Статті

Приватна фірма самовільно загородила тротуар в центрі Кіровограда (ФОТО,ВІДЕО)

. 5978

12 днів минуло відтоді, як в центрі Кіровограда по вулиці Великій Перспективній «виріс» паркан. Металевий огорожа повністю закрила доступ до тротуару, газону та 6 сітілайтів. Жодних варіантів, як обійти загорожу, забудовник не пропонує, тож люди змушені йти просто по дорозі на зустріч автомобілям. При цьому представники фірми, яка встановила паркан стверджують, що все роблять для блага громадян. В подробицях розбиралась «Гречка».

www.gre4ka.info

4 травня в центрі Кіровограда біля колишнього «Дитячого світу» невідомі загородили тротуар. Відтоді, щоб пройти від вул. Преображенської до вул. Гоголя кіровоградці змушені переходити на іншу сторону дороги або йти по дорозі.

Представники забудовника переконують, що дозволів для того, щоб перекрити на місяць в центрі Кіровограда тротуар - не потрібно.

«Паркан з’явився для того, щоб люди не покалічилися оскільки там відбувається благоустрій тротуару, - пояснив «Гречці» Михайло Кулібаба, юрист ТОВ «Дніпровір - компані». - Їм можна перейти дорогу по пішохідному переходу біля Поштамту і біля магазину «МІX»».

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

В міському управлінні архітектурі натомість запевняють – паркан встановлено незаконно.


«Паркан поставили з порушенням. Цього ж дня ми написали листа з тим, щоб його терміново демонтували та звільнили доступ до тротуару, - розповів «Гречці» Вадим Мездрін, начальник управління архітектури кіровоградської міської ради. - Нам відписали, що там робитимуть благоустрій тротуару, обкладатимуть його гранітною плиткою. І для цього їм потрібно 30 діб. Управління давало дозвіл на реконструкцію будівлі, яка не стосується реконструкції тротуару, то ми звернулись до інспекція ГАСК в Кировоградской области, яка має провести перевірку. На сьогодні результатів перевірки ще немає».

Мездрін пояснює, що за правилами забудовник мав розробити проект виконання робіт, ГАСК мав бачити цей проект. Якщо у ньому передбачались такі роботи, в проекті мали вказати безпечні зони для пішоходів.

Представник будівельної компанії Михайло Кулібаба на запитання чи існує проект благоустрою тротуару і чи є якісь дозвіл на те, щоб перегородити тротуар лише зазначив: «А якою нормою закону це передбачено?». При цьому він визнав, що дані роботи ні з ким не погоджували.

На сьогодні біля приміщення колишнього «Дитячого світу» велика бетонна площадка. Будівельники вкатали в бетон тротуар та газон. Невдоволені тим що відбувається і представники рекламістів, чиї рекламні носії опинилися за парканом.

«Там була газонна частина, в ній протягнуті кабелі до сітілайтів, які раніше світилися. Під сіті-лайтом бетонна подушка. Вони просто залили все бетоном і все це поховали, - розповіла «Гречці» Лариса Галико, директор рекламної агенції «Галерея». - У нас є всі дозволи на розміщення сіті-лайтів, укладено договір з архітектурою. І в ньому два аркуші моїх забов’язань, а у них переді мною лише два: виставляти мені рахунки та надавати мені вільний доступ до рекламних конструкцій. Це земля комунальна і ми платимо орендну плату за неї».

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

За словами Лариси Галико, був дзвінок, ймовірно від забудовника, який в грубій формі повідомив, що потрібно прибрати сітілайти. А вже увечорі рекламні носії були обнесені парканом.

«У мене виник конфлікт з замовниками реклами: ті хто встиг заплатити - вимагають повернути гроші, хто ще не встиг – відмовляються це робити. Я звернулась в управління архітектуру, там мені сказали, що все це незаконно. Написала офіційного листа до Грабенка - відповіді досі немає. Це повний «безпрідєл», виходить, що кожен робить те, що хоче», - вважає Лариси Галико.

Михайло Кулібаба не пам`ятає чи був газон перед магазином, а власникам рекламних носіїв радить «мовчки чекати».

«Не знаю чи вона там була, трави я ніколи не бачив. Не пам’ятаю чи там була земля. Сітілайти були і вони там є, - говорить Кулібаба. - Рекламщики жалілися? Я думаю, що можна і потерпіти 30 діб. Нічого з ними не станеться. Враховуючи те, скільки вони платять за землю в міську раду і скільки коштує безкоштовний для міської ради тротуар, думаю краще місяць мовчки почекати поки ми зробимо. До того як їх загородити(сітілайти, - авт.) ми неодноразово телефонували їх власникам. Попереджали, що таке буде. Ми навіть пропонували їх прийняти, щоб вони в іншому місці постояли, пропонували зробити їх ремонт, оскільки там всі дроти, що до них підходять обірвані. Вони на контакт не пішли, сказали їх це не цікавить».

Представник забудовника припускає, що кіровоградці зможуть знову пройтись тротуаром в центральній частині міста орієнтовно 5-6 червня, саме тоді й обіцяють прибрати паркан.

Хто платитиме збитки рекламістам і відповідатиме за незручності, нанесені кіровоградцям самовільно встановленим парканом, невідомо. На сьогодні тротуар перекрито. «Гречка» слідкуватиме за розвитком подій.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама