Статті

Кіровоград: щоб протягнути «літієве питання», депутати «кнопкодавили» (ФОТО, ВІДЕО)

. 6136

Минулої п’ятниці депутати Кіровоградської обласної ради з третьої спроби «протягнули» питання про дозвіл на розробку Плохівського літієвого родовища неподалік села Копанки Маловиськівського району. Нестачу голосів депутати від фракції «Батьківщина» компенсували використанням карток депутатів – прогульників. 

Від самого ранку площа перед Кіровоградською обласною радою почала заповнюватись невеличкими групками людей. Це жителі села Копанки приїхали підтримати інвесторів з ТОВ «Українські рідкісні метали». Виявляється, представники компанії пообіцяли місцевим жителям роботу, зарплату, поліпшення інфраструктури села та прилеглих територій.

Тим часом депутати облради розділились на два табори: одні наводили приклади з інших районів Кіровоградщини, де інвестори вже отримали дозволи від місцевих громад та депутатів на розробку кар ` єру та видобуток вугілля. А громади натомість отримали багатомільйонні борги по зарплаті та знищену інфраструктуру. Інші ж активно агітували за надання дозволу на геологічну розвідку, пояснюючи свою позицію тим, що «людям треба дати шанс» та іншими «залізними аргументами» на кшталт «землю - крестьянам, заводи - робітникам».

Провівши роз`яснювальну роботу, голова облради Олександр Чорноіваненко вдруге поставив питання про надання дозволу на геологічну розвідку(вперше питання виносили на минулій сесії, - авт.) на голосування. Депутати проголосували "проти"…

А невдовзі в кулуарах облради депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» заспокоював представника інвесторів. Мовляв, «поставимо на повторне голосування». Представник громади села також повідомив, що буде у виступі просити депутатів повернутися до розгляду «літієвого питання».

За інформацією «Гречки», щоб допомогти депутатам облради визначитися у питанні розвідки літієвих родовищ, деяким з них пропонували за позитивне голосування від 5 000 доларів США.

Повторно питання на розгляд ще до перерви вніс депутат від «Батьківщини», голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів Юрій Кайдаш. Депутат аргументував свою пропозицією тим, що жителі села Копанки, які зібрались біля сесійної зали можуть розпочати порушувати громадський порядок.

«Давайте, щоб люди, які зібрались в облраді не створювали безпорядків, коли ми будемо виходити, давайте приймемо якісь рішення по цьому питанню. Або ми будемо переголосовувати або ні», - заявив Кайдаш.

Олександр Чорноіваненко сходу поставив питання на голосування. Перед цим ще дав кільком людям виступити.

Відповідно, при повторному голосуванні депутатів у залі стало менше, а голосів за проект рішення - побільшало. Голосували «за літій» навіть ті, хто прогуляв сесійне засідання. Зокрема, підтримав «літієве» питання депутат від «Батьківщини» Петрушевський, якого того дня в залі не було.

Визначитись відсутньому депутату під час голосування допомогли соратники по партії, скориставшись його карткою.

Коли ж депутат Чудний зауважив, що за «літієве питання» голосували «піаністи» і годилося б переголосувати або принаймні скасувати рішення облради, прийняте з порушенням регламенту, Олександр Чорноіваненко поспішив закрити сесію, зауваживши, що якщо порушення під час голосування буде доведено, рішення можуть бути скасовані депутатами або в судовому порядку.

«Гречка» слідкуватиме за розвитком подій довкола скандальної сесії Кіровоградської облради і рішень, прийнятих з порушенням регламенту ради.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама