Статті

Смерть світловодського активіста: звичайна крадіжка чи умисне вбивство?

. 4378

У ніч з 15 на 16 квітня у Світловодську у власній квартирі по Бульвару Дніпровському пішов з життя 68-річний громадський діяч, активіст Віталій Куцевич.

 

куцевич фото

Як повідомляє видання "Світловодськ", звістку про смерть чоловіка повідомив начальник Світловодського відділу поліції Андрій Гулий на апаратній нараді міського голови. Тіло було знайдено в квартирі, за висновком судово-медичного експерта Володимира Максюти, ознак вбивства виявлено не було. Ймовірною причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність та цукровий діабет.
  Захисник інтерес громади, як його звали жителі Світловодська, Віталій Куцевич в останні роки займався справою щодо незаконного створення підприємства СП ТОВ "Світловодськпобут". За рішенням міської ради новоствореному підприємству передавався майновий комплекс комунальної власності. Куцевич був позивачем у суді проти «Світловодськпобуту». У журналі обліку досудових справ за перше півріччя 2015 року міститься 46 справ, які відкрив активіст. При цьому жодна із справ не розслідувалася міліцією, він передавав всі справи до суду.

18 квітня активіста мали б поховати. «Приїхавши на похорон я здивувався. Формулюючи оцінку, судмедексперт заключив - «серцевий напад в результаті загострення цукрового діабету». На тілі не було видно пошкоджень, але голова була забита декількома ударами, були обширні синці, особливо з правого вуха. Ніс перебитий», -  прокоментував світловодський активіст Михайло Калюжний.
  Секретар Світловодської міської ради Юрій Сап’янов повідомив, що сусіди Куцевича з першого та третього поверху близько 3-ї години ночі викликали поліцію, оскільки з квартири активіста були чутні крики та шум. Поліція на виклик з’явилася, але в квартиру потрапити не змогла, аргументуючи це незаконним зломом, тому взявши показання сусідів, поїхала геть. «Судмедексперт у висновку визначив час смерті у проміжку від години ночі до п’ятої ранку. Тому на момент виклику сусідами поліції, є вірогідність, що Куцевич був живий, але від больового шоку, ймовірно, у нього стався серцевий напад. Злочинці в цей час вистрибнули з балкона. За дзвінками жителів будинку десь через 13 годин поліція все ж приїхала до квартири Куцевича, дісталася в квартиру через балкон, і вже на місці виявила сліди побоїща та труп», - прокоментував Сап’янов. При цьому Калюжний також додав, що дружина перед похованням готова була показати квартиру і за її свідченням, простирадла були у крові, але через деякий час жінка навідріз відмовилася щось показувати і проголосила, що «вона наступна».

  Секретар розповів, що під час поховання, побачивши на обличчі Куцевича численні побої, він разом з обласним депутатом пішли до прокуратури. Старший прокурор Світловодської міжрайпрокуратури Віталій Єднєв був здивований тим, що тіло дозволили поховати. Прокурор, відповідно, скасував рішення про поховання, та порушив кримінальну справу за статтею 115 КК України «Умисне вбивство». Тіло доправили на Кіровоград для проведення додаткової судово-медичної експертизи. 

 «Він був дуже незручною людиною для нашого злочинного угрупування з яким самотужки боровся. Намагався повернути все майно, яке вкрали у громади. У понеділок мав відбутися важливий суд і Куцевич був позивачем у цій справі. І цей суд поставив би остаточні крапку на скасуванні незаконно створеного підприємства», - прокоментувала активістка Людмила Павловська. Жінка розповідає, що 20 квітня жителі Світловодська пікетували міський відділ поліції щодо виявлення недовіри начальнику поліції та судмедексперту Максюті у розгляді справи Куцевича. Саме цього дня відбулось офіційне поховання активіста.

21 квітня на сесії Світловодської міської ради громада міста винесла на розгляд пропозицію із заявою-зверненням від депутатів Світловодської міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра, Міністра Внутрішніх Справ та до головного керівника Нацполіції щодо недовіри та відставки начальника Світловодського відділу поліції Андрія Гулого. Оскільки за словами громадськості, справа щодо смерті Куцевича була недостатньо вивчена, при цьому квартира померлого не була опломбована на момент смерті, через це зникло багато доказів.
«Я не знаю, звідки надійшла інформація про те, що ми якимось чином прикриваємо цю подію. Мої особисті упередження тут не грають ролі, тут значенням для справи є висновок судово-медичного експерта. Я довів до відома громадськості інформацію, яку мені надав світловодський судмедексперт. У нас в штаті такої посади немає, судмедексперт є в штаті управління охорони здоров’я. По даному факту проводяться оперативно-пошукові заходи та слідчі дії. Я вас запевняю, що ніхто ніяких злочинів по даному факту не укриває», - прокоментував на сесії Андрій Гулий. Загалом депутати не підтримали звернення від громади (відео сесії, де розглядали це питання 28:40-1:32:20-ред.).

«У зв’язку з повторним призначенням судово-медичної експертизи в даний час працівники поліції чекають офіційного висновку фахівців. За фактом смерті розпочато кримінальне провадження за частиною 115 Кримінального Кодексу України з поміткою «Природня смерть». Справа перебуває в провадженні слідчих світловодського відділу поліції. Також у єдиному реєстрі досудових розслідувань окремо внесено провадження у справі за фактом крадіжки», - прокоментували в Головному управлінні Національної поліції в Кіровоградській області. 

  Кримінальне провадження за фактом крадіжки розпочато через те, що за свідченням доньки загиблого, з квартири зник телефон та банківські картки.

«Гречка» й надалі слідкуватиме за розвитком подій щодо розслідування смерті світловодського активіста.

Аліна Каплій

Поширюйте

Коментуйте


Реклама