орендував в «рибних рядах» 12 торгівельних місць та 2 місця під промислові холодильники.

«У 2013 році я відмовився від 6 торгових місць та продав їх по 1 500 доларів США іншому підприємцю. Ймовірно через те, що керівництву ринку з цього нічого «не перепало», при продовженні оренди мені підписали лише 4 торгівельних місця з 6, що у мене лишалися на той час. Решту два обіцяли повернути у разі моєї «правильної поведінки». Зокрема, я мав щотижня постачати безкоштовно для кафе та ресторану Ахмедова рибу. До речі, це також звична практика на ринку», - говорить чоловік.

У 2015 році Олександр Лутаєв захворів і не торгував та не сплачував орендної плати за свої торгові місця протягом лютого – липня 2015 року. Коли ж одужав та спробував оплатити заборговане, йому відмовили, порекомендувавши звернутися до керівництва ринку.

«Ахмедов заявив, що до роботи мене не допустить, а чотири торгових місця мені не поверне. Після чого вивіз моє торгівельне обладнання, а на другий день після того на моїх місцях торгували його земляки», - розповідає Лутаєв.

За словами підприємця, йому запропонували добровільно відмовитися від своїх торгових місць, за що пообіцяли «пробачити» борг за оренду в 20 000 гривень. Проте той відмовився.

«Мені відомо, що за мої місця земляки завідуютого ринку Ахмедова А.А. заплатили йому особисто 8 000 доларів США (4 місця х 2 000)», - стверджує Олександр Лутаєв.

Зрештою чоловік втратив свій бізнес. Підприємець стверджує, що дії  проти нього стали можливими завдяки сприянню директора управління ринками «Кооперативний ринок» до складу якого входить Центральний і Колгоспний ринки міста Кіровограда Світлани Кондратюк. Стосовно її ймовірної причетності до цих оборудок до правоохоронних органів також подано заяву про кримінальне правопорушення.

Світлана Кондратюк, директор фінансовий підприємства «Кооперативний ринок» розповідає, що обидва випадки описані в матеріалі їй відомі та вважає, що якби підприємці виконували умови договору і вчасно вносили орендну плату за торгові місця, то й досі б працювали на ринку.

«Коли підприємець приходить до нас на ринок торгувати, існує порядок укладання договору на торгівлю і оренду торгового місця, яке ми здаємо під розміщення тимчасової споруди.

По Титаренку «епопея» тривала протягом двох років. Особливих правил до нього не застосовувалось. Прийшов, написав заяву про бажання торгувати, то ж орендував місце і торгував. Жодних проблем не було до того часу поки він не перестав платити за договором.

Згідно кодексу та договору, якщо людина не сплачує орендну плату за торгове місце понад три місяці, підприємство звертається до суду. Ми неодноразово зустрічалися з підприємцем, зверталися до суду. Зрештою ми пішли на мирову угоду. Перший місяць він виплатив обумовлену суму і далі знову зник на тривалий час. Після тривалої переписки ми звернулись до судовиконавців.

Все майно описувалося в присутності Титаренка. Він все начиння кафе вивіз сам – барні стійки, торгівельне обладнання. Те, що вивозили ми – це фактично сам павільйон, який і досі зберігається у нас на складі, а торгівельне місце стоїть порожнім.

Ще до цього ми пропонували Титаренку продати своє кафе, оплатити борг, але він лише затягував час і не продавав», - пояснює КОндратюк.

Айдин Ахмедов, завідуючий Колгоспним ринком, заступник директора підприємства «Кооперативний ринок» розповів «Гречці» про правила, що не перший рік існують на ринку. Стосовно продажу торгових павільйонів та участі у цьому процесі адміністрації ринку.

«У нас існує правило, коли ви, працюючи на ринку, можете своє торгове місце можете продавати комусь іншому, оскільки земля наша, а торгівельні споруди належать підприємця.

Але це все має бути узгоджено з дирекцією ринку. Я ставлю свій підпис і вони переоформляють документи.

Є випадки, коли людина вирішує припинити торгівлю з тих чи інших причин. І вони між собою перепродають павільйони, ракушки і інші торгівельні споруди. Титаренко при мені прийшов на ринок і купив у іншого підприємця цю споруду», - говорить завідувач Колгоспним ринком.

Стосовно Лутаєва, за словами Ахмедова, підприємець заліз у борги по оренді і намагався продати свої торгові місця без переоформлення документів.

«До мене підійшли люди, які розповіли, що Лутаєв пропонує придбати його місця. Я кажу стоп, він що в адміністрації працює, що укладає договори? Порадив їм не йти на це, адже коли він нам заборгував, таким чином, ймовірно, хотів втекти з ринку. Фактично, гроші у людей би взяв, а місця лишилися би за ним, оскільки документи ніхто не переоформляв», - пояснює Ахмедов.

Завідувач ринком відкидає звинувачення стосовно того, що примушує підприємців даром віддавати продукти для ресторану.

«Я директор «Козачої застави», всі свіжі продукти: м’ясо, рибу, зелень та інші купуємо на ринку. Весь ринок бачить, коли у нас закупівля. Ми купуємо все необхідне у різних торговців. Щоранку представники різних ресторанів, кав’ярень та інших закладів харчування купують на ринку продукти і ми в тому ж числі, - говорить Айдин Ахмедов. - Але врахуйте, що на ринку працюють понад 2000 підприємців, зрозуміло, що є незадоволені люди. Серед них і Лутаєв з Титаренко».

Наразі за всіма фактами викладеними у заявах розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 356 Кримінального Кодексу України. (ст. 356 ККУ: Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оскаржується окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника. Карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців).

Про результати досудового розслідування «Гречка» повідомить згодом. В розпорядженні редакції є ще декілька звернень громадян щодо, нібито, протиправних дій дирекції Колгоспного ринку. 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-1 # Анархист 23.03.2016, 19:26
"таким чином, ймовірно, хотів втекти з ринку. Фактично, гроші у людей би взяв, а місця лишилися би за ним" - как можно "втекти з ринку" оставив за собой места?) - дядя дичь несет
Цитата
 
 
+16 # Олег Иванович 23.03.2016, 16:46
Я понимаю,что у нас всех наболело! И мы понимаем,что директор крытого рынка получает деньги, начиная от въезда в рынок и заканчивая туалетами этого рынка,при этом всем,его земляки полностью освоили наш рынок....скажит е мне пожалуйста? где мы живем ? В АЗЕРБАЙДЖАНЕ ИЛИ В УКРАИНЕ? МЫ ОБЯЗАНЫ НА НИХ РАБОТАТЬ?
Цитата
 
 
+21 # ЛюдмилаM 18.03.2016, 18:17
В 2012 році я відмовилася підписувати договір аренди з адміністрацією колгоспного ринку, через те що на моєму ряду погіршилися умови праці, розмір контейнера по факту 1,95 а в проекті доровору 2,6.В 2013 році мій контейнер був викрадений переварений і перепроданий іншій людині.По факту кражі відкриті кримінальні справи. Міліція і прокуратура взговорі з адміністрацією. Не витримані, ні пожежні ні санітарні норми. На цьому ряду вже сталася пожежа в 2015 році. Договора які видає адміністрація не має жодної юридичної сили.
Цитата
 
 
+17 # stop 18.03.2016, 08:35
Все то что пишут, имеет месту быть, и это давно и вошло уже в привычку, на которую ни кто не обращает внимание, так должно быть!
Цитата
 
 
+22 # Кіблик. Т 17.03.2016, 10:22
А директор ринку який білий і пухнастий! Купує він, мабуть так як і підприємці САМІ заборгували за аренду, ( зовсім без створення умов) " не виноватая я, он сам пришел"
Цитата
 
 
+24 # Николай Валентинович 17.03.2016, 10:10
Работаю на рынке 15 лет, такого беспредела как последнее время происходит еще не видел. Начиная от приставных столиков на улице и выкидывая нас с рабочих мест при этом продавая их до зала, в котором получают со всего.Что прокуратуре и милиции нужно разбираться в этом месяцами. Так как эти органы работают в одну сторону, то все уже готовы выйти сами на улицу чтобы защитить свои права.
Цитата
 
 
+25 # Виктор Иванович 17.03.2016, 10:02
А почему директор рынка не рассказывает, что мы даже нужду свою справить на рынках тоже платим ему...потому что все туалеты на рынкам принадлежат только ему!!!
Цитата
 
 
+28 # milana.semenova 17.03.2016, 09:24
Я лично заносила в администрацию , за переоформление мест,7000 грн ,как бы на благоустройство рынка, но не каких чеков подтверждающих мне не дали.
Цитата
 
 
+27 # viktor.banulov 17.03.2016, 09:21
Я работаю давно на рынке , но за последнее года не разу не слышал что за переоформление мест -администрация не берет денег, эта схема существует в денежном эквиваленте , при том не маленьком , а если не занесешь -места не переоформляют ( и если узнают что мы не работаем, делают все для того что-бы забрать места за долги) , а если места хлебные где можно хорошо их продать то рынок,это все переоформляет через своих ПОДСТАВНЫХ людей.Вот вам собственно схема.
Цитата
 
 
+25 # Кіблик. Т 17.03.2016, 08:58
Цікаве доповнення від зацікавлених осіб Кооперативного ринку. Ви взагалі статтю читали, зі змістом позивних заяв знайомі, ознайомитися не бажаєте!
Там чітко написано після яких подій почали накопичуватися борги по аренді! ( паркан навколо кафе, зіпсоване обладнання, недопущення до місця праці) СПОЧАТКУ ВИ СТВОРИЛИ УМОВИ, а потім кажете що вам за аренду не сплачують, і до суду, звісно усе по правилам!Не заплатив процент з продажу торгових місць директору, на тобі умови, не хочеш працювати по нашим правилам, на тобі умови! Ось Вам і відповідь!
І про яке самовільне вивезення начиння з кафе Титаренком ви кажете, а то ми не пам'ятаємо цих подій, яке висвітлювали місцеві ЗМІ про те як бандити розгромили кафе, і про вивезення обладнання ними же у не відомому напрямку, яке не знайдене по цей час! Краще б ви ні чого не ДОПОВНЮВАЛИ!
Цитата
 
 
+28 # Иванна 16.03.2016, 18:42
Добрый день ! Присоединюсь к тому что было написано,всё,чт о люди пишут это истинная правда.Ежедневн о на Крытом Рынке с ПРОСТЫХ людей СОБИРАЮТСЯ "поборы" мясо,рыба,овощи ,фрукты и за всем этим стоит Администрация рынка и ОБЛПОТРЕБСОЮС ..."вся эта продукция " не законно собрана вывозиться в подконтрольные ими рестораны !
Цитата
 
 
+32 # Джон 16.03.2016, 09:19
Какая милиция, какая прокуратура???
Они все сидят на зарплате в облпотребсоюзе. Покажите хоть одно дело за последние 5 лет, которое довели до конца. Мы для них нелюдь - деньги превыше всего.
Цитата
 
 
+30 # Fool 15.03.2016, 20:51
То что происходит на ринке это уже давняя история, и заявления эти, жалобы, то что произошло с кафе, все это было давно! И предприниматели с рынка видя все то что происходило для себя поняли что бороться с ними бесполезно, и эта дань и беспредел которой творится на ринках для них уже как в порядке вещей, они для себя все поняли что так просто должно быть, то есть отдал и забыл, а Черный этим пользуется!Здес ь проблема в правоохранитель ных органах, если б они правильно реагировали на все те события которые происходят на рынке на заявления жалобы, то ни чего бы этого не было!
У меня предложение, скоро в Кировограде начнет работать наша новая доблестная обучения ПОЛИЦИЯ, вот к ним с новыми заявами, и пусть показывают чему их там в Одессе 2 месяца учили!Как раз проверим на что они способны! И обязательно максимально информировать общественность о происходящих событиях на рынке!
Цитата
 
 
+28 # люба 15.03.2016, 19:55
прокуратура,міл іція кришує ринок.
Цитата
 
 
+27 # люба 15.03.2016, 19:52
в 2102рбуло відкрито кримінальне провадження за ст185ч3 та ч3ст206ККУкраїн и проти адміністрації "критого ринку;але справу ніхто не розслідує.Проку ратура ,міліція-кришує ринок.
Цитата
 
 
+31 # Андрей345 15.03.2016, 15:54
Цитую alina chudinovich:
Наконец-то обратили внимание , на Азерсской бесспредел на Колхозном Рынке, может быть станет легче нашим людям работать, надеемся что закончится, и оставит в покое , ПРОСТЫХ людей , которым надо кормить свою семью, а не быть рабами у СЕБЯ ДОМА , на ЧУРОК! Люди не молчите, обратите внимание ,не бойтесь, справедливость восторжествует
Всем спасибо ..

Азерсской бесспредел,чурк и - У Вас милая леди если бы была хоть одна сотая часть извилин что у тех как Вы выразились чурок которые руководят рынком-Вы такую ахинею не писали.Вам что чурки,что хахлы все неугодны, конечно все хотят бесплатно стоять на рынке и не платить за места но в силу государственног о строя это невозможно и национальность тут не при чём!
Цитата
 
 
+34 # note 15.03.2016, 14:30
А для выходцев из облпотребсоюза это в порядке вещей поступать так с неугодными им людьми, это их практика! И про дань с рибой все верно, и не только риба и не раз в неделю, а каждый день только разные люди! Это правило помимо плати за аренду, не занесешь торговать не будешь а будешь не угодным, как пострадавшие в статье!
А все то что им заносится продукти общественного питания , мясо, рыбы, молоко и тому подобное,.....э тим снабжают свои рестораны, кафе, гостиничные комплексы,! Сначала понастраивали, понятно за чей счет,а теперь за этот же счет снабжают все это!так и живут с доходом в 300%
Цитата
 
 
+36 # Сектор 15.03.2016, 07:12
Нужно что б полиция вместе с корреспондентом приехали в 5 утра любого дня на рынок, вы бы увидели кто задает тон правил торговли на рынке! Как не допускаются люди с районов к торговле земляками директора ринка! За бесценок все скупают, и сами потом продают! Только корреспондент обязателен, а то знаем им нашу полицию, и их совместные правила!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв