Статті

Кіровоградський прокурор підписався під "листом щастя"(ВІДЕО)

. 8423

22 обласних прокурора, в.о. прокурорів АРК та міста Києва та два військових прокурора надіслали Генпрокурору Віктору Шокіну «лист щастя». Всього під листом з вимогою звільнити заступника Генпрокурора Давида Сакварелідзе підписались 26 прокурорів. Серед них і керівник прокуратури Кіровоградської області Анатолій Коваленко.

www.gre4ka.info

Анатолій Коваленко 

Конфронтація між керівником ГПУ та його замом набрала нових обертів 24 березня після заяви Сакварелідзе про те, що генпрокурор Віктор Шокін пов'язаний з "діамантовими" прокурорами.

"У нашому провадженні близько 40 корупційних справ, але все замкнулось на справі "діамантових" прокурорів. Чому? Бо генпрокурор Віктор Шокін у цій справі виступає як найпалкіший адвокат і захисник Корнійця і Шапакіна. Наближених до нього людей", - заявив Сакварелідзе.

Того ж дня з’явився пост Сакварелідзе на сторінці у Фейсбук, де посадовець закликав небайдужих громадян пікетувати Генпрокуратуру через звільнення за «принципиальную позицию в борьбе с коррупционерами».

«Увольнения продолжаются! Сегодня всем остальным нашим ребятам, которые непосредственно участвовали в деле "бриллиантовых" прокуроров, продолжают по очереди вручать уведомления об увольнении.

В связи с этим завтра возле ГПУ (ул. Резницкая, 13/15) в 11:00 будет проходить акция в поддержку нашей команды, которую пытаются цинично «выдавить» из ГПУ как месть за принципиальную позицию в борьбе с коррупционерами!», - повідомив Сакварелідзе.

www.gre4ka.info

Після проведеної акції Сакварелідзе висловив сподівання, що у «реваншистів» тепер не лишилося жодних шансів.

Тим часом колеги заступника Генпрокурора розцінили такі дії, як «спробу дискредитації органів прокуратури» та висловили своє «занепокоєння».

В кращих радянських традиціях 24 березня керівники регіональних прокуратур звернулися до Генпрокурора з «листом щастя», в якому висловили тому свою підтримку:

«Керівники регіональних прокуратур занепокоєні ситуацією щодо спроб дискредитувати органи прокуратури України.

Інформація про підготовку заступником Генерального прокурора України Д. Сакварелідзе акції з метою вчинення тиску на працівників Генеральної прокуратури України обурила нас та змусила звернутися до Вас.

Заклик до акції під стінами Генеральної прокуратури України, оголошений заступником Генерального прокурора України Д. Сакварелідзе, це не лише прояв правового нігілізму, тиск неправовими методами на Генерального прокурора України, а в його особі - на всі органи прокуратури, це, насамперед, зухвала демонстрація свідомого ігнорування Конституції та законів України».

Окрім вищепереліченого, прокурори відшукали в активній громадській прокурора Сакваралідзе ігнорування основних принципів прокурорської діяльності.

«Грубе ігнорування основних принципів прокурорської діяльності: верховенства права, законності, вчинення дій, спрямованих на підрив довіри громадян, слід розцінювати не лише як прояв некомпетентності та непрофесіоналізму, а, перш за все, як спрямованість на дестабілізацію роботи правоохоронного органу.

Своїми закликами, Д.Сакварелідзе порушено вимоги ст. 44 Конституції України, ст.ст. 5, 16 Закону України "Про державну службу", ст.ст. 1, 3, 4, 16 Закону України "Про прокуратуру" ст.ст. 1, 2, 5, 7 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, що, на нашу думку, несумісне з перебуванням його на посаді заступника Генерального прокурора України та в органах прокуратури».

Під цим листом підписалися прокурори таких областей: Київської, Кіровоградської , Львівської , Луганської , Полтавської , Рівненської , Сумської , Тернопільської, Харківської, Херсонської , Хмельницької, Черкаської, Чернівецької , Чернігівської, Миколаївської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Закарпатської та Івано - Франківської. Також в.о. обов’язки прокурора АРК і міста Києва, два прокурора військової прокуратури.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Прокурор Кіровоградщини, ймовірно, має власний інтерес у звільненні Сакваралідзе. Адже саме Сакварелідзе першим повідомив про хабарника у його відомстві.

www.gre4ka.info

Коваленко Анатолій Іванович, державний радник юстиції 3 класу, 1963 року народження. В органах прокуратури з липня 1989 р. На посаді прокурора Кіровоградської області перебуває з 3 лютого 2015. В січні 2016 року затримано підопічну Коваленка Світлану Клюкіну, яку обвинувачують в отриманні хабаря у розмірі 6 500 доларів.

Світлана Клюкіна - начальник відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадження прокуратури Кіровоградської області, лише відсторонили від роботи на час службового розслідування.

Сама прокурор вийшла під заставу.

Тим часом Анатолій Коваленко заперечує сам факт затримання прокурора Клюкіної. Журналістам «Гречки» він повідомив, що Клюкіну не затримували. При цьому порадив звернутися за коментарем до Сакваралідзе:

«Не знаю кого затримали, я з грузинами не «общаюсь». В нього питайте», - заявив Коваленко в коментарі сайту.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама