Статті

Земля власним працівникам та «мертвим душам» - черговий скандал на Кіровоградщині(ВІДЕО)

. 8930

У селі Цвітному, що в Олександрівському районі на Кіровоградської області, черговий земельний скандал. Місцеві жителі підозрюють у корупційних діях керівництво сільської ради та керівника одного з фермерських господарств.

14 квітня на черговій сесії селищної ради депутати вирішували низку питань, зокрема – земельних.

На початку сесії один з депутатів вирішив, що може впливати на роботу ЗМІ та намагався заборонити фото - та відеозйомку сесійного засідання. Після незначної дискусії депутати таки запрацювали.

Серед іншого, депутати погодили проект землеустрою на земельну ділянку розміром в 2 гектари учаснику АТО родом з Цвітного, начальнику ГУ Національної поліції в Кіровоградській області Сергію Кондрашенку. Також затвердили технічну документацію на земельну ділянку ФГ «ЦВІТНА-АГРО» за заявою його директора, депутата сільради Лідії Дядюри.

Окрім того, депутати надали 2 гектари землі управляючому фермерським господарством «Цвітна - Агро» Олександру Євтухову, учаснику війни в Афганістані. Чоловік отримав земельну ділянку неподалік будинку іншого місцевого жителя Сергія Несмачного, який добивався цієї землі півроку, але отримав відмову.

Сергій Несмачний, представник громади «Анастасійців» розповідає, що три роки тому 40 чоловік з їхньог товариства оселилися в Цвітному. Тут народились діти, старші – пішли до школи. «Анастасійці» збільшили чисельність населеного пункту, відроджують занедбані будинки, повертають до життя цілі вулиці. Чоловік переконаний, що депутати селищної ради вибірково ставляться до місцевих жителів, зокрема виділяють землю для ведення сільського господарства лише «своїм».

«Ми з дружиною звернулись із заявами про виділення нам 2 га землі для ведення ОСГ ("Для ведення особистого сільського господарства", - авт.), але нам відмовили без жодної мотивації. Випадково ми дізнаємося, що цю ділянку депутати віддають управляючому «Цвітна-Агро» Олександру Явтухову, мотивуючи це тим, що він учасник бойових дій в Афганістані.

У нас є інформація про корупційні дії одного з місцевих агропідприємств. Там начебто пропонують учасникам бойових дій сприяння у виділенні землі з умовою подальшої передачі її цьому фермерському господарству на правах оренди», - розповідає Несмачний.

 Під час сесії чоловік розповів про свої припущення в корупційних діях депутатам. Також він повідомив, що звертатиметься до прокуратури, СБУ та Національного антикорупційного бюро України. Також пан Сергій ініціюватиме громадські слухання стосовно виділення землі в селі Цвітному.

В свою чергу депутати Цвітненської сільради запевняють, що вже виділили 45 соток землі родині Несмачного, однак той її не обробляє. Сам чоловік заперечує недбале ставлення до землі, оскільки, за його словами, лише виготовляє всю необхідну документацію тому не може обробляти надану земельну ділянку.

Проблеми з землею у Цвітному випадок непоодинокій. Багатодітна мати, вчителька місцевої школи Віра Павловська розповідає, що вже кілька років не може отримати земельну ділянку біля своєї хати, оскільки землю, ніби то, шляхом махінацій передали іншій людині. Також пані Віра говорить, що мусить платити за землю від імені померлої людини і такі випадки непоодинокі. Жінка також має намір звертатися до прокуратури району.

Ще раніше «Гречка» розповідала про оформлення паїв померлих місцевих жителів на родичів - самозванців. Цією справою досі займаються правоохоронні органи.

Наскільки прозоро працюють депутати Цвітненської сільської ради, місцеві жителі сподіваються довідатись після візитів відповідних перевіряючих органів, на які у них дуже багато сподівань. «Гречка» ж отримала запрошення від сільського голови Віктора Ліхненка, який попередньо погодився надати можливість журналістам видання ознайомитися з документацією Цвітненської сільради. Чим закінчиться «земельні війни» у Цвітному «Гречка» розповість в наступних публікаціях.

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама