Статті

Друга сесія Кіровоградської міськради: скандальне звільнення секретаря та ігнорування думки громади (ФОТО)

. 4795

Третє засідання другої сесії Кіровоградської міськради першого скликання із безліччю перерв тривало 9,5 годин.

www.gre4ka.info

Як це було

 Попри попереднє анонсування, третє засідання другої сесії мало бути присвячене розгляду нового регламенту міської ради. Його довго обговорювали разом з громадськими активістами, але так і не змогли остаточно затвердити на профільній комісії, а у порядку денному сесії виявилось 161 питання.

Перші півтори години роботи депутати визначались, коли їм розглядати регламент: другим, як це зазначено в плані сесії, останнім чи перед земельними питаннями.

Голосуючи за всі варіанти по кілька разів, розглядати питання регламенту вирішили перед пакетом із 130 земельних питань. Спланувавши порядок дій, депутати відразу відправились на перерву.

«Андрєй Палич, ета ж наше канстітуционноє право,» - із смішком лунало із залу. Проте, користування годинником до конституційних обов’язків не входить. Тож у деяких кіровоградських депутатів 10-хвилинні перерви тривають майже пів години, а 30-хвилинні – понад годину.

www.gre4ka.info

Після перерви, проголосувавши кілька питань, депутати знову відправились на перерву, щоб повернувшись, проголосувати ще кілька питань і знову перервати свою роботу. Пішли порадитись коли саме варто розглядати регламент. Проте, до його розгляду так і не дійшли – вирішили звільняти секретаря міськради.

Оскільки думки присутніх на засіданні депутатів розділились, приміщення покинули представники фракції «Опозиційний блок» та депутатської групи «Рідний край», gротестуючи проти розгляду кадрових рішень та суперечками, замість голосування за нагальні для громади питання.

Паралельно, в процесі підготовки до звільнення секретаря, депутати розглянули частину земельних питань, зокрема ті, що стосувалися учасників АТО.

Публічна «страта» секретаря міськради

Несподіванкою вчорашнього дня стало термінове звільнення секретаря Кіровоградської міськради. Ні десятки земельних питань, ні проблемний регламент не змусили депутатів відкласти це «надважливе» кадрове рішення принаймні до наступної сесії.

www.gre4ka.info

Представника «Самопомочі», Володимира Смірнова(група «Європейський вибір»), вирішили виключити з депутатської групи та зняти з посади саме перед розглядом регламенту.

Конче звільнити Смірнова тут і зараз просили 24 депутати з «Батьківщини», БПП, «Свободи», «Радикальної партії» та… «Самопомочі».

Одразу після звільнення вакантну посаду міський голова Райкович запропонував представнику «ляшківців» , екс-бютівцю Сергію Бойку. 

www.gre4ka.info

Вже за кілька хвилин після звільнення, один з місцевих сайтів розмістив новину про «зраду» Смірнова, який вирішив перейти до депутатської групи «Рідний край». Згодом публікацію видалили.

Свою радість щодо звільнення Смірнова в соцмережах не приховував депутат Верховної Ради від «БПП» Костянтин Яриніч, якого вважають своєрідним «куратором міста» від партії влади.

Сам же екс-секретар у ексклюзивному інтерв’ю «Гречці», а пізніше і в соцмережах, оприлюднив своє бачення того, що сталося.

Смірнов пов’язує своє звільнення з принциповою позицію в важливих для міста питаннях загалом і під час вчорашнього засідання сесії.

Жвава дискусія щодо причин звільнення секретаря міськради розгорнулась у Фейсбуці під постом активістки Олени Сінченко. До нього долучились і депутати, які вимагали звільнити секретаря. Буквально «хором» заявляють про «зраду», але детально свою позицію не пояснюють. 

В мене страшенно неприємний осад після сьогоднішнього дня в міській раді.Ситуація з Володимир Смірнов, ніби і не стосує...

Опубліковано Olena Sinchenko 29 березень 2016 р.

«Смірнов не влаштовує "Європейський вибір" ні як депутат, ні як секретар. Але це його особисте рішення. Не зважаючи на різні політичні погляди, ми об"єднались для спільної праці, але він вирішив йти своїм шляхом,» - прокоментував ситуацію свободівець Сергій Капітонов.

Вставити свої «п’ять копійок» вирішив і Роман Колісніченко, який ще нещодавно заявляв про те, як безсовісно міський голова нехтує попередніми домовленостями

«БПП і Самопоміч дійсно підступно зрадили Батьківщину. Але, як я розумію, Смірнов далеко від них не втік і зрадив більшість в існуючому форматі. В деяких питаннях почав підігрувати «Опоблоку» з «Нашим краєм». Сьогодні, ще до того як питання про звільнення Смірнова з"явилося у порядку денному, на погоджувальній раді він відкрито заявив про намір виходу з «Європейського вибору». Не маю жодних сумнівів, що «Наш край» і «Опоблок» відмовилися голосувати за його відставку лише через те, що на той момент він вже був їхній. За це і поплатився. Взагалі складається враження, що останнім часом кіровоградська політика є суцільною сукупністю цинічних зрад і прорахунків. Зрадник на зраднику зрадником поганяє... Такими темпами будувати європейське місто будемо дуже довго...», - зазначив Колісніченко.

Деякі коментатори вважають звільнення Смірнова помстою за позицію щодо перейменування міста, адже Смірнов активно пропагував у соцмережах потенційну назву Кропивницький, замість Єлисаветграда, Єлисавета, Свято-Єлисавета. При цьому представники більшості у Кіровоградській міській раді, представники бізнесу просувають саме «Єлисаветград» та похідні від цього слова назви.

Питання регламенту таки розглянули

Перед початком сесії міськради з флешмобом  заявили про свою позицію щодо регламенту представники партнерства «Рада експертів».

Феміда мала б нагадати депутатам, що закон має переважати і що в регламенті недопустимо порушувати Закон України про доступ до публічної інформації. Зокрема активісти просили прибрати пункт про «виняткові випадки», коли проекти рішень можна не публікувати на сайті міськради за 20 днів до розгляду, як це вимагає закон.

О 18.30 депутати таки вирішили затвердити регламент за основу і з голосу вносити правки окремо в кожну з 51 статей .

Суттєві зауваження можна перерахувати на пальцях однієї руки. Загалом, досить багато уваги приділили питанням мовного оформлення і милозвучності. Зокрема, дуже важливо було замінити слово "автори" на "суб'єкти подання" чи "розробники" в статті № 22, а також змінити літери «в» на «у».

Проголосувавши ці «принципові» зміни, зрештою депутати вирішили дати вичитати регламент грамотній в плані орфографії людині. Отже, якщо регламент не стане прозорим та ефективним для громади, то помилок в ньому точно не буде.

А от більшість поправок, запропонованих громадськими активістами на робочих зустрічах так і не врахували. Після ріденьких оплесків з нагоди затвердження регламенту Кіровоградської міської ради, о 19.30 сесійне засідання закінчилося. Для вирішення земельних питань депутати мали зібратися сьогодні, 30 березня, однак вранці стало відомо, що сесію перенесли на 16.00.

www.gre4ka.info

«Гречка» і далі розповідатиме про нові кадрові рішення та «демократичні перетворення» в стінах Кіровоградської міської ради.

Анастасія Дзюбак

Поширюйте

Коментуйте


Реклама